لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

استعلام آنلاین برند


شرایط خاصی جهت انتخاب و ثبت علامت تجاری اختصاص یافته است. برند یا علامت تجاری باید  بر اساس قانون ثبت علائم و اختراعات، نوین، مبتکرانه و شفاف باشد.

نوین و جدید بودن برند بدین مفهوم است که علامت بکار رفته جهت ثبت برند محصول یا کالا را نباید کسی قبلا به ثبت رسانده و استفاده کرده باشد و دارای ظاهری نو و جدید باشد.

جالب است بدانیم که در جدول طبقه بندی کالاها، برای محصول خاص، علامتی از طبقه مشخصی اختصاص می یابد و هنگامی که فردی بخواهد از آن علامت برای محصول خود استفاده کند که محصولش نیز به همان طبقه تعلق دارد، نمی تواند از آن علامت استفاده کرده و یا آن را به ثبت رساند.

از آنجا که تعداد برندهایی که در طی سالیان گذشته در اداره مالکیت صنعتی به ثبت رسیده اند افزایش قابل توجهی یافته، کار انتخاب برند تجاری دیگر مثل سابق آسان و ساده نیست. برندی را نمی توان ثبت کرد که قبلا ثبت شده باشد. بنابراین قبل از اقدام جهت ثبت برند و اجتناب از رد شدن برند انتخابی، توصیه می شود که سابقه برند مورد نظر را بررسی کرد.

روش استعلام برند

شما می توانید با مراجعه به وب سایت زیر برند پیشنهادی تان استعلام بگیرید تا مطمئن شوید به ثبت نرسیده باشد :

  • سامانه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به نشانی http://rrk.ir
  • شما می توانید به سایت فکر برتر مراجعه نمایید تا از برندتان استعلام بگیرید: http://bte.fekrbartar.com/Brand/SearchBrands

سیستم فوق از جمله موثق ترین راه های بررسی سابقه برند است. بعد از اینکه وارد سیستم مذکور شدید روی بخش آگهی های قانونی کلیک کنید و سپس برند تجاری را به عنوان نوع آگهی مشخص کرده و سپس اسم را درج نموده و دیگر اطلاعات درخواستی را وارد کنید و در آخر گزینه جستجو را انتخاب کنید.

در صورتی که قبل از ثبت برندتان، استعلام بگیرید می توانید از کلیه برندهایی را که در 45 گروه طبقه بندی شده اند آگاهی یابید. چنانچه بخواهید از برند کالا یا سرویسی خاص برای کالا یا خدماتی در طبقه یا گروه دیگر استفاده کنید ، می توانید قبل از ثبت برند، از طریق استعلام آن متوجه شوید که آیا آن برند در گروه یا طبقه دیگری ثبت شده است یا خیرتا دیگر برای آن اظهارنامه تنظیم نکنید. 

توجه به موارد زیر در هنگام انتخاب اسم برند توصیه می شود :

نوآورانه بودن علامت تجاری

نوآورانه و مبتکرانه بودن برند تجاری از مشخصه ها مهم آن است بدین مفهوم که علامت مذکور باید دارای طراحی و ظرافت تصویری باشد. اگر علامت ساده باشد و با خود جنس اشتباه شود در بازار مورد استقبال قرار نمی گیرد و مزایایی که برند نوآورانه در پی دارد را بوجود نمی آورد. از سویی، نوآورانه بودن برند تجاری مستلزم این است که شامل اسامی عام و عمومی نگردد بعلاوه استفاده از خطوط هندسی مانند مربع یا دایره و بکار بردن اعداد به منزله کیفیت بالای کالا نبوده و به برند مشخصه مبتکرانه  نمی دهد درصورتی که ترکیب اعداد و نوع کالا ، برندی منحصر بفرد بوجود آورد ، دیگر مشکل ساز نخواهد بود.

عدم ایجاد اشتباه در نظر مشتری

شکل برند یا علامت تجاری نباید موجب گمراهی مصرف کننده و به اشتباه افتادن وی گردد . ضمنا برند تجاری نباید آن چنان شبیه سایر علائم تجاری باشد که باعث سوء تفاهم مشتری شود و نتواند علائم را از هم متمایز سازد و قادر به گزینش صحیح نباشد. مثلا علائم مرکب ممکن است متشکل از اجزایی باشند که بخشی از کلمه مشابه و سایر اجزا از بخش های متفاوت استفاده کرده باشد بطوری که صاحبان برندها بخاطر بخش مشابه و مشترک علائم تجاری دچار مشکل و اختلاف شوند.  

حتی ممکن است بکار بردن نام محلی خاص برای برند تجاری محصولی که رابطه ای با آن محل ندارد، موجب سوء تفاهم مشتریان گردد و آنها محصول را با این گمان خریداری کنند که محصول از آن محل ویژه تولید شده در حالیکه واقعیت خلاف این امر است و این انتخاب نام برند موجب انتخاب اشتباه مشتری می گردد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدارک ثبت علامت تجاری در کرج

در کرج برای ثبت علامت تجاری در صورتی می توان انجام داد که دارای شرایط و ضوابط قانون تجارت باشد و ارائه دادن مدارکی الزام بر ثبت می باشد

مدت زمان ثبت برند در کرج

مدت زمان ثبت برند در کرج متناسب با نوع تقاضا و مدارک ارائه شده، متغیر می باشد ولی مهمترین بخش در ثبت برند، تهیه و تدوین اظهارنامه درست و عاری از اشکال به اداره مالکیت معنوی است

خرید برند آماده

خریداری نمودن برند تجاری محاسن های بسیار زیادی را به دنبال دارد. در این مقاله می توانید به توضیحات بیشتر در مورد خرید برند آماده بپردازید

چگونه برند ثبت کنیم ؟

برای ارائه محصول به بازار تاجر می بایست یک برند مختص برای آن محصول در نظر بگیرد، لکن باید علامت مورد نظر را مطابق با مقررات در اداره ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات ثبت کرد.

انتخاب برند خوب

گزینش یک اسم تجاری و انتخاب برند خوب به حساسیت و دقت بسیاری احتیاج دارد. یک اسم مناسب در موفقیت یک کالا نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد.

موانع رشد برند

مزایای ساختن برند برای هر شرکتی مشخص می باشد و شرکت ها با مزایای که می توانند برند سازی را انجام بدهند آشنایی دارند .

ثبت آنلاین برند در کرج

در ابتدا اشخاص حقیقی و یا شخصیتهای حقوقی که خواهان ثبت برند در کرج هستند باید مدارک مورد نیاز ثبت برند را بر اساس نوع موضوع فعالیتی و مجوزهای دریافتی و مدارک احراز هویتی آماده کرده و اقدام به ثبت اینترنتی نمایند .

هزینه ثبت برند در کرج

زمانی که متقاضیان ثبت برند در کرج تصمیم می گیرند بر اساس نوع فعالیتی خود برندی را انتخاب نمایند باید در جهت حفاظت آن اقدام به ثبت نمایند . ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انجام می شود که متقابل آن باید پرداختی هایی به اداره مالکیت صنعتی انجام داد .

ثبت برند پوشاک در کرج

در طول جوامع مدنی یکی از مهمترین و اساسی ترین نیازمندیهای انسانها در هر دین و آیین وفرهنگ و شرایط اقتصادی که باشند پوشاک میباشد و همواره نوع پوشش یک جامعه معرف هویت آن خواهد بود.

برندسازی برای کسب و کار

با آغاز کردن یک کسب و کار میبایست به فکر سود دهی و شهرت و اعتبار نیز باشید در ابتدا باید به فکر برندسازی برای کسب و کار شوید در این مقاله می توانید در این مورد مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟