لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

ثبت آنلاین برند در کرج


از جمله خواسته هایی که یک فعال تجاری و یا اقتصادی دارد برای بهتر شناسایی خود در بازار استفاده می نماید برند می باشد . برند قابلیت ثبت به صورت حقیقی و حقوقی را دارد در نتیجه زمانی که برندی انتخاب می شود باید در تحت حمایت گرفتن آن در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رساند . در نتیجه باید این موضوع را در نظر بگیرید که موفقیت اصلی برند در ثبت رساندن آن می باشد یعنی مورد حفاظت و استفاده از مزایای دولتی وابسته به ثبت برند می باشد.

در گذشته اشخاص برای ثبت برند خود باید به اداره مالکیت صنعتی مراجعه می کردند و به صورت حضوری ثبت خودرا انجام می دادند اما اکنون با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دنیای تجارت و تأسیس و راه اندازی سامانه اینترنتی کار ثبت را برای متقاضیان آسان کرده است.

ثبت آنلاین برند در کرج

در نتیجه جهت ثبت برند به صورت آنلاین ملزم به تجربه ثبت اینترنتی می باشد و افرادی که در صدد ثبت هستند ولی تجربه ندارند باید به موسسه ثبت ایلیا مراجعه کرده و با مشاوران با تجربه آن راهنمایی لازم را کسب نمایند.

در ابتدا اشخاص حقیقی و یا شخصیتهای حقوقی که خواهان ثبت برند در کرج هستند باید مدارک مورد نیاز ثبت برند را بر اساس نوع موضوع فعالیتی و مجوزهای دریافتی و مدارک احراز هویتی آماده کرده و اقدام به ثبت اینترنتی نمایند.

همانطور که گفته شد ثبت برند در اداره ثبت مالکیت به صورت غیر حضوری از طریق ثبت اینترنتی انجام می شود  در نتیجه به سامانه اداره مالکیت صنعتی رفته و کلیه مراحل ثبت آنلاین برند را مطابق گزینه هایی که از متقاضی می خواهد درج نمایید.

در شروع اطلاعاتی از شخص و یا مالک خواسته شده که بر اساس نوع شخصیت حقیقی و یا حقوقی باید اطلاعات مربوط به آنرا تکمیل نماید . در این بین برندهای حقیقی مختص اشخاص حقیقی هستند و برندهای حقوقی مختص برندهای حقوقی هستند در نتیجه باید براساس نوع آن اطلاعات را تکمیل نمایید .

اطلاعات حقیقی از قبیل نام و نام خانوادگی درج نشانی و تلفن تماس و .......

اطلاعات حقوقی از قبیل نام و نام خانوادگی مدیران و اعضا به همراه سمت آنها و درج نشانی هر کدام و تلفن آنها می باشد هم چنین باید میزان سهم هر یک از سرمایه قید شود .

ابلاغ گیرنده پیام های سازمان باید یک نفر باشد که مشخصات و تلفن همراه و یاایمیل را حتما درج نمایید که کلیه اطلاعات و هشدارهای به تلفن آن پیام بشود .

طبقه مورد نظر کالا را انتخاب کرده یعنی این نوع برند برای کدام دسته کالایی می باشد را مشخص نمایید.

در صورت وجود وکیل جهت امور ثبت برند الزامی است که اطلاعات آنرا نیز درج نمایید .

سپس در قسمت مورد نظر مدارک لازم ثبت برند را آماده کرده و بارگذاری نمایید و مدارک را بر اساس حجمی که خواسته شده است بارگذای نمایید.

سپس در همان سامانه درگاه بانکی فعال می باشد که با در دست داشتن رمز دوم کارت بانکی می توان هزینه های قانونی پرداختی بانکی را انجام داد.

سپس بعد از پرداخت الکترونیکی هزینه های ثبت برند پذیرش نهایی را انتخاب کرده و کدرهگیری و رمز عبور را دریافت نمایید و می توانید از اظهارنامه ثبت برند پرینت گرفته سپس ذیل آن را امضا نمایید.

بعد از اینکه ثبت برند به صورت آنلاین به پایان رسید و اظهارنامه پرینت اخذ شد باید همه مدارک مورد نیاز ثبت برند را کپی برابر اصل کرده و به همراه اظهارنامه پرینت گرفته شده به اداره مالکیت صنعتی ارسال نمایید.

توسط این کدرهگیری می توانید در مراحل بعدی جهت پیگیری های بعدی از آن استفاده نمایید . بدین صورت که زمانی که بصورت سامانه ای ثبت را انجام می دهید از طریق همان سامانه پرونده به اداره مالکیت صنعتی کارشناس مرتبط ارسال می شود.

زمان ثبت برند به صورت 2 الی 3 ماه می باشد زیرا دلایلی بر روی زمان تأثیرگذار است زیرا ممکن است تعداد پرونده های موجود در سیستم کارشناسان موجود باشد که جوابگوی به هر پرونده به تعویق بیافتد هم چنین نوع برند و طبقه کالایی نیز در زمان ثبت نیز تأثیرگذار می باشد .اگر ثبت برند شما مورد تایید قرار گرفت باید چند کپی از اسنادی که قبلا روی سامانه قرار داده اید تهیه کرده و به انضمام دیگر مدارک لازم به اداره مالکت صنعتی مراجعه کرده و تشکیل پرونده دهید. با نهایی شدن ثبت برند هزینه ی ان نیز باید پرداخت شود.

با تادیه هزینه نهایی ثبت علامت تجاری بایستی مبادرت به انتشار پیش نویس ثبت برند در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار نمود.پرداخت این ملغ اینترنتی میباشد.به این تریتیب با نهایی شدن برند و گذشت ده روز آگهی دوم برند انجام می شود که هزینه این آگهی نیز بر عهده درخواست کننده می باشد.

برای اخذ گواهی ده ساله ی برند با انتشار آگهی دوم و گذشت ده روز از آن می بایست یک نسخه از آن ، یک نسخه از آگهی اول و یک رونوشت از درخواست ثبت اولیه و روزنامه های رسمی ثبت برند به اداره مالکیت صنعتی ارائه شود.

در صورتی که در مراحل ثبت برند ایراد یا نقصی در پرونده و یا تقاضا موجود باشداز سمت دبیرخانه مالکیت صنعتی  با شماره ای که زمان تکمیل اطلاعات در سایت ثبت گردیده تماس گرفته شده و زمانی برای برطرف کردن ایرادات مقرر می شود . متقاضی باید در زمان تعیین شده اقدام به رفع نواقص نماید در غیر این صورت پرونده رد شده و مراحل ثبت برند باید دوباره انجام شود.

از آنجا که برای ثبت برند و طی کردن مراحل بدون خطا و رسیدن به نتیجه نهایی در اسرع وقت احتیاج به آگاهی و تسلط بر امور مربوطه دارد و یک امر کاملا تخصصی به حساب می آید بهتر است در صورت نداشتن تخصص و توانایی کافی جهت این امر با کارشناسان و متخصصان در این حرفه مشاوره نمائید..

پس از به ثبت رسیدن برند و دریافت اظهارنامه ثبت اعتبار برند برای ده سال خواهد بود و اگر قصد تمدید برند را داشته باشید باید شش ماه قبل از تاریخ انتقضای برند برای تمدید درخواست خود را ارائه دهید و مدارک لازم را ارائه نمائید.برای تمدید برند همان مراحل ثبت باید طی شود. چنانچه ظرف موعد مقرر اقدام به تمدید صورت نگیرد اداره مالکیت صنعتی نهایتا شش ماه زمان در اختیار صاحب برند قرارمی دهد و او را در اولویت تمدید برند می گذارد و چنانچه صاحب برند  مبادرت به تمدید نکند این امکان وجود دارد برند به اسم دیگری ثبت شود و مالکیت برند به فرد دیگری واگذار شود.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت آنلاین برند در کرج

مدارک مورد نیاز برای تقاضای ثبت اینترنتی علامت تجاری به شرح ذیل می باشد:

 1.  مدارک هویت اشخاص حقیقی (رونوشت شناسنامه، رونوشت کارت ملی)
 2.  مدارک هویت اشخاص حقوقی (آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی مدارک شناسنامه صاحبان امضا)
 3.  مدارک مربوط به نماینده یا وکیل که دارای حق امضا باشند (در صورتی که برای انجام امور از وکیل استفاده می نمایید.)
 4. در صورتی که برند لاتین باشد یا ریشه عربی داشته باشد باید کارت بازرگانی داشته باشید.
 5. رونوشت مجوز فعالیت.
 6.  نمونه علامت (باید یک نمونه را آپلود کرده و همزمان با پر کردن اظهارنامه و چند نمونه گرافیکی از علامت را همراه با دیگر مدارک تقدیم نمایید.)
 7.  باید مدارکی را که نشان دهنده ی فعالیت شما در حوزه معینی همچون آموزشی،پزشکی و ...باشد را که می خواهید علامت مربوط به آن را ثبت کنید ارائه دهید.
 8. چنانچه می خواهید در صورت نیاز از حق تقدم استفاده کنید باید مدارک مربوط به آن را همزمان که اظهارنامه را تسلیم می کنید تسلیم نمایید.
 9.  رونوشت جواز تاسیس بهره برداری،پروانه ساخت و یا هر گونه مجوز فعالیت(برای اشخاص حقوقی)
 10.  اگر متقاضی ثبت،خارجی می باشد باید معادل ارزی هزینه های ثبتی را بپردازد.
 11.  هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی و حقوقی مطابق جدول تعیین شده می باشد.

مراحل ثبت آنلاین برند در کرج

برای ثبت آنلاین برند در کرج بایستی ابتدا به پایگاه اینترنتی مالکیت صنعتی (قسمت ثبت علائم تجاری) به نشانی http://iripo.ssaa.ir  مراجعه نمایید و اظهارنامه ثبت برند را در سامانه تکمیل کنید. در این پایگاه اینترنتی، یک لینک ثبت نام وجود دارد که باید بر روی آن کلیک کرد. سپس وارد اولین مرحله ثبت نام شده و مراحل ثبت نام  را به ترتیب ذیل گام به گام طی نمایید. مراحل ثبت نام  در سامانه به قرار ذیل است :

 1.  انتخاب نوع اظهارنامه.
 2.  تکمیل مشخصات مالک (اطلاعات شخص حقیقی یا حقوقی را وارد نمایید و در صورتی که شخص از وکیل یا نماینده قانونی استفاده می کند مشخصات او را درج نمایید)
 3.  بارگذاری مدارک ذکر شده ( مدارک مورد نیاز را باید برای ثبت اینترنتی اسکن کرد)
 4.  بررسی دوباره و تایید اطلاعات و مدارک.
 5.  پرداخت هزینه ثبتی از طریق اینترنت.
 6. دریافت شماره اظهارنامه و رمز از طریق تلفن (بعد از اتمام مراحل ثبت نام و تکمیل آن، سیستم نام کاربری، کلمه عبور و کد رهگیری را به شخص می دهد)

سپس نوبت به امضای نسخه تایید شده می رسد که شخص باید یکی از نسخه ها را با مدارکی که قبلا برابر با اصل شده اند، همراه با فیش به آدرس مرکز ارسال نماید.
بعد از تکمیل اظهارنامه و ارائه مدارک ،کارشناس مربوطه رسیدگی نهایی کرده و نتیجه را اعلام می نماید.نتیجه ممکن است ثبت برند و یا رد آن  باشد.چنانچه ایرادی وجود نداشته باشد بعد از انجام رسیدگی و تایید ثبت،مراتب ثبت و واریز مبلغ نهایی به متقاضی اطلاع داده می شود.سپس از طریق سایت در روزنامه رسمی قوه قضاییه اعلام می شود و بعد از طی یک ماه وارد پرونده در سایت اداره مالکیت صنعتی می گردد.
قابل ذکر است که بعد از تهیه ی مدارک و ثبت در سامانه، باید درخواست خود را از راه سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پیگیری نمود.علاوه بر سامانه، پروسه پیگیری و تکمیل در سامانه از طریق پیامک و ایمیل نیز انجام می شود.بنابراین باید آدرس ایمیل و شماره همراه معتبر باشد و متعلق به رابط پیگیری باشد تا متقاضی در پیگیری اداری با مشکل روبرو نگردد.
علامت پیشنهادی جهت ثبت در صورت احراز شرایط فوق در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود و چنانچه ظرف مدت سی و یک روز از انتشار آگهی، دعوی یا اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده و گواهی ثبت را به درخواست کننده تسلیم می نماید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

خرید برند آماده

خریداری نمودن برند تجاری محاسن های بسیار زیادی را به دنبال دارد. در این مقاله می توانید به توضیحات بیشتر در مورد خرید برند آماده بپردازید

مدت زمان ثبت برند در کرج

مدت زمان ثبت برند در کرج متناسب با نوع تقاضا و مدارک ارائه شده، متغیر می باشد ولی مهمترین بخش در ثبت برند، تهیه و تدوین اظهارنامه درست و عاری از اشکال به اداره مالکیت معنوی است

چگونه برند ثبت کنیم ؟

برای ارائه محصول به بازار تاجر می بایست یک برند مختص برای آن محصول در نظر بگیرد، لکن باید علامت مورد نظر را مطابق با مقررات در اداره ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات ثبت کرد.

ثبت آنلاین برند در کرج

در ابتدا اشخاص حقیقی و یا شخصیتهای حقوقی که خواهان ثبت برند در کرج هستند باید مدارک مورد نیاز ثبت برند را بر اساس نوع موضوع فعالیتی و مجوزهای دریافتی و مدارک احراز هویتی آماده کرده و اقدام به ثبت اینترنتی نمایند .

برندسازی برای کسب و کار

با آغاز کردن یک کسب و کار میبایست به فکر سود دهی و شهرت و اعتبار نیز باشید در ابتدا باید به فکر برندسازی برای کسب و کار شوید در این مقاله می توانید در این مورد مطالعه نمایید

ثبت برند آموزشی در کرج

در نتیجه اشخاصی که در صدد رشد فعالیت آموزشی در کرج هستند باید بدانند که نوع قالب ثبتی خود را موسسه غیرتجاری انتخاب نمایند و اقدام به ثبت در اداره ثبت شرکتها به عنوان شخصیت حقوقی نمایند

اصول برندینگ

یکی از مبادی برندینگ موفق داشتن یک اسم خاص می باشد بدین صورت باید برندی انتخاب نمایید که تأثیر بسزایی در برندینگ و قدرتمند سازی داشته باشد در این مقاله به اصول برندینگ پرداخته می شود

استعلام برند قبل از ثبت

در دنیای تجارت به علت گستردگی و تنوع برندها تنها راهی که بتوان خاص تر بودن برند را نشان داد استعلام از برند می باشد .

استعلام آنلاین برند

قبل از اقدام جهت ثبت برند و اجتناب از رد شدن برند انتخابی، توصیه می شود که سابقه برند مورد نظر را بررسی کرد. بهترین روش استفاده ار استعلام آنلاین برند می باشد .

برند چیست ؟

از ویژگی های عمده ای که یک برند دارد متمایز کننده می باشد بدین صورت که دو محصول و یا دو خدمات مشابه را باهم تفکیک و متمایز می کند در نتیجه بر اساس این تمایز مالک آن درصدد ارتقای کیفیتی می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟