لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

چگونگی ثبت برند تجاری در کرج


با گسترده شدن محصولات و گوناگون شدن خدمات در کلیه کشورها متفاوت کردن این محصولات ، خدمات، کالاها و معرفی و شناساندن آن ها به وسیله شرکت عرضه کننده توسط برند تجاری دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد.

علامت تجاری فقط به متفاوت نمودن محصولات و خدمات نمی پردازد بلکه قادر می باشد در امر بازاریابی و تبلیغات هم به شما کمک و یاری برساند.

شایان ذکر است که شیوه پیدایش این علامت تجاری و چگونگی مالکیت آن و این موضوع که علامت و یا برند تجاری در چه شرایطی این قابلیت را دارد که به ثبت برسد و این که چگونه بایستی اقدام نمایند و .... از سوالات متداولی می باشد که خاطر بسیاری از بازرگانان را درگیر خود کرده است.

ما در این مقاله سعی نموده ایم تا شما را به منظور شناخت بهتر و کامل تر علامت تجاری و مرحله های تولید تا ثبت آن یاری برسانیم.

برند تجاری چیست؟

علامت تجاری یک محصولی در حقیقت علامت معینی می باشد که کلیه تولید ها، کالاها و خدماتی که به شخص حقوقی و یا حقیقی متعلق می باشد با  کمک آن به مردم معرفی و شناسایی گردد لازم به ذکر است که همین امر سبب تفاوت کالاها و خدمات این اشخاص از کالاها و یا خدمات اشخاص دیگر خصوصا همکارهای او می گردد.

در زمان دیرین هم صنعت گران بعد از آن که کالاهای خود را می ساختند امضا و یا نشانه ای را بر روی آن ثبت می نمودند تا اشخاص دیگر با رویت آن متوجه شوند که این اثر متعلق به چه کسی می باشد و بدین ترتیب بتوانند سازنده آن را شناسایی کنند.

با گذشت زمان این علامت ها تغییرات بسیار زیادی را پشت سر گذاشته اند تا به صورت امروزی شده اند.در دنیای امروز برای محافظت و مراقبت از برند تجاری آن را در پایگاه های اینترنتی کشوری و بین المللی ثبت می نمایند.

علامت تجاری این قابلیت را دارد تا بتواند به مصرف کننده در انتخاب نمودن کالاها و یا خدماتی که مورد نظر او می باشد کمک و یاری برساند.

ایلیا ثبت دپارتمان تخصصی در زمینه ثبت برند در کرج 

اگر در ثبت برند خود در کرج دچار مشکل شده اید فقط با یک تماس تلفنی با کارشناسان و مشاوران ایلیا ثبت از راهنمای لازم برخوردار شوید .

هدف از ثبت برند تجاری چیست ؟

برای صاحب برند علامت تجاری  یک حقوق انحصاری محسوب می گردد و قادر می باشد با ارائه مجوز آن به  دیگران در برابر مجوز  مبلغی را اخذ کنند.

مدت زمان  استعمال از علامت تجاری که به ثبت رسیده است و هم چنین محافظت و نگهداری  از آن در تمامی کشورها متمایز استلازم به ذکر است که این مدت درکشور ایران از هنگام ارائه اظهارنامه ۱۰ به مدت زمان سال تعیین و مشخص شده است. وقتی علامت تجاری به ثبت می رسد سبب این می شود که تلاش رقیب های غیر منصف و تقلب کار  بی ثمر واقع گردد و این گونه اشخاص قادر نباشند تا محصولات و خدمات نامرغوب و بی کیفیت خود را با استعمال نمودن از علامت تجاری رقیب های مشهور و معروف خود بفروشند و سبب بد نامی آن ها گردند . هم چنین علامت تجاری به شرکت ها انگیزه  و محرک می بخشد تا به منظور  بهتر شدن و حفظ  نمودن کیفیت کالاها و خدمات  خود کوشش و سرمایه گذاری نمایند.

مدارک مورد نیاز جهت تمدید علامت تجاری در کرج

الف- شخص حقیقی

  1. فتوکپی شناسنامه.
  2. فتوکپی کارت ملی.
  3. فتوکپی کارت بازرگانی در صورت استفاده از کارت بازرگانی.
  4. فتوکپی مجوز فعالیت.

ب- شخص حقوقی

  1. فتوکپی شناسنامه.
  2. فتوکپی کارت ملی.
  3. فتوکپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت.
  4. فتوکپی مجوز فعالیت.
  5. کارت بازرگانی در صورت استفاده از برند غیرفارسی.

به دنبال تمدید ثبت علامت، ثبت اصلی در دفتر ثبت می گردد  و تصدیق نامه تمدید ثبت صادر می شود و به صاحب علامت و یا نماینده قانونی او اعطا می شود.

تصدیق نامه تمدید ثبت دربردارنده  مندرجات تایید نامه اصلی با انجام تغییرات لازم ، و هم چنین  مدت اعتبار و تاریخ انقضای آن می باشد.

مراحل ثبت برند تجاری در کرج

جهت مطالعه بیشتر در زمینه مراحل ثبت برند در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

چگونگی ثبت برند تجاری در کرج

با گسترده شدن محصولات و گوناگون شدن خدمات در کلیه کشورها متفاوت کردن این محصولات ، خدمات، کالاها و معرفی و شناساندن آن ها به وسیله شرکت عرضه کننده توسط برند تجاری دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در این مقاله به هدف و چگونگی ثبت برند تجاری در کرج می پردازیم

چرا باید برندمان را ثبت کنیم؟

برند یا نام تجاری مختص به اسم کالا، محصول و یا خدمات می باشد . با به ثبت رساندن برند ،شما دربردارنده مالکیت و مجوز انحصاری آن می شوید

طراحی لوگو شرکت تجاری در کرج

در دنیای تجارت طراحی و ترسیم لوگو شرکت تجاری در کرج یکی از مبادرات بسیارمهم و عنصر اصلی گرافیکی و تبلیغاتی به شمار می رود. در این مقاله به ویژگی های طراحی لوگوی شرکت تجاری پرداخته می شود .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟