لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

برند و علامت تجاری چگونه در کرج ثبت می شود ؟


برند چیست؟

به مارک یا نما نام، عبارت، طرح، نماد و یا هرگونه خصیصه ای که معین ‌کننده ی محصولی خاص یا خدماتی از یک فعالیت خاص باشد که توسط آن ابزار میان محصولات یا خدماتی از دیگر محصولات و خدمات مشابه وجه تمایز ایجاد شود برند و علامت تجاری نامیده می شود.

این طرح یا برند می تواند عامل یا متفاوت کننده محصولات و یا خدمات یک فروشنده یا تولید کننده در میان دیگر رقبان باشد. نشان یا علامت تجاری عنوان قانونی می باشد که برای برند در نظر گرفته شده است.

مزایای ثبت برند یا علامت تجاری در کرج

 1. هنگامی که برندی به ثبت می رسد تولید کنندگان کالا یا خدمات به وسیله ی نام تجاری خاصی که انحصارا متعلق به  خود می باشد معرفی و شناخته می شوند و با کمک و بهره گیری از آن نام خاص این امکان برایشان فراهم می شود که بتوانند نام و آوازه ی خود را آشکار سازند.
 2. افراد یا شرکت ها یا فروشگاه هایی که علامت تجاری خود را ثبت می کنند قادر خواهند بود تا حق منحصر به فرد آن علامت را به نام خود نمایند و از هرگونه سوء استفاده موسسه ها و تولید کنندگان دیگر از کالا یا خدمات خود جلوگیری نمایند و مانعی را ایجاد کنند.
 3. با به ثبت رساندن علامت تجاری وجه تمایزی میان محصولات و خدمات رقبا ایجاد  می شود.
 4. اشخاص به منظور این که بتوانند نمایندگی دریافت کنند بایستی با نام تجاری مشخصی معرفی و شناخته شده باشند.
 5. به ثبت رساندن علامت تجاری سبب انگیزش و خلق انگیزه در سرمایه گذاری محصولات و خدمات می گردد.

انواع ثبت برند در کرج

بطور کلی ثبت برند به دو صورت می باشد:

 1. ثبت برند داخلی (ثبت برند در ایران)
 2. ثبت برند بین المللی( ثبت برند مادرید)

برای آن که برندی را به صورت فارسی به ثبت برسانید بایستی واژه ی انتخابی در یکی از فرهنگ نامه هایی که دارای اعتبار می باشد مانند فرهنگ نامه دهخدا وجود داشته باشد اگر این چنین نباشد وبرند به صورت غیرفارسی(لاتین) ثبت گردد دارای معنای فارسی نمی باشد و آن واژه جزء برند لاتین(غیرفارسی) شمرده می شود.

نکته 1* در صورتی که برای ثبت برند از واژه های غیرفارسی استفاده می شود  بدلیل استفاده نمودن  از واژگان بیگانه می بایست  حتما از “کارت بازرگانی” استفاده گردد.

نکته 2* برای به  ثبت رساندن  برند فارسی می بایست حتما شخص حقیقی یا حقوقی دارای جواز تاسیس باشد.

برند می تواند به دوصورت حقیقی یا حقوقی به ثبت برسد.در ثبت برند حقیقی،شخص می بایست با دربر داشتن مدارک و جوازهای لازم برند خاص خود را به شکل شخصی به ثبت برساند و شخص حقیقی صاحب  برند خاص باشد.

در ثبت نمودن برند حقوقی،صاحب اصلی برند شخصیت حقوقی و یا به بیانی دیگر شرکت یا یک سازمان می باشد.

برند و علامت تجاری چگونه در کرج ثبت می شود ؟

 1. علامت یا طرح (لوگو) تجاری بایستی به صورت اظهارنامه ی اینترنتی ثبت شود.
 2. اظهارنامه ای که به صورت اینترنتی ثبت شده است جهت اطلاع یافتن از وضعیت چکیده ی پرونده به صورت پی در پی در سامانه دنبال می شود.
 3. در صورتی که اظهارنامه مورد  تایید نهایی واقع گردید برند به صورت فیزیکی تشکیل می شود.  
 4. پس از آن که آگهی نوبت اول تایید شد روزنامه رسمی نوبت اول تحویل داده می شود.
 5. بعد از آن که آگهی نوبت دوم مورد تایید واقع گردید و ثبت برند به صورت قطعی شد روزنامه رسمی نوبت دوم  تحویل داده می شود.

با توجه و بر اساس مصوبه ی سوم اردیبهشت 1328 هیاًت وزیران،ثبت علائم برای هر یک ازاین موارد اجباری است:

 1. داروهای اختصاصی که در طب و پزشکی مورد استفاده می باشند.
 2. مواد غذایی که در لفاف و ظروف مخصوص تولید می شوند.
 3. نوشیدنی ها و آب های گازدار.
 4. لوازم آرایشی که استفاده از آن ها به صورت مستقیم بر روی پوست انسان می باشد.

مدارک ثبت برند و علامت تجاری در کرج

مدارک لازم جهت ثبت برند (علامت تجاری) شخص حقیقی

 1. نسخه شناسنامه و کارت ملی صاحبان برند ارائه گردد.
 2. دربرداشتن جواز تاسیس به منظور به ثبت رساندن برند فارسی و دربر داشتن کارت بازرگانی به منظوربه ثبت رساندن برند غیرفارسی (لاتین) الزامی و ضروری می باشد.
 3. چنانچه علامت تجاری دربردارنده ی طرح یا لوگو باشد رونوشت عکس علامت تجاری بایستی در ابعاد 6 در 6 سانتی متر ارائه گردد.

مدارک لازم جهت ثبت برند (علامت تجاری) شخص حقوقی

 1. رونوشت روزنامه رسمی و آگهی آخرین تغییرات شرکت ارائه گردد.
 2. رونوشت شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل فعلی شرکت ارائه گردد.
 3. دارا بودن جواز تاسیس به منظور ثبت برند فارسی و دارا بودن کارت بازرگانی برای ثبت برند غیرفارسی (لاتین) الزامی و ضروری می باشد.
 4. چنانچه علامت تجاری شامل طرح یا لوگو باشد نسخه عکس علامت تجاری بایستی در ابعاد 6 در 6 سانتی متر ارائه گردد.

مدت اعتبار قانونی علائم تجاری ثبت شده

این نکته را در خاطرتان به یاد داشته باشید که مدت اعتبار علامت تجاری مورد درخواست  شما  به مدت10 سال می باشد  و شما بعد از به ثبت رساندن علامت خود می توانید تصدیق نامه ای که به آن مرتبط می باشد را دریافت کنید. شایان ذکر است که بعد از آن که مدت زمان 10ساله ی گواهینامه ی برند سپری شد بایستی به منظور تمدید آن و پرداخت نمودن هزینه های مرتبط با آن مبادرت کنید.

مراحل ثبت برند و علامت تجاری در کرج

به منظور ثبت برند و علامت تجاری در کرج نخست بایستی اظهارنامه ثبت برند در کرج را در پایگاه اینترنتی قسمت ثبت علامت های تجاری کامل نمایید.به منظور این امر به نشانی اینترنتی http://ip.ssaa.ir  مراجعه نمایید و مراحلی را که در ذیل عنوان شده اند را سپری کنید.

 1. نوع اظهارنامه راانتخاب نمایید.
 2. مشخصات مالک را ذکر نمایید.
 3. مدارک نامبرده شده را بارگذاری نمایید و اطلاعات را مجدد بررسی کنید و اطلاعات را تایید نمایید.
 4. از طریق اینترنت هزینه های ثبتی را پرداخت نمایید.
 5. شماره اظهارنامه و رمز را از طریق تلفن همراه دریافت کنید.

بعد از آن که اطلاعات فوق الذکر به پایان رسید کد اقتصادی به شخص درخواست کننده ارائه می شود بعد از آن نوبت به این می رسد که رونوشت تایید امضا شود در این صورت شخص درخواست کننده بایستی آن را همراه با دیگر مدارک به آدرس مرکز ارسال کند.در این مرحله درخواست در نوبت رسیدگی قرار خواهد گرفت و کارشناس مربوطه نظر خود را در رابطه با ثبت برند در کرج اعلام می نماید.در صورت موافقت، مراحل ثبت و واریز مبلغ نهایی به درخواست کننده ابلاغ داده می شود و سپس از طریق سامانه در روزنامه رسمی قوه قضاییه ابلاغ می گردد و پس از طی یک ماه وارد پرونده سامانه اداره مالکیت صنعتی می گردد.

در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ثبت ایلیا تماس بگیرید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت علامت تجاری شرکت در کرج

شرکت های تجاری بر اساس نوع فعالیت خود جهت معرفی و شناساندن بهتر محصولات و خدمات خود علامت تجاری را انتخاب می نمایند

چگونگی ثبت برند تجاری در کرج

با گسترده شدن محصولات و گوناگون شدن خدمات در کلیه کشورها متفاوت کردن این محصولات ، خدمات، کالاها و معرفی و شناساندن آن ها به وسیله شرکت عرضه کننده توسط برند تجاری دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در این مقاله به هدف و چگونگی ثبت برند تجاری در کرج می پردازیم

مراحل ثبت لوگو در کرج

لوگو گونه ای از نماد تصویری است ، زمانی که بر روی محصول و یا کالا درج شده باشد به بیان معرفی آن محصول و یا کالا ، سایت ، شرکت و ... می باشد دراین مقاله به شرح مراحل ثبت لوگو در کرج پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

ثبت برند مبلمان در کرج

زمانی که در صدد گسترش دادن فعالیت خود در سطح شهر هستید و می خواهید مشتری بیشتری را به سمت خود جذب نمایید می توانید برای نمایشگاه مبلمان خود در کرج ، اسم نام و یا نشانی را انتخاب نمایید

برند و علامت تجاری چگونه در کرج ثبت می شود ؟

ثبت برند و ثبت علامت تجاری در کرج باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی با دارا بودن شرایط ثبت و طی کردن مراحل ثبت اینترنتی در سامانه انجام شود که در این مقاله به توضیحات بیشتری پرداخته می شود.

قانون و شرایط ثبت برند در کرج

جهت متمایز نشان دادن کالا و یا محصولات خود در کرج بهترین راه انتخاب برند و یا علامت تجاری می باشد.

فروش برند در کرج

برند فروشی یا برند آماده به علامت تجاری در کرج گفته می شود که مراحل ثبتی را انجام داده و تایید و ثبت آن برای کالاهای خاصی صورت گرفته و آماده است که به منظور بهره برداری به سایر اشخاص حقیقی و حقوقی انتقال داده شود.

علائم تجاری غیر قابل ثبت در کرج

زمانی که در صدد ثبت علائم تجاری در اداره ثبت مالکیت صنعتی هستیدباید بدانید که چه علائم تجاری قابلیت ثبت دارند و چه علائمی قابلیت ثبت را ندارند در این مقاله مطالعه نمایید .

شیوه ثبت علائم تجاری در کرج

علائم تجاری از گونه نشانه هایی می باشند که در جهت معرفی نمودن کالا ها و خدمات و محصولات در بازار از لحاظ کیفیت و ضمانت مرغوبیت آنها می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد .در این مقاله از شیوه ثبت علائم تجاری در کرج اطلاعاتی را مطالعه نمایید .

مدارک ثبت برند در کرج

مدارک مورد نیاز ثبت برند در کرج به دو صورت می باشد هم قابلیت ثبت برای اشخاص حقیقی و هم حقوقی در کرج وجود دارد ولی باید در ارائه متفاوت می باشد و هر شخص بر اساس نوع فعالیت باید مدارک را تهیه و به اداره ثبت شرکتها ارسال نماید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟