لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

فرآیند ثبت برند در کرج


دارایی و سرمایه با ارزش هر کسب و کاری برند آن می باشد و در صورتی که قادر باشد به هدف های خود در شرکت دست پیدا کند ارزش آن هم بیشتر خواهد شد. برند نه تنها در کشور ایران، بلکه در تمامی کشور های بین المللی هم به عنوان یک دارایی و سرمایه شناخته می شود و شامل قوانین و مقررات ثبتی می شود.

در هر کشوری سازمانی عهده دار ثبت و حمایت از برند ها و یا علامت های تجاری می باشد. در کشور ایران نیز عهده دار این امر اداره مالکیت معنوی می باشد.لازم به ذکر است که برند شرایط ثبت جهانی را دارد. به این شکل که طبق استانداردهای تعیین شده در پروتکل و توافقنامه ی مادرید علامت تجاری بر اساس این استانداردها نخست بایستی در کشور ایران به ثبت برسد وبعد از آن با انجام مراحل قانونی و ارائه مدارک ثبت داخلی برند همانند اظهار نامه و تصدیق نامه ثبت برند ، علامت تجاری به صورت بین المللی به ثبت می رسد.

فرآیند ثبت برند در کرج

درخواست کنندگان ثبت برند در کرج نخست بایستی مرحله های ثبت برند خود را در اداره ثبت مالکیت صنعتی انجام دهند.روند و فرآیند ثبت را در ذیل برای شما شرح داده شده است :

ارائه طرح منحصر به فرد برند

نخستین گام به منظور ثبت برند دربرداشتن طرح و یا ایده ای به منظور ثبت می باشد.اداره مالکیت صنعتی می تواند برند را به ثبت برساند ولی به شما برند و یا علامت تجاری آماده به منظور ثبت را نمی دهد.

در قانون تجاری کشور ایران هر برندی قابلیت به ثبت رسیدن را ندارد.

برند هایی که قابلیت به ثبت رسیدن را دارند بایستی دربردارنده حداقل هایی باشد و از مواردی اجتناب کرده باشد.

به صورت آشکار و واضح این موارد در قانون و مقررات  مشاهده شده است و سلیقه ای نمی باشد. برند بایستی دربردارنده مواردی به شرح ذیل باشد:

بایستی برند سبب ایجاد تفاوت میان یک کالا با کالاهای دیگر شود.دربردارنده اصالت باشد.در آن حروف لاتین (غیرفارسی) استفاده نشده باشد. حروف و کلمات تعریفی نبایستی با فرهنگ انقلاب اسلامی ایران مغایرتی داشته باشد.

 تهیه اظهار نامه ثبت برند

به منظور به ثبت رساندن برند نخستین و مهم ترین آن ها اظهارنامه می باشد.

اظهارنامه برگه حقوقی می باشد که اطلاعات برند و صاحب آن را با کلیه موارد حقوقی مورد نیاز توضیح می دهد از آن جایی که این سند دربردارنده حساسیت بسیار بالایی می باشد حتما بایستی تحت نظارت مشاور حقوقی تهیه و تنظیم شود.

ثبت نام در سایت اداره مالکت صنعتی

جهت آسان شدن امور درخواست کنندگان ثبت برند شرایطی به وسیله اداره مالکیت معنوی مهیا شده است تا در خواست کنندگان قادر باشند قبل از تشکیل پرونده با ثبت نمودن اطلاعاتی شرایط و ضوابط ثبت برند خود را بررسی نمایند.

به منظور این امر شخص درخواست کننده،نماینده قانونی و وکیل حقوقی او با ورود به سایت اداره مالکیت صنعتی و درقسمت مالکیت معنوی  بایستی اطلاعات درخواست کننده، حقیقی یا حقوقی بودن،اظهار نامه و دیگر مدارک مورد نیاز دیگر بسته به حقیقی یا حقوقی بودن بارگذاری نماید در این صورت کد رهگیری برای او ارسال می گردد. 

بررسی تقاضا

این مرحله را بایستی کارشناسان اداره مالکیت صنعتی به انجام برسانند.

این کارشناسان با انجام استعلام ها و بررسی هایی شرایط طرح شما را مورد ارزیابی قرار می دهند و ه درخواست شما را اعلام می نمایند. در این مرحله در صورتی که برند و یا مستندات دربردارنده مشکل و یا نواقصی باشند  به آن ها فرصتی داده می شود تا به منظور برطرف نمودن آن مشکل و یا نقص مبادرت کنند. به طور معمول این مدت زمان یک ماهه می باشد . اما این امکان وجود دارد که در شرایطی طرح به دلایلی رد شود.

تکمیل پرونده

در صورتی که تقاضا مورد قبول واقع گردد بایستی شخص درخواست کننده و یا نماینده قانونی او به منظور تشکیل پرونده به شکل حضوری به اداره مالکیت صنعتی مراجعه نماید.

در این مرحله بایستی اصل مدارک همراه با چند رونوشت ارائه گردد.هزینه های ثبت برند پرداخت می گردد و برند نهایی می شود.

آگهی کردن برند

بعد از به ثبت رسیدن برند و یا علامت تجاری برند بایستی با هزینه درخواست کننده درروزنامه رسمی دادگستری و روزنامه کثیرالانتشار چاپ و منتشر گردد تا در صورت وجود داشتن اعتراض و یا ادعایی مشخص شود.

اشخاصی که ادعای مالکیت طرح برند وهم چنین  اشخاصی که بر این باورند طرح برند شما مشابه برند آن ها می باشد و به آن ها صدمه ای وارد می شود در این مرحله می توانند با تنظیم نمودن شکایت نامه ای مانع به ثبت رسیدن برند شما شوند.

صدور پروانه ثبت برند

بعد از به پایان رسیدن مهلت یک ماهه برند و در صورتی که هیچ گونه اعتراض و یا ادعایی وجود نداشته باشد اداره مالکیت معنوی تصدیق نامه ثبت برند را به مدت 10سال برای درخواست کننده و به نام او صادر می نماید.

اگهی دوم برند

بعد از صادر شدن تصدیق نامه برند یکبار دیگر موضوع ثبت برند چاپ و منتشر خواهد شد.

این کلیه مرحله های ثبت برند در ایران می باشد. لازم به ذکر است که برند قابلیت خرید و فروش و انتقال به دیگران را دارد  و حتی می توان به مدت  زمان مشخصی آن را اجاره داد. شرایط این موارد هم در قانون تعریف شده است که بایستی  اطلاعات و قوانین  و مقررات حقوقی آن را به خوبی بدانید.

در ضمن در صورتی که  نیاز داشته باشید از حروف لاتین و غیر ایرانی در طرح برند خود استعمال نمایید بایستی کارت بازرگانی  در اختیارداشته باشید و ارائه نمایید . و یا درصورتی که قصد دارید از علامت دیگر  سازمان های داخلی و بین المللی در برند خود استعمال نمایید بایستی  از این سازمان های مربوطه مجوز قانونی دریافت کرده باشید و آن را ارائه دهید.

مدارک ثبت برند در کرج

مدارکی که بایستی  به منظور ثبت برند در ایران ارائه نمایید به تفکیک حقیقی و حقوقی عبارتند از:

مدارک اشخاص حقوقی

 1. یک رونوشت از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و هم چنین روزنامه تاسیس همراه با درج تغییرات ارائه گردد.
 2. یک رونوشت از مجوز های شرکت اعم از پروانه بهره برداری و جواز تاسیس ارائه گردد.
 3. رونوشت کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت ارائه گردد.
 4. رونوشت شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت ارائه گردد.
 5. یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در اندازه های  10*10 سانتی متر ارائه گردد.
 6. مهر شرکت ارائه گردد.
 7. وکالت نامه وکیل ارائه گردد.

مدارک اشخاص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه و  رونوشت کارت ملی درخواست کننده ارائه گردد.
 2. رونوشت جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت ارائه گردد.
 3. رونوشت کارت بازرگانی به اسم درخواست کننده ارائه گردد.
 4. یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضا در اندازه های10*10 سانتی متر ارائه گردد.
 5. وکالت نامه وکیل ارائه گردد.

مزایای ثبت برند در کرج

 1. ثبت برند برای محصولات و شرکت و خدمات شما ایجاد شهرت و وجه می کند.
 2. ثبت برند  شرکت ها را تشویق می کند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.
 3.  ممکن است ثبت برند  دارایی ارزشمند کسب و کار باشند.
 4.  ممکن است ثبت برند  برای دریافت وام مفید باشند.
 5. ثبت برند  جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی است.
 6. با ثبت برند  اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.
 7. ثبت برند ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها هستند.
 8.  ثبت برند می تواند برای سهامداران ایجاد ارزش افزوده ی سهام کند و باعث افزایش درآمد شرکت شود.
 9. با ثبت برند می توان تفویض اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا اساس انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.

متقاضیان محترم چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبت برند در کرج با هر سوال و موردی مواجه شدید می توانید با ایلیا ثبت در ارتباط باشید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت علامت تجاری شرکت در کرج

شرکت های تجاری بر اساس نوع فعالیت خود جهت معرفی و شناساندن بهتر محصولات و خدمات خود علامت تجاری را انتخاب می نمایند

مدارک ثبت برند در کرج

مدارک مورد نیاز ثبت برند در کرج به دو صورت می باشد هم قابلیت ثبت برای اشخاص حقیقی و هم حقوقی در کرج وجود دارد ولی باید در ارائه متفاوت می باشد و هر شخص بر اساس نوع فعالیت باید مدارک را تهیه و به اداره ثبت شرکتها ارسال نماید

مدارک ثبت لوگو در کرج

کلیه اشخاصی حقیقی و حقوقی در کرج می توانند برای کار و فعالیت خود لوگویی را طراحی نمایند و آن را به ثبت برسانند.

برند و علامت تجاری چگونه در کرج ثبت می شود ؟

ثبت برند و ثبت علامت تجاری در کرج باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی با دارا بودن شرایط ثبت و طی کردن مراحل ثبت اینترنتی در سامانه انجام شود که در این مقاله به توضیحات بیشتری پرداخته می شود.

شیوه ثبت علائم تجاری در کرج

علائم تجاری از گونه نشانه هایی می باشند که در جهت معرفی نمودن کالا ها و خدمات و محصولات در بازار از لحاظ کیفیت و ضمانت مرغوبیت آنها می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد .در این مقاله از شیوه ثبت علائم تجاری در کرج اطلاعاتی را مطالعه نمایید .

فروش برند در کرج

برند فروشی یا برند آماده به علامت تجاری در کرج گفته می شود که مراحل ثبتی را انجام داده و تایید و ثبت آن برای کالاهای خاصی صورت گرفته و آماده است که به منظور بهره برداری به سایر اشخاص حقیقی و حقوقی انتقال داده شود.

مزیت های ثبت برند در کرج چیست؟

نام تجاری یا برند می تواند سبب پیشرفت کارخانه گردد و در حوزه بین المللی هم جایگاهی ویژه برای خود داشته باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مزیت های ثبت برند در کرج چیست مقاله را بخوانید.

شرایط ثبت برند در کرج چیست؟

در برخی مواقع برند آن شرایطی را که باید داشته باشد را ندارد بدین صورت که قوانین تعیین برند ویژگی هایی را در نظر گرفته است که هر فرد متقاضی باید از آن اطلاع داشته باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت برند در کرج مقاله را بخوانید.

علامت تجاری چیست و نحوه ثبت علامت تجاری چگونه است ؟

از عناصر اصلی که می توان توسط آن یک کالا و یا محصول را در بازار معرفی کرد لوگو و یا علامت تجاری ان می باشد در این مقاله به نحوه ثبت علامت تجاری پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

قانون و شرایط ثبت برند در کرج

جهت متمایز نشان دادن کالا و یا محصولات خود در کرج بهترین راه انتخاب برند و یا علامت تجاری می باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟