لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

انتخاب اسم برند در کرج


انتخاب اسم برند در کرج مناسب برای فعالیت و کسب و کار اهمیت ویژه ای دارد و سوددهی را به دنبال دارد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود.

زمانی که برای نوع فعالیت خود نام و نشانی برندی انتخاب می شود اگر بد باشد نمی تواند شما را به اهداف شغلی که در نظر دارید برساند زیرا هچه خسته کننده تر و تکراری تر باشد گیرایی کمتری دارد و باعث رکود می شود . اما در صورتی که در انتخاب برند دقت شود و بررسی های زیادی انجام دهید می توانید قدرتمند تر وارد بازار و عموم شوید و موفقیت زیادی را کسب نمایید.

بیشتر باید از نظر مشتری و دیگران به نوع برند خود نگاه کنید و از برند هایی که خسته کننده می باشد پرهیز کنید .برای داشتن سوددهی بالا و رونق بیشتر باید نوع برند و برندسازی خود را قدرتمند کنید و با اهداف و مدیریت دقیقی وارد بازار شوید.

قوانین انتخاب اسم برند در کرج

  • اسم هایی که انتخاب می کنید باید جدید و نوین باشد.

  • مشابه آن قبلا ثبت نشده باشد.
  • سابقه ثبتی نداشته باشد.
  • معنی آن در یکی از لغتنامه های فارسی وجود داشته باشد.

انتخاب اسم برند در کرج

پیدا کردن و انتخاب نامی که مناسب فعالیت باشد کاری بسیار سخت است در ابتدا باید همانند فرزندان نوپا رفتار نمود و سپس بعد از گذاشتن مدت زمانی بتوان به قدرت و هدف کاری رسید نامگذاری برند به تجارتی بزرگ تبدیل شده است.

داشتن یک اسم برند خوب چه ارزشی دارد؟

زمانی که برندی انتخاب می کنید ارزش زیادی را دارا می باشد ، زیرا رشد می کند و ثابت نمی ماند و زمان بقای آن بیشتر خواهد شد.بعضی از اسامی هزینه های زیادی را در بر دارند و برخی هزینه های کمتری را به خود اختصاص داده می شود.

یکی از برندهای معروفی که امروزه بیشتر بر روی زبان ها می باشد شرکت NIKE می باشد ، NIKE به زبان یونانی به معنی پیروزی می باشد . این نام با ایده یکی از همکاران شرکت انتخاب گردیدو به سرعت توانست پیشرفت نماید.

وقتی توانستید انتخاب برندی مناسب و زیبا نمایید دیگر از چالش خارج شده اید و می توانید با ایده های خود و کارمنداتان شروع کنید . اگر بودجه لازم را دارید با سپردن کار به دیگران دغدغه کمتری خواهید داشت و شاید این یک سرمایه گذاری مناسب باشد. باید به یاد داشته باشید که بقا و سود رسانی نام برندتان ممکن است سال ها ادامه داشته باشد.

با این حال چه قصد داشته باشید که فرآیند انتخاب نام را برون سپاری کنید و چه خود آن را انتخاب کنید، می توانید کار را با تمرین ساده زیر شروع کنید:

در ابتدا بدانید که چه کسی تصمیم گیرنده است آیا یک نفر و یا یک تیم . باید کلیه ضوابط و قوانین را در نظر بگیرید .در ابتدا باید بدانید چه نوع برندی را برای فعالیت انتخاب نموده اید و اینکه چه دوره ای را برای آن در نظر گرفتهاید که می توانید از آن استفاده نمایید . آیا تصمیم دارید این نام فقط در داخل کشور استفاده نمایید یا در سطح جهانی فعالیت می نمایید . مخاطبان و مراجعه کننده شما چه اشخاصی هستند ؟ رقبای شما چه اشخاصی و یا شرکتهایی هستند  و....

یک نام مناسب باید کاملا رسا و توصیف کننده باشد یا مبهم و هیجانی؟

سلیقه عموم مردم نام های مبهم و مهیج می باشد . زیرا برای برند وجه تمایزی ایجاد می کند.هر موردی می تواند در جایگاه خود منحصر به فرد باشد.

یک نام مبهم و نا آشنا می تواند یک برند موفق باشد :

اپل، نایک ای، گوگل و یاهو را که شرکت های نامدار و موفقی می باشند را در نظر بگیرید. همه ی آن ها در نخست شرکت هایی کوچک بودند. می بینیم که نام های توصیفی و لفظی هم در بعضی شرایط می توانند موفق باشند. در حالت کلی درمورد این چنین  نام ها باید دقت بیشتری به خرج دهید زیرا  به راحتی می توان از ان ها  کپی برداری و تقلید انجام داد  و خریدار به علت  این که نام ها شبیه هم هستند دچار اشتباه خواهند شد.

اگر برای برندینگ خود سرمایه  بالایی را در نظر گرفته اید، می توانید از تاثیر بد یک نام برند خسته کننده و کلی به کمک مکمل های دیگر در امان باشید. به عنوان مثال Southwest Airlines را در نظر داشته باشید، تبلیغات بی عیب و خلاقانه آن ها از یک نام تکراری یک برند فوق العاده ساخت. با این حال بسیاری از شرکت ها توانایی مالی Southwest را برای فراهم ساختن  بودجه ی تبلیغات رسانه ای ندارند و نمی توانند آژانس تبلیغاتی فوق العاده ای هم چون GSDM را استخدام کنند.

نام های کلی و بی معنی

اسم های نا مفهومی  مانند  فناوری های نوین، راه گشایان دیجیتال و مانند این ها. چنین نام هایی شما را به زحمت بیشتری می اندازد  تا بتوانید برندی را خلق کنید. این چنین نام های بی دست و پا به احتمال زیادی  در دریایی از مشابهت های اسمی غرق خواهند شد. استفاده نمودن از چنین نام هایی در بسته های کالایی مصرف کنندگان که امروزه در حال گسترش هستند نیز به فراوانی قابل رویت می باشد. به ویژه که برچسب های تقلید شده به وسیله  خرده فروش ها به صورت گسترده ای رونق یافته اند. دراین  چنین وضعیتی یک نام متفاوت می تواند یک نقطه توانایی  جهت  کسب و کار شما باشد.

اسم های تقلیدی

نام هایی که از نام رقبا یا برند های بزرگ تقلید شده  باشند ارزشی نخواهند داشت

اسم برند ی که تلفظ آن ها دشوار است:

نام برند شما باید به گونه ای انتخاب شود که مردم بتوانند به راحتی آن را تلفظ کنند.

هر مسیری را  که انتخاب می کنید، چه سپردن کار به یک شرکت فعال در این راستا، چه مشاوره گرفتن از یک متخصص مبتکر، سپردن کار به اعضای شرکت خود و تبدیل آن به یک پروژه درون سازمانی، چه کمک گرفتن از غریبه ها به صورت  یک مسابقه نام گذاری و یا آمیزه  از همه این روش ها، شما فهرست  بلندبالایی از گزینه های ممکن ساخته اید. خب، حال چه کار باید کرد؟!

سوال های بزرگتری در راه است:

اثر گذاری  نام انتخابی شما در جایگاهی که برندتان در بازار خواهد یافت  را نمی توان ندید گرفت . آیا مفهوم یا وابستگی منفی درباره ی این نام در بازار کار شما وجود دارد؟ آیا  از این نام قبلا استفاده نشده است؟ در مکان های  دیگر یا در فضای وب چطور؟

بعد از این که فهرست خود را به چند مورد خلاصه نمودید ، می توانید گروهی را با تمرکز به تعامل  های افراد به نام انتخابی به وجود آورید و آن را مورد بررسی قرار دهید. یا اینکه مطالعه قابل تحقیق و بررسی  برای اندازه گرفتن مقبولیت، خوشایندی یا تداعی معنی نام های احتمالی ترتیب دهید.

برای بررسی  اسم هایی که در نظر دارید راه حلی جادویی وجود ندارد. در واقع گاهی بررسی و تحقیق  بیش از اندازه، تنها تصمیم ها را به تاخیر می اندازد و شما را خیلی  خسته خواهد کرد.شایان ذکر است که شما می توانید با افرادی که تجربه کافی دارند و مورد قبول شما هستند مشورت کنید و به سخنان آن ها گوش کنید چندین تست کوچکی را انجام دهید به احساس قلبی خود گوش کنید و تصمیم نهایی خود را بگیرید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انتخاب اسم برند در کرج

انتخاب اسم برند در کرج مناسب برای فعالیت و کسب و کار اهمیت ویژه ای دارد و سوددهی را به دنبال دارد که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

ثبت آرم تجاری در کرج

ثبت آرم تجاری در کرج سبب می شود که مشتریان علاقه مند به محصولات و خدمات شرکت شوند و به راحتی بتوانند محصولات مورد نظر خودشان را از میان همه محصولات دیگر تشخیص دهند

ثبت برند اشخاص حقیقی در کرج

یکی از پرسش­های دایمی اشخاص فعال در عرصه ­های اقتصادی در کرج که به ثبت شرکت اقدام نکرده ­اند و شخصیت حقوقی ندارند، این پرسش باشد که آیا ما هم به عنوان یک فرد حقیقی این امکان را داریم که برای خود یک برند ثبت نماییم؟ در این مقاله به جواب این سوال پرداخته می شود

خرید برند تجاری در کرج

علامت تجاری یا برند قابلیت نقل و انتقال را دارد.خریداری نمودن برند در کرج سبب می شود تا برندهای دیگری که از طرف صاحبانشان بدون استفاده باقی مانده اند ، تا مدت زمانی که مهلت آن ها به پایان نرسیده است بدون استفاده باقی نمانند

ثبت برند محصولات غذایی در کرج

بیشتر کارشناسان و متخصصان برند را به عنوان شناسنامه محصول محسوب می کنند و وجود داشتن آن را بر روی محصول اعتباری ویژه و خاص برای آن می دانند در این مقاله نحوه ثبت برند محصول غذایی اطلاعات لازم را کسب نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟