لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

برند چیست ؟


در شروع مقاله به تعریفی از برند می پردازیم برند چیست و چه کاربردهایی برای مالک آن دارد :

برند در واقع از نام و نشانی یا علامت و عبارت های ترکیبی از اعدا و تصویر و... می باشد که انتخاب آن بر اساس اهداف متمایز کننده در بین خدمات و یا کالا بکار می رود . این تعریف ساده بیان کرده است که برند از چه تشکیل می شود . برند در واقع معانی کاملتری دارد که در ذیل به توضیحات بیشتر می پردازیم :

از جمله مواردی که می توان گسترش کار و تجارت را در پی داشته باشد برند می باشد . انتخاب برند را می توان بر اساس یک ایده و یا یک جمله ساخته شود در شروع انتخاب برند باید بدانید که این برند چه کاربردها و مزایای برای کسب و کار دارد و به چه صورت می توان برند قدرتمندی را انتخاب کرد در نتیجه باید بررسی و تحقیقاتی بر روی برندهای دیگر داشته باشید . تنها ابزاری که می توان براحتی محصولات و کالاهای در عرصه بازار به مخاطب نمایش داده شود برند می باشد .  در نتیجه مالک آن بر اساس مواردی که در قانون برای آن در نظر گرفته می تواند با وجود شرایط اقدام به ثبت نماید و از آن محافظت ها و مزایا استفاده نماید .

از مهمترین قسمت هایی که می توان برند را بهتر شناسایی کرد برندسازی می باشد . در نتیجه طراحی لوگو و نمایش برند از مواردی قابل توجهی است که باید به صورتی انجام شود که قدرتمند سازی برند را درپی داشته باشد.

در واقع برند باید به گونه ای باشد که مصرف کننده بتواند به نیاز خود دست پیدا کند و از جنس و یا خدماتی که ارائه می شود رضایت داشته باشد .

از ویژگی های عمده ای که یک برند دارد متمایز کننده می باشد بدین صورت که دو محصول و یا دو خدمات مشابه را باهم تفکیک و متمایز می کند در نتیجه بر اساس این تمایز مالک آن درصدد ارتقای کیفیتی می باشد .

مصرف کننده ای که برندی را انتخاب می کند باید بداند که بر اساس آن به هدفی که در نظر دارد و محصول مورد نظر خود است براحتی انتخاب نماید . از خرید خود راضی باشد

در درجه اول تمایز کننده محصولات و یا خدمات مشابه هم باشد که بتواند مصرف کننده بر اساس تنوع بودن محصولات و خدمت از بین آنها همه براحتی انتخاب نموده و از انتخاب خود راضی باشد

برندینگ چیست؟

چیزی که به شهرت رساندن یک برند توسط لوگو و آرم خاص می باشد که بر روی یک محصول و یا خدمات درج شده است که توسط آن می توان شهرت و اعتبار کسبی را بدست آورد.

دارا بودن برند قدرتمند باید هزینه های شرکت پرداخت گردد به واسطه جلوگیری از سرمایه گذاری های نامناسب و بی هدف به طور کاملا محسوسی کاهش پیدا کنند.

ضرورت برندسازی یا برندینگ (Branding)

برند دارای ضرورتی می باشد که زمانی مصرف کننده به دنبال مد هستند دنبال برندی می باشند که معرفیت بیشتری داشته باشد .

اهمیت برند برای مشتری بواسطه ی دانش مشتری از برند ایجاد می شود، که بواسطه تعدادی از عوامل ناشی می شود، اما شاید دو مورد زیر مهم ترین آنها باشند:

عمق برند؛ یا به عبارتی اولویت ذهنی مشتری در انتخاب برند در میان سایر برند های مشابه، بطور مثال بسیار از افراد پس از شنیدن کلمه نوشابه در ذهنشان بلافاصله Coca Cola تداعی می شود.

گستردگی برند؛ هرچه رابطه مشتری با برند پیچیده تر باشد یا به عبارتی توسط تنوع تعاملات برند در ذهن بیشتر باشد، فرصت ساخت وفاداری بلندمدت بیشتر است. همانند شرکت هایی چون Google , Amazon.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند

شخص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. کارت ملی ارائه گردد.
 3. در صورتی که در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد کپی کارت بازرگانی ارائه گردد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت اعم از جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.

شخص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 3. رونوشت روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت ارائه گردد از آخرین تغییرات شرکت نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت اعم از جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.
 5.  در صورتی که در برند از حروف لاتین استفاده شده باشد کارت بازرگانی ارائه گردد.

نکته:چنانچه در تصویر برند یا نام مورد نظر شما به منظور ثبت از کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی نمی باشد.

مزایای ثبت برند

 1. ثبت برند ضمانت می‌کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.
 2. ثبت برند شرکت‌ها را توانمند می نماید تا محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
 3. ثبت برند وسیله ی بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.
 4. هنگامی که برندی ثبت می شود اجازه استفاده از  آن ها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند.
 5. ثبت برند جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.
 6. این امکان وجود دارد که ثبت برند سرمایه و دارائی ازرشمند کسب و کار باشند.
 7. ثبت برند شرکت‌ها را تشویق می‌کنند تا در حفظ یا بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.
 8. این امکان وجود دارد که ثبت برند برای دریافت وام مفید باشند.

مراحل ثبت برند

به منظور کسب اطلاعات لازم در مورد مراحل ثبت برند با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید و از راهنمایی های آن ها بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مالکیت معنوی

به حقوقی که به صاحبان آن اجازه بهره برداری از فعالیت های فکری و خلاقانه را می دهد و دارای ارزش اقتصادی و بازرگانی می باشد مالکیت حقوق فکری/معنوی

مدت زمان ثبت برند در کرج

مدت زمان ثبت برند در کرج متناسب با نوع تقاضا و مدارک ارائه شده، متغیر می باشد ولی مهمترین بخش در ثبت برند، تهیه و تدوین اظهارنامه درست و عاری از اشکال به اداره مالکیت معنوی است

برندسازی برای کسب و کار

با آغاز کردن یک کسب و کار میبایست به فکر سود دهی و شهرت و اعتبار نیز باشید در ابتدا باید به فکر برندسازی برای کسب و کار شوید در این مقاله می توانید در این مورد مطالعه نمایید

استعلام آنلاین برند

قبل از اقدام جهت ثبت برند و اجتناب از رد شدن برند انتخابی، توصیه می شود که سابقه برند مورد نظر را بررسی کرد. بهترین روش استفاده ار استعلام آنلاین برند می باشد .

ثبت برند آموزشی در کرج

در نتیجه اشخاصی که در صدد رشد فعالیت آموزشی در کرج هستند باید بدانند که نوع قالب ثبتی خود را موسسه غیرتجاری انتخاب نمایند و اقدام به ثبت در اداره ثبت شرکتها به عنوان شخصیت حقوقی نمایند

چگونه برند ثبت کنیم ؟

برای ارائه محصول به بازار تاجر می بایست یک برند مختص برای آن محصول در نظر بگیرد، لکن باید علامت مورد نظر را مطابق با مقررات در اداره ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات ثبت کرد.

خانه

صفحات اصلی..

هزینه ثبت برند در کرج

زمانی که متقاضیان ثبت برند در کرج تصمیم می گیرند بر اساس نوع فعالیتی خود برندی را انتخاب نمایند باید در جهت حفاظت آن اقدام به ثبت نمایند . ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انجام می شود که متقابل آن باید پرداختی هایی به اداره مالکیت صنعتی انجام داد .

اصول برندینگ

یکی از مبادی برندینگ موفق داشتن یک اسم خاص می باشد بدین صورت باید برندی انتخاب نمایید که تأثیر بسزایی در برندینگ و قدرتمند سازی داشته باشد در این مقاله به اصول برندینگ پرداخته می شود

نقل و انتقال برند در کرج

در نتیجه مالکین ثبت برند در کرج قادر خواهند بود با توجه به شرایط و ضوابط ثبتی و هم چنین معتبر بودن برند خود در کرج نقلو و انتقا برند را انجام دهند .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟