لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

ثبت آرم تجاری در کرج


موسسه ها و اشخاص صاحب کسب و کار به دنبال اهداف تجاری خود و در امتداد خلق تفاوت بین محصولات و خدمات شرکت خود با سایر شرکت ها از وسیله ای به عنوان برند یا آرم تجاری استفاده می کنند.

ثبت آرم تجاری در کرج

ثبت آرم تجاری در کرج سبب می شود که مشتریان علاقه مند به محصولات و خدمات شرکت شوند و به راحتی بتوانند محصولات مورد نظر خودشان را از میان همه محصولات دیگر تشخیص دهند و بدون این که  به خاطر شباهت  و ظاهر سایر محصولات دچار گمراهی و فریب شوند  دقیقا هر آن چه را که خواهان آن هستند به راحتی تشخیص دهند.

در حقیقت آرم تجاری تنها به مشتریان و وفادار کردن آن ها به شرکت کمکی نمی کند و این نشان تجاری به وسیله ی خودش تنها وسیله بازار یابی تاثیرگذار در دستان شرکت می باشد که قدرت برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب برای تبلیغات و فروش بیشتر را  به شرکت می دهد.

این موضوع برای بیشتر صاحبان  کسب و کار و شرکت ها مشخص شده است و همه ی شرکت ها به خوبی می دانند که برند یا آرم تجاری تا چه اندازه می تواند در آینده شرکت و برنامه ها و هدف های شرکت تاثیر داشته باشد. بعضی  از شرکت ها حتی با طبقه بندی محصولات مختلف خود آرم های تجارتی مختلفی را به ثبت می رسانند و به دنبال آن برای هر طبقه از محصولات خود با آرم تجاری متفاوتی به بازار مصرف مراجعه می کنند. این موضوع سبب  می شود که حجم فعالیت شرکت بزرگ تر و بهتر دیده شود و در ضمن  در شناسایی و خرید محصولات به وسیله ی مشتریان تاثیر زیادی دارد.

اکنون نوبت به ثبت برند یا آرم تجاری خواهد رسید. بعضی از شرکت ها تصورمی کنند داشتن یک یا چند آرم تجاری و ادعای مالکیت آن ها کفاف می کند. آن ها نمی دانند که چه خطراتی در نخیز گاه برند های موفق آن ها می باشد. برند های موفق و مشهور به راحتی مورد سوء استفاده قرار می گیرند  و خیلی راحت مورد هجوم استفاده شرکت های تقلبی و افراد سود جو قرار می گیرند.

به همین سبب برند یا آرم تجاری حتما باید  ثبت شود. باید تصدیق نامه ی آن به نام شما باشد تا خیالتان در رابطه با  عدم سو استفاده از ان ها راحت باشد و به راحتی برای اهداف خود بر روی ان ها برنامه ریزی کنید و این دغدغه را نداشته باشید که ممکن است  در زمانی برند شما به سرقت برود.

شرایط ثبت آرم تجاری

در سراسر جهان میلیون ها شرکت و فرد حقیقی صاحب برند وجود دارند. هر کدام یک  از این افراد در حرفه و یا تجارتی مشغول به فعالیت می باشند . در بیشتر  کشورهای پیشرفته برند ها و آرم های تجاری ثبت شده اند و حتی به صورت بین المللی شکل گرفته اند و در بعضی از کشور ها هر چند قانون حمایت از برند وجود دارد ولی اهمیتی برای ثبت آن قائل نیستند.

هرکدام  یک از این برند ها مالک و صاحبی دارد و و در صورتی که به ثبت رسیده باشند فرد دیگری نمی تواند مانند آن را داشته باشد و یا از روی آن  کپی برداری کند. شایان ذکر است که قانون ثبت بین المللی برند یه نام پروتکل مادرید قوانین دیگری هم برای تشخیص صلاحیت برند های قابل ثبت دارد که باید به توجه به آن ها برند ها طراحی شوند و به ثبت برسند که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد:

این امکان وجود ندارد که برند مطابق و دقیقا مشابه برند و یا آرم تجاری ثبت شده دیگری باشد.

برند مورد درخواست باید قابلیت  این را داشته باشد و بتواند وجه تمایزی بین محصولات و خدمات شرکت یا فرد حقیقی را با سایر محصولات و خدمات خلق کند.

برند مورد درخواست نباید کپی برداری شده باشد و به صورت خیلی نزدیکی شبیه برند های دیگر باشد که احتمال اشتباه و گمراهی را در بین مشتریان افزایش دهد.

برند نباید در متن خود از حروف و علامت هایی استفاده کرده باشد که سبب  خلل در نظم اجتماعی شود و در نظر جامعه زشت و مستهجن دیده شود و حدس بد به آن برده شود.

از نشان کشور ها مانند پرچم نمی تواند در طراحی برند یا آرم تجاری استفاده نمود.

از علامت های بین المللی و فرا ملی مانند نشان های سازمان هایی هم چون یونسکو و سازمان ملل و ... نباید در آرم تجاری استفاده شده باشد و در صورتی بلامانع خواهد بود که با مجوز معتبر خود سازمان مربوطه صورت گرفته باشد.

از علامت های لشکری و نظامی در طراحی آرم تجاری نباید استفاده شده باشد و در صورتی بلامانع خواهد بود که با مجوز خود نظام مربوطه صورت گرفته باشد.

حروف عام و آن هایی که توصیفی هستند نباید در برند دیده شوند.

علامت های گمراه کننده و غیر مرتبط با فعالیت شرکت نمی تواند در برند مورد استفاده قرار گرفته شود.

برند یا آرم تجاری باید به خود شرکت تعلق داشته باشد و در صورتی که به شرکت دیگری تعلق دارد یا باید مطابق با توافقنامه ای خریداری و یا انتقال داده شده باشد و یا از تاریخ ثبت قبلی ان توسط صاحب قبلی بیش از شش ماه گذشته باشد.

در صورتی که متقاضی ثبت آرم تجاری دربردارنده ی کارت بازرگانی باشد این امکان برای او فراهم می شود که بتواند در متن برند و یا آرم تجاری خود از حروف خارجی و لاتین استفاده نماید ( این موضوع مربوط به قوانین ایران می باشد)

شایان ذکر است که در ثبت برند موضوعات دیگری هم که گاهی با انحصاری شدن آرم تجاری مرتبط هستند دیده می شود. مثلا برند یا آرم تجاری نباید ادعا کننده ی دیگری داشته باشد و یا غیر منطقی و نمایان باشد مانند بو و مزه که البته در بعضی از کشور ها به عنوان برند به ثبت هم می رسند.

پس از این که برند با شرایط فوق و با در نظر گرفتن قوانین دیگر طراحی شد می تواند با تهیه و تدوین  اظهارنامه ای با نظر یک مشاور متخصص و خبره وبا  پیمودن مراحل قانونی به ثبت برسد.

آرم تجاری از زمان ارائه اظهارنامه به مدت 10 سال ازاعتبار برخوردار خواهد بود و قبل از به پایان  رسیدن اعتبار آن می تواند به وسیله  خود مالک برند و با اولویت اول  مورد تمدید قرار بگیرد.

در کشور  ایران مسئول ثبت ارم تجاری اداره مالکیت معنوی می باشد  و بعد  از ثبت آرم تجاری به صورت داخلی متقاضی می تواند برند خود را در اداره مالکیت برند جهانی به نام سازمان جهانی WIPO به ثبت برساند.

برای ثبت آرم تجاری به دلیل تخصصی بودن موضوعات ثبتی این حقوق معنوی باید یک وکیل و یا مشاور خبره و متخصص حضور داشته باشد تا با مشکلات گوناگون ثبتی مواجهه نشوید . موسسه حقوقی ایلیا ثبت یکی از برترین و معتبرترین  شرکت های حقوقی ایران می باشد  که موضوع ثبت برند های تجاری را به حرفه ای ترین شکل ممکن انجام می دهد.

کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ایلیا ثبت از وکلای مجرب و درجه یک کشور می باشند و طی ده های اخیر موضوعات مختلف ثبت برند در کرج  را بر عهده داشتند.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت آرم تجاری در کرج

الف- شخص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 3.  در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد رونوشت کارت بازرگانی ارائه گردد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.

ب- شخص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 3. رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت ارائه گردد شایان ذکر است که از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت از قبیل جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیت دولتی صادر شده است ارائه گردد.
 5. در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد کارت بازرگانی ارائه گردد.

نکته:چنانچه در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما به منظور ثبت کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد،ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود. 

مزایای ثبت آرم تجاری در کرج

 1. ثبت آرم تجاری در مقابل سوء استفاده کنندگان و متقلبان حمایت قانونی و محفاظت می نماید.
 2. ثبت آرم تجاری برای خدمات، محصولات و شرکت شما شهرت و وجهه را به ارمغان می آورد.
 3.  ثبت آرم تجاری شرکت ها را تشویق می کند تا در کیفیت و بهتر شدن محصولات و خدمات سرمایه گذاری کنند.
 4. ثبت آرم تجاری سبب ضمانت و تضمین تشخیص محصولات از یکدیگر به وسیله ی مشتریان با ثبت برند می شود.
 5.  سبب ارم تجاری سبب تمایز محصولات شرکت ها از یکدیگر می گردد.
 6.  با ثبت آرم تجاری حق استعمال انحصاری از علامت تجاری ممکن می شود.
 7.  قابلیت نقل و انتقال علامت تجاری با ثبت آرم تجاری ممکن می شود.
 8. امکان دریافت وام با ثبت آرم تجاری امکان پذیر است.
 9. امکان اعطای نمایندگی برند با ثبت آرم تجاری محقق می شود.
 10.  ثبت آرم تجاری ابزاری برای بازاریابی شرکت و ایجاد وجهه عمومی می باشد.
 11.  ثبت آرم تجاری سبب ایجاد ارزش افزوده سهام و افزایش درآمد شرکت برای سهامداران با ثبت علامت تجاری می گردد.
 12.   با ثبت آرم تجاری اجازه استفاده از برند توسط اشخاص ثالث ممکن می شود.

مراحل ثبت آرم تجاری در کرج

جهت مطالعه بیشتر در مورد مراحل ثبت برند در کرج هم اکنون می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند محصولات غذایی در کرج

بیشتر کارشناسان و متخصصان برند را به عنوان شناسنامه محصول محسوب می کنند و وجود داشتن آن را بر روی محصول اعتباری ویژه و خاص برای آن می دانند در این مقاله نحوه ثبت برند محصول غذایی اطلاعات لازم را کسب نمایید

ثبت آرم تجاری در کرج

ثبت آرم تجاری در کرج سبب می شود که مشتریان علاقه مند به محصولات و خدمات شرکت شوند و به راحتی بتوانند محصولات مورد نظر خودشان را از میان همه محصولات دیگر تشخیص دهند

انتخاب اسم برند در کرج

انتخاب اسم برند در کرج مناسب برای فعالیت و کسب و کار اهمیت ویژه ای دارد و سوددهی را به دنبال دارد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

خرید برند تجاری در کرج

علامت تجاری یا برند قابلیت نقل و انتقال را دارد.خریداری نمودن برند در کرج سبب می شود تا برندهای دیگری که از طرف صاحبانشان بدون استفاده باقی مانده اند ، تا مدت زمانی که مهلت آن ها به پایان نرسیده است بدون استفاده باقی نمانند

ثبت برند اشخاص حقیقی در کرج

یکی از پرسش­های دایمی اشخاص فعال در عرصه ­های اقتصادی در کرج که به ثبت شرکت اقدام نکرده ­اند و شخصیت حقوقی ندارند، این پرسش باشد که آیا ما هم به عنوان یک فرد حقیقی این امکان را داریم که برای خود یک برند ثبت نماییم؟ در این مقاله به جواب این سوال پرداخته می شود

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟