لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

مدارک ثبت برند در کرج


ایلیا ثبت در این مقاله برآنست تا درباره ی مدارک ثبت برند در کرج مطالبی را به اشخاصی که در صدد ثبت برند در کرج می باشند ارائه نماید.متقاضیان محترم تا انتهای مقاله همراه ما باشید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

برند چیست؟

علامت تجاری (برند) یک آرم تجاری است در قالب یک الگو یا گزاره ویا اسم و.. میباشد که می تواند نشان دهنده خدمات و یا فروش کالایی خاص باشد که تحت تاثیر از آن میتواند از دیگر محصولات متشابه مشخص گردد.

در حقیقت برند تمامی عواطف و احساسات ،خصوصیات و معانی را شامل می شود که در قالب یک اسم می باشد.

برند (نشان تجاری) در واقع همان چیزی میباشد که شنونده یا مخاطب خصایل و یا خصوصیتی از آن را با نگریستن ،شنیدن ویا احساس کردن به شکل ذهنی (Conceptual)، دیداری (Visual) یا شنیداری (Verbal) در ذهن و قلب خود به خاطر می آورد.

در واقع برند شامل همه احساسات، مفاهیم و ویژگی‌هایی است که با یک نام گره خورده است.

وازه برند به کلمه ای اطلاق میشود که محصول ویا خدماتی که  دارای قدر و منزلتی همگانی باشد. در حقیقت برند های محبوب آنهایی هستند که دارای وجود و اقتدار اجتماعی بالایی بوده و اشخاص نسبت به آن حس تملک را دارا باشند.

قطعا این عبارت ( این برند و یا مارک مورد علاقه من است ) رو شنیدید. در حقیقت برندی مقتدر است که باعث به هیجان آوردن عواطف و احساسات مصرف کننده شود و شخص(مشتری )حس اعتماد را داشته باشد. پس در واقع یکی از تکالیف اساسی هر شرکت ،انتخابی راهی مطمئن جهت دقت و توجه وفاداری مشتری است.منحصر به فرد بودن ،متناسب بودن ،جذاب بودن و...از مشخصه های یک برند (مارک )معروف است. 

نشان تجاری (brand)که شناسه یک نهاد ویا شرکت با همه جوانب میباشد ازپر اهمییت ترین سازه های موفقیت و بازایابی یک سازمان میباشد.در حقیقت یک برند برای شناساندن محصولات و خدمات و خواسته های شرکت شما بوده و آن را در ذهن مشتری،مصرف کننده و یا بیننده به تصویر میکشاند.

اولین رکن در تجارت اعتماد است و علامت تجاری به طریق برندسازی به این تضمین و اطمینان سرعت میبخشد.

تمامی برندها یک علامت ویژه و خاصی دارند که جهت تضمین و یادآوری ایفای نقش میکنند.که در این علامت از رنگ و شکل ،حروف و تصاویر،عبارت ها و موسیقیو... برای رویداد یک عکس و یا تصویر ویژه ومتفاوتی استفاده گردیده تا مشتری را مجذوب خود کرده و اورا به مسیر مورد نظر سوق دهد.

مزایای ثبت برند در کرج

 1. ثبت برند،ضمانت می‌کند که مشتریان قادر می باشند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.
 2. ثبت برند،شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا محصولات‌شان را از یکدیگر متمایز سازند.
 3. ثبت برند،وسیله بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت‌ها هستند.
 4. با ثبت برند،اجازه استفاده از  آن ها به اشخاص ثالث داده می‌شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می‌باشند.
 5. ثبت برند،جزء ضروری موافقت‌نامه‌های اعطای نمایندگی هستند.
 6. ثبت برند،ممکن است دارائی ازرشمند کسب و کار باشند.
 7. ثبت برند،شرکت‌ها را تشویق می‌کنند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه‌گذاری کنند.
 8. ثبت برند،می تواند برای دریافت وام مفید باشند.

هدف از ثبت برند در کرج

هر علامت تجاری یا برند از طریق به دست آوردن اطمینان از حقوق اختصاصی برای آشنایی کالاها و خدمات یا صدور مجوز به دیگران حاکی بر استفاده از آن به شکل پرداخت هزینه،مالک اثر را حفظ می کند.مدت زمان این حفاظت گوناگون می باشد.

ارم تجاری دارای قابلیت تمدید شدن بی شمار به شکل پرداخت هزینه مربوطه را دارد. حفاظت از آرم تجاری از طریق مراجع قانونی که در بیشتر نظام ها اجازه متوقف کردن اشتباه در این مورد را دارا می باشند.مورد تایید است.

از نگاه گسترده تر ، برند با سود دادن به صاحبان آنها در سطح کلی و جهانی سرمایه گذاری کرده و این نوآوری را رواج میدهد.

محافظت از علائم تجاری مانع تلاش های رقیبان غیر منصفی مانند متقلبین ،برای استفاده از علائم معیین یه منظور فروش کالاها و محصولات و دادن خدمات بی کیفیت دگرگون شوند.این نظام اگاهی و امکان سرمایه گذاری در جهت تولید و فروش کالاها و خدمات را در بهترین شرایط ممکن به مردم میدهد،و از این طریق  تجارت بین المللی را اسان می کند.

مدارک  ثبت برند در کرج

مدارک مورد نیاز ثبت برند در کرج به دو صورت می باشد هم قابلیت ثبت برای اشخاص حقیقی و هم حقوقی در کرج وجود دارد ولی باید در ارائه متفاوت می باشد و هر شخص بر اساس نوع فعالیت باید مدارک را تهیه و به اداره ثبت شرکت ها ارسال نماید.

الف-  اشخاص حقیقی

 1. کپی شناسنامه و کارت ملی و کد پستی 10 رقمی.
 2. ارائه پروانه بهره برداری و یا مجوز تولید یا پروانه کسب برابر اصل یا نامه ای از امور اصناف مربوطه مبنی بر دادن خدمات جهت اداره ثبت علایم تجاری.
 3. وکالتنامه امضا شده برای علائم تجاری.
 4. تصویر علامت تجاری مورد نظر در ابعاد 8*8به تعداد 15 عدد و توضیح نامه ای جداگانه مختص علامت و وصف آن و مستند اسم مورد نظر از فرهنگ لغت ثبت علامت تجاری.
 5. کارت بازرگانی به اسم فرد دارنده جواز(در صورتی که علامت مورد نظرغیر فارسی و لاتین باشد.)

ب-  اشخاص حقوقی 

 1. ارائه پروانه بهره برداري يا مجوز توليد یا پروانه کسب برابر اصل شده برای ثبت علائم تجاری.
 2. عکس اولين روزنامه رسمي شركت(آگهی تاسیس)و روزنامه رسمي آخرين تغييرات هیات مدیره شركت (دوره آن منقضی نشده باشد برای ثبت علائم تجاری.
 3. کپی شناسنامه و کارت ملی دارندگان حق امضای اوراق بهادار شرکت و کدپستی ۱۰رقمی.
 4. کپی كارت بازرگاني برابر اصل شده شناسنامه شخص حقوقی(در صورتيكه علامت مورد نظر لاتين باشد)
 5. عکس علامت تجاری مورد نظر به ابعاد ۸*۸ سانتيمتر به تعداد ۱۵ عدد و توضیح در خصوص علامت و توصیف.
 6. امضای وکالتنامه توسط دارندگان حق امضای مجاز اوراق بهادار و مهر شرکت برای ثبت علامت تجاری .

مراحل ثبت برند در کرج

برای آن که برندی در کرج ثبت شود نخستین اقدام انتخاب نام برای آن می باشد و عوامل انتخاب نام برند یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در عرصه بین الملل می باشد.
بعد از انتخاب نام بایستی اظهارنامه تنظیمی را در سامانه اداره مالکیت صنعتی ثبت نمود.به منظور این امر بایستی به پایگاه اینترنتی مالکیت صنعتی قسمت ثبت علائم تجاری به نشانی http://ip.ssaa.ir  مراجعه نمایید و مراحل را در سامانه سپری نمایید:

 1.   نوع اظهارنامه را انتخاب کنید.
 2. مشخصات مالک را قید نمایید.
 3. مدارک خواسته شده را بارگذاری نمایید.
 4. .اطلاعات وارد شده را بازبینی نمایید و اطلاعات را تایید نمایید.
 5. .هزینه های ثبتی را از طریق اینترنت پرداخت نمایید.
 6. شماره اظهارنامه و رمز را از طریق تلفن دریافت نمایید.

بعد از سپری نمودن این مراحل نوبت امضای نسخه تایید شده فرا می رسد که در خواست کننده یکی از رونوشت ها را با مدارکی که در گذشته برابر اصل شده اند به همراه فیش به آدرس مرکز ارسال کند.پس از آن اداره مالکیت صنعتی به بررسی و ارزیابی مدارک می پردازد در صورتی که کارشناس در آن نواقصی را مشاهده نماید ابلاغیه رفع نقص ارسال می کند و بایستی نقص را برطرف نمایید و در صورتی که در اطلاعات هیچ گونه نقص یا موردی وجود نداشته باشد آن را تایید می نماید و مراحل ثبت و واریز مبلغ نهایی به متقاضی اطلاع رسانی می گرددپس از طی این مراحل، مراتب در روزنامه رسمی با قید نام و نشانی صاحب علامت و کالاهایی که در آن ها از علامت استفاده می شود آگهی می گردد. چنانچه  ظرف 30 روز از تاریخ نشر آگهی اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده و گواهی ثبت را به درخواست کننده تسلیم می نماید.بعد از ثبت علامت تصدیقی که حاوی نکات ذیل باشد با الصاق یک نمونه کامل از علامت بر روی آن به صاحب علامت یا نماینده او تسلیم می شود.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ایلیا ثبت در ارتباط باشید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت لوگو در کرج

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین عوامل بازاریابی و پیروزی در هر نهاد، موسسه و یا مجموعه ای در کرج برند و یا همان لوگوی تجاری آن مجموعه است.

ثبت برند مواد غذایی در کرج

جهت به ثبت رساندن برند مواد غذایی در کرج ابتدا باید پروانه تاسیس در یافت شود. معاونت غذا و دارو بعد ا اینکه شرکت به ثبت رسید و پروانه بهره برداری شرکت صادر شد پروانه تاسیس را صادر خواهد کرد.

ثبت علامت تجاری شرکت در کرج

شرکت های تجاری بر اساس نوع فعالیت خود جهت معرفی و شناساندن بهتر محصولات و خدمات خود علامت تجاری را انتخاب می نمایند

تفاوت برند و لوگو تجاری در کرج

برند نام و نشانی است که برروی محصول است اما لوگو طرحی از آن برند می باشد که ویژگی های خاص خود دارد در این مقاله تفاوت عمده آن اطلاعاتی کسب می نمایید.

مراحل ثبت لوگو در کرج

لوگو گونه ای از نماد تصویری است ، زمانی که بر روی محصول و یا کالا درج شده باشد به بیان معرفی آن محصول و یا کالا ، سایت ، شرکت و ... می باشد دراین مقاله به شرح مراحل ثبت لوگو در کرج پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

مدارک ثبت علامت تجاری در کرج

در کرج برای ثبت علامت تجاری در صورتی می توان انجام داد که دارای شرایط و ضوابط قانون تجارت باشد و ارائه دادن مدارکی الزام بر ثبت می باشد

برندسازی در کرج

برندسازی در کرج فقط برای شرکتها استفاده نمی شود در واقع یک شخصی نیز می تواند برای حرفه خود برندسازی را نیز استفاده نماید در این مقاله به توضیحات بیشتری پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

ثبت برند فست فود در کرج

از پر اهمیت‌ترین امر برای یک رستوران، ثبت برند تجاری آن است، برند یا علامت تجاری آن باید به گونه‌ای باشد که لوگوی آن معرف پخت سریع (فست فود) باشد

ثبت برند در کرج چه مراحلی دارد؟

برای آن که برندی در کرج ثبت شود نخستین اقدام انتخاب نام برای آن می باشد و عوامل انتخاب نام برند یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در عرصه بین الملل می باشد.در این مقاله به مراحل ثبت برند در کرج پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

برند مادرید

جهت آسان تر شدن و راحت شدن ثبت برند بین المللی بعضی از کشورهایی که در کنوانسیون پاریس عضو می باشند نظام مادرید را به عنوان آیین نامه بین المللی علامت تجاری تصویب نموده اند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟