لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

ثبت برند آموزشی در کرج


خدماتی که در واقع خاص و در جهت امور فعالیتی می باشند جهت بهتر شناساندن می بایست اسم و رسمی داشته باشند یکی از فعالیت هایی که بیشتر عموم با آن ارتباط دارند فعالیت های آموزشی می باشد .

اولین قدمی که در جهت تأسیس موسسه آموزشی میتوان برداشت ثبت موسسه آموزشی می باشد سپس می توان با اخذ مجوزهای لازمه و هم چنین مجوز بهره برداری اقدام به ثبت و تأسیس آموزشگاه نمایند . در نتیجه می توان برای آن موسسه آموزشی برندی را در نظر گرفت که بر اساس آن بعد از اقدام به ثبت ، شعبات دیگر آموزشی را تأسیس کرد در نتیجه شرط آن ثبت موسسه آموزشی می باشد.

زمانی که در حیطه فعالیت آموزشی ایده ها و تکنولوژی های جدیدی وارد شود دیگر اشخاص حقیقی نمی توانند به فعالیت های خود ادامه دهند باید برای این کار فعالیت های خود را گسترده نمایند و از شخصیت های حقیقی به حقوقی ارتقا دهند زیرا رسمیت یافتن یک شخصیت حقوقی اعتبار بیشتری نسبت به شخصیت حقیقی دارد .

در نتیجه اشخاصی که در صدد رشد فعالیت آموزشی در کرج هستند باید بدانند که نوع قالب ثبتی خود را موسسه غیرتجاری انتخاب نمایند و اقدام به ثبت در اداره ثبت شرکتها به عنوان شخصیت حقوقی نمایند . فعالیت های آموزشی در بردارنده فعالیت های تجاری ، صنعتی ، تولیدی و... نمی باشد در نتیجه به فعالیت های غیر تجاری می پردازد.

شرایط ، مدارک و مراحل صدور مجوز

مجوز برگزاری دوره های مصوب کار دانش و آموزش های آزاد مهارت آموزی از طرف واحد آموزش های فرهنگی و هنری اداره کل به مراکزی که مجوز تاسیس مؤسسات فرهنگی، هنری و آموزشی و آموزشگاه های آزاد هنری و سینمایی را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرستان های کار دانش دولتی و یا غیرانتفاعی را از وزارت آموزش و پرورش دریافت نموده باشند داده می شود که در برخی موارد با در نظر گرفتن مراجع و مستندات در این فصل ارائه میگردد. 

شرایط صدور برند آموزشی در کرج

وضعیت حقوقی : 

افرادی که درخواست کننده ی دوره های مهارت آموزی هستند می بایست واجد شرایط یکی از واحدهای فرهنگی که در ذیل شرح داده خواهد شد باشد:

 1. هنرستان های کار دانش دولتی و یا غیردولتی . 
 2. مؤسسات فرهنگی و هنری که دارای اساسنامه فعالیت های آموزشی هستند. 
 3. آموزشگاه های آزاد هنری و سینمایی که دارای جواز تاسیس از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی هستند در اساسنامه آنها  فعالیت آموزشی در رشته مورد تقاضا قید شده باشد. 
 4. کانون ها ، انجمن ها ، بنیادها و سایر مراکز فرهنگی و هنری که مجوز لازم را با درج فعالیتهای آموزشی در اساسنامه خود ازدفتر توسعه و مشارکت های فرهنگی و هنری دریافت نموده اند. 
 5. تبصره: اشخاص حقوقی پبعد از اینکه تاییدیه تاسیس را دریافت نمودند مجوزفعالیت در سه رشته هم خانواده در آموزش¬های مهارتی آزاد برای یک دوره ارائه می گردد و ااگر تمامی قوانین  مقرر رعایت شود و به کار گرفته شود میتوان آن را بصورت سالیانه تمدید کرد.شخاص حقوقی قادر خواهند بود مجوز دوره های کارو دانش را نیز دریافت نمایند.
 6. هر استانی بنا بر نیازو گنجایش خود که قبلا توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برآورد شده است میتواند تقاضای رشته  نماید.مدیر کل ارشاد استان با هماهنگی ادرا کل آموزش و پرورش باید تاییدیه درخواست ارائه شده را صادر نمایند.
 7. جهت واحدهای آموزشی درخواست کننده کاردانش اعتبار مجوز برای پذیرش مهر ماه و دی ماه سال جاری خواهد بود و جهت درخواست کنندگان آموزش های آزاد اعتبار مجوز جهت پذیرش در مهر- دی و تیرماه سال جاری می باشد و چنانچه تصمیم به جذب فراگیر باشد باید مجوز سالیانه تمدید شود. 
 8. چنانچه در مواد اساسنامه موسسات آموزسی تغییری ایجاد شود باید به اطلاع اداره ثبت رسیده و بعد از انجام مراحل قانونی به واحد آموزشهای فرهنگی و هنری اطلاع داده شود.
 9. جهت تمدید مجوز دوره  های بعدباید گزارش پایان دوره ارائه شود و به تایید کمیته نظارتی استان و کمیته آموزش واحد برسد. 
 10. برای برگزاری کلاسها باید تفکیک جنسیتس را در نظر گرفت مثلا در دو شیفت صبح و عصر یا زوج و فرد کلاسها دایر شوند. همچنین برای بکارگیری کادر آموزشی و ادارای باید با توجه به جنسیت عمل نمود.
 11. تبصره ١: در مناطق محروم با هماهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با توجه به قوانین آموزش و پرورش میتوان بدون در نظر گرفتن جنسیت کادر اموزشی را تعیین کرد.
 12. درخواست کننده قادر نمی باشد از دیگر ارگانهای دولتی و غیر دولتی داخلی و خارجی مجوز دریافت کرده و دوره های آموزشی برگزار نماید.

فضای آموزشی : 

 1. مکانی که درخواست کننده برای امور آموزشی در نظر گرفته از ��حاظ جغرافیایی و بافت محلی باید مناسب بوده و دسترسی به آن به راحتی امکان پذیر باشد.
 2. برای واحدهای آموزشی باید اماکن مستقل را در نظر گرفت و حریم خود را با واحدهای هم سنخ که همان مجوز را دارند حفظ نمایند.
 3. بهتر است در خواست کننده مالیت مکان آموزش را داشته باشد و یا اجاره آن دست کم برای ٢ سال با تایید مراجع رسمی قطعی باشد. درصورتی که قصد تغییر مکان را داشته باشید باید قبلا مراتب را به اداره کل استان اطلاع دهید. 
 4. تبصره: در صورتی که زمان اجاره تمدید شود باید یکی از دفاتر اسناد رسمی آن را تایید و مهر کرده باشد تا بتوان هنرجوی جدید در هر دوره پذیرش نمود.. 
 5. تبصره: اگر جابجایی بدون تاییدیه استان و اداره اماکن شهر مربوطه صورت بگیرد مجوز آن واحد آموزشی لغو خواهد شد.
 6. حریم هر کاراموز یا هنرجو  در هر شیفت اموزشی در موسسه باید 4 متر مربع باشد و مساحت کل زیر بنا حداقل 200 متر باید باشد.
 7. مساحتی که برای هر هنرجو یا کارآموز در کلاس در نظر گرفته شده دست کم 2 متر مربع می باشد. 
 8. نور کلاس ها باید مناسب بوده و دارای تهویه باشند و دارای آلودگی صوتی نباشد.
 9. برای هر کارآموز در کارگاه مساحت 5/2 متر مربع باید در نظر گرفته شود.
 10. با توجه به استانداردهای آموزشی باید تجهیزات آموزشی را فراهم نمود. 
 11. برای هر هنرجو یا کارآموز سرویس بهداشتی، نمازخانه ، کتابخانه و در صورت امکان بوفه متناسب در نظر گرفته شود. 

شرایط مدیر: 

 1. درخواست کننده می بایست برای مدیریت موسسه فردی با حداقل مدرک تحصیلی لیسانس و مرتبط با رشتة مورد تقاضای مؤسسه انتخاب نماید.
 2. هیات موسس باید مدیر موسسه را معرفی نماید و وی باید در قبال تمامی دستورالعمل-های اجرایی پاسخگو باشد. 
 3. مدیر موسسه باید فردی باشد که دست کم دو سال سابقه مدیریتی و یا آموزشی داشته باشد. 
 4. مدیر موسسه باید از نظر جسمانی و روانی سلامت بوده و خصوصیات ظاهری متناسب برای مکان آموزشی داشته باشد. 

شرایط مربیان و مدرسین : 

رشته ی تدریس مربیان و مدرسین باید مدرک کارشناسی و مرتبط باشد یا مدرک معادل هنری داشته باشندو چنانچه دارای مدرک کاردانی باشند دارای 5 سال سابقه تدریس در رشته ای که در ان تخصص دارند باشند.تذکر: چنانچه مربیان این امکان را نداشته باشند در بعضی از رشته ها ادامه تحصیل دهند و یا شهرهایی که دارای مربیان با مدارک دانشگاهی لازم نباشنداز مربیانی که مدرک معادل هنری و یا گواهی خبرگی از جانب مراجع ذی صلاح دارند را میتوان بکار گرفت.

مزایای ثبت برند آموزشی در کرج

 1. ثبت برند ضمانت می کند که مشتریان می‌توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.
 2. ثبت برند شرکت ها را توانمند می کند تا محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
 3. ثبت برند وسیله ای برای بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.
 4. با ثبت برند اجازه استفاده از  آن ها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند.
 5. ثبت برند جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.
 6. این امکان وجود دارد که ثبت برند دارائی ازرشمند کسب و کار باشند.
 7. ثبت برند شرکت‌ها را تشویق می‌کنند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.
 8. این امکان وجود دارد که ثبت برند برای دریافت وام سودمند باشند.

مدارک مورد نیاز ثبت برند آموزشی در کرج

درخواست کننده چنانچه حائز شرایط باشد می بایست برای صدور مجوز مدارک ذیل را فراهم و ارائه کند:

 1. کپی اساسنامه جهت مؤسسات فرهنگی و هنری که دفتر توسعه و مشارکت های فرهنگی و هنری آن را تایید کرده باشد.
 2. کپی جواز تاسیس جهت آموزشگاه آزاد هنری یا آموزشگاه سینمایی و سمعی و بصری. 
 3. کپی پروانه تأسیس.
 4. تأییدیه اماکن اخذ شود.
 5. کپی سند مالکیت یا اجاره نامه ارائه شود.
 6. کپی آخرین روزنامه رسمی.
 7. تبلیغات روزنامه که اداره کل استان آن را تایید کرده باشد.
 8. هنرستان های دولتی و غیر دولتی نیاز به معرفی نامه ادارات یا سازمان های آموزش و پرورش دارند.
 9. کپی جواز تأسیس جهت هنرستان های غیردولتی.
 10.  هنرستان های غیردولتی تأییدیه نوسازی ارائه دهند.
 11. فرم کامل شده درخواست دوره ارائه گردد.
 12. فرم مشخصات عمومی درخواست کننده.
 13.  تعهدنامه .

مراحل صدور مجوز 

 1. برای اجرای دوره های مهارتی باید تقاضای کتبی موسسات آموزشی به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مربوطه ارائه شود.
 2. شرایط به درخواست کنندگان اعلام شده و مدارک را مطالبه می کنند.
 3.  آموزش ادارات شهرستان تقاضای درخواست کنندگان را بررسی می نماید .
 4. تذکر: با در نظر گرفتن ضوابط و بخشنامه های هر سال تحصیلی متقاضیان باید رشته های درخواستی را اعلام نمایند.
 5. توضیح: مدارک متقاضیان باید به تقاضای کتبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیوست شده و ارسال شود.
 6. ادارات شهرستان مجوز را از واحد آموزش های فرهنگی و هنری اداره کل دریافت کرده و به متقاضی ابلاغ می نماید.
 7. مسئول آموزش هر شهرستان باید دفترچه قوانین و دستورالعمل ها و عناوین درسی را به همراه مجوز به درخواست کننده ابلاغ نماید.
 8. درخواست کننده موظف است برای جلب هنرجویان واجب التعلیم با آموزش و پرورش منطقه هماهنگی کرده و توسط آگهی تبلیغاتی-آموزشی اقدام به جذب هنرجویان بزرگسال نماید. 
 9. توضیح : اداره کل ارشاد استان مربوطه می بایست متن آگهی های تبلیغاتی را پیش از انکه منتشر شود تایید نماید. 
 10. تذکر: جذب دانش آموزان موسسه از طریق آموزش و پرورش انجام می شود، و برای ثبت نام دانش آموزان معرفی نامه ای از سمت مدارس محل تحصیل آنان ارائه شود. 
 11. درخواست کننده تقاضای تمدید را به همراه گزارش پایان دوره به اداره شهرستان ارائه کرده و در صورت تایید مراتب کتباً به واحد آموزش های فرهنگی و هنری اداره کل ارائه خواهد شد.
 12. پس از امکان سنجی توسط اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان جهت برگزاری دوره مهارتی کاردانش ابتدای هرسال تا پایان خرداد ماه همان سال زمان ارسال مدارک و پرونده درخواست کنندگان به واحد می باشد و جهت برگزاری دوره های مهارتی آزاد از ابتدای هر سال تا پایان خرداد ماه و از اول مهر تا پایان آبان ماه همان سال است. 
 13. تذکر١: پرونده هایی که تا دهم تیرماه مدارک به طور کامل ارسال شده و در دبیرخانه اداره کل ثبت شده باشد از دهم تا ٢٥ تیرماه به آنها رسیدگی شده و برای اجرای دوره مجوز صادر می شود.
 14. تذکر٢: برای هنرستان های دولتی زمان ارسال مدارک به ادارات کل استان ها نهایتا تا ١٥ مرداد ماه می باشد
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

استعلام برند قبل از ثبت

در دنیای تجارت به علت گستردگی و تنوع برندها تنها راهی که بتوان خاص تر بودن برند را نشان داد استعلام از برند می باشد .

برندسازی برای کسب و کار

با آغاز کردن یک کسب و کار میبایست به فکر سود دهی و شهرت و اعتبار نیز باشید در ابتدا باید به فکر برندسازی برای کسب و کار شوید در این مقاله می توانید در این مورد مطالعه نمایید

چگونه برند ثبت کنیم ؟

برای ارائه محصول به بازار تاجر می بایست یک برند مختص برای آن محصول در نظر بگیرد، لکن باید علامت مورد نظر را مطابق با مقررات در اداره ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات ثبت کرد.

مالکیت معنوی

به حقوقی که به صاحبان آن اجازه بهره برداری از فعالیت های فکری و خلاقانه را می دهد و دارای ارزش اقتصادی و بازرگانی می باشد مالکیت حقوق فکری/معنوی

انتخاب برند خوب

گزینش یک اسم تجاری و انتخاب برند خوب به حساسیت و دقت بسیاری احتیاج دارد. یک اسم مناسب در موفقیت یک کالا نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد.

خانه

صفحات اصلی..

ثبت برند آموزشی در کرج

در نتیجه اشخاصی که در صدد رشد فعالیت آموزشی در کرج هستند باید بدانند که نوع قالب ثبتی خود را موسسه غیرتجاری انتخاب نمایند و اقدام به ثبت در اداره ثبت شرکتها به عنوان شخصیت حقوقی نمایند

شرایط ثبت برند در کرج

کرج به دلیل مجاورت با پایتخت و شهری مهاجر پذیر فعالان تجاری زیادی در ان می باشد در نتیجه جهت به ثبت رساندن برند تجاری می توانند در اداره ثبت شرکتها با وجود قابلیت ثبت و رعایت شرایط ثبت برند در کرج اقدام به ثبت نمایند .

برند چیست ؟

از ویژگی های عمده ای که یک برند دارد متمایز کننده می باشد بدین صورت که دو محصول و یا دو خدمات مشابه را باهم تفکیک و متمایز می کند در نتیجه بر اساس این تمایز مالک آن درصدد ارتقای کیفیتی می باشد

مدت زمان ثبت برند در کرج

مدت زمان ثبت برند در کرج متناسب با نوع تقاضا و مدارک ارائه شده، متغیر می باشد ولی مهمترین بخش در ثبت برند، تهیه و تدوین اظهارنامه درست و عاری از اشکال به اداره مالکیت معنوی است

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟