لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

چرا باید برندمان را ثبت کنیم؟


برند یا نام تجاری مختص به اسم کالا، محصول و یا خدمات می باشد . با به ثبت رساندن  برند ،شما دربردارنده مالکیت و مجوز انحصاری آن می شوید و این امکان برای شما فراهم شده است تا خاطری اسوده داشته باشید زیرا رقیب های شما قادر نمی باشند از نام  و نشان کالا یا خدمات شما کپی برداری نمایند و به تبیینی دیگر شما موجر و مالک آن برند می شوید و هیچ فرد یا  شخص دیگری مجوز  استعمال  از آن را نخواهد داشت و برای شما این امکان فراهم می شود تا در صورتی که اشخاص دیگری از آن یا حتی نمونه ای از مشابه آن را مورد استعمال قرار دهند شما بر علیه آن ها در مرجع قضایی شکایت نمایید اما اگر آن را به ثبت نرسانده باشید اثبات نمودن این امر که شما قبل تر از آن ها از آن برند استعمال می نموده اید کاری بسیار سخت و دشواری خواهد بود.

برند خود را در چه طبقاتی ثبت نماییم؟

به منظور آشنایی با طبقه بندی کامل علامت های تجاری ، بر روی طبقه بندی علامت تجاری کلیک کنید.

برند خود را چگونه ثبت کنیم؟

بایستی نخست مشخص کنید که قصد دارید برند مورد نظرخودتان را به اسم شخص حقیقی به ثبت برسانید  یا به نام شخص حقوقی (شرکت یا موسسه)، زیرا هر کدام یک از این موارد مدرک ها و شرایطی مختص به خود را دارد که در ادامه به مدارک مورد نیاز به منظور  ثبت برند شخص حقیقی و ثبت برند شخص حقوقی اشاره می کنیم.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند کدام موارد است؟

الف) مدارک مورد نیاز برای ثبت برند شخص حقیقی:

 1. رونوشت  برابر اصل شناسنامه و کارت ملی شخص درخواست کننده.
 2. رونوشت  برابر اصل کارت بازرگانی در صورتی که برند غیرفارسی می باشد.
 3. رونوشت  برابر اصل جواز فعالیت (پروانه بهره برداری، جواز تاسیس، پروانه ساخت یا هرگونه گواهی فعالیتی که از اداره های نظارتی و حاکمیت دولتی صادر شده است.
 4.  ۱۰ نمونه از برند در اندازه های  ۶ در ۶ سانتی متر.

ب) مدارک مورد نیاز برای ثبت برند شخص حقوقی:

 1. نسخه روزنامه رسمی تاسیس شرکت.
 2. رونوشت آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت (در صورت وجود داشتن)
 3. رونوشت برابر اصل شناسنامه و کارت ملی اشخاصی  که در شرکت اجازه امضاء دارند.
 4. رونوشت  برابر اصل جواز فعالیت (پروانه بهره برداری، جواز تاسیس، پروانه ساخت یا هرگونه گواهی فعالیتی که ازموسسه های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است.
 5. نوشت برابر اصل کارت بازرگانی در صورتی ک برند غیرفارسی باشد.
 6. ۱۰ نمونه از برند در اندازه های  ۶ در ۶ سانتی متر.

مزایای ثبت برند

 1. ثبت برند،ضمانت کننده این است که مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.
 2. ثبت برند،برای محصولات و شرکت و خدمات شما شهرت و وجه ایجاد می کند.
 3. ثبت برند،مشوق شرکتها می باشد تا در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.
 4. ثبت برند،شرکت ها را قادر می سارد تا محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند.
 5. ثبت برند،می تواند برای دریافت وام مفید باشند.
 6. ثبت برند ،قادر است برای سهامداران هم ارزش افزوده ی سهام ایجاد کند و سبب افزایش درآمد شرکت شود.
 7. برندی که ثبت شده است ،قابل نقل و انتقال است لذا، می توان آن را انتقال داد.

با ثبت برند می توان مجوز استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که می تواند منشا درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود بیاورد و یا اساس و پایه انعقاد یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.

ثبت برند،می تواند دارایی ارزشمند کسب و کار باشند.

ثبت برند،جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی محسوب می شود .

اصولا در این امور تخصصی باید از مشورت و راهنمای افراد کاردان و با تجربه استفاده نمایید تا بتوانید بدون نقص امور ثبت برند را انجام دهید . پیشنهاد ما به شما ضمن تشکر از خواندن مطلب فوق ، تماس با کارشناسان و مشاوران مجتمع ایلیا ثبت می باشد.

ثبت برند چه مراحلی دارد و چقدر زمان میبرد؟

پس ازگرفتن  تصمیم در رابطه با  انتخاب نمودن  نام علامت مورد نظر و مبادرت  به منظور  ثبت آن و کامل نمودن  مدارک مورد نیاز و ارائه آن، به طور تقریبی شصت روز کاری زمان بر خواهد بود تا کارشناسان و متخصصان ثبت علامت های  تجاری در موسسه  مالکیت معنوی نظر فنی و تخصصی خود مبنی براین که برند  مورد درخواست قابلیت به ثبت رسیدن را دارد یا ندارد را به شکل رسمی و علنی ابلاغ کند.

هنگامی که برند مورد نظر مشکلی از لحاظ  قانونی نداشته باشد یا در گذشته به  ثبت نرسیده باشد وشبیه  برندی نباشد که در گذشته و در همان طبقه  به ثبت رسیده است ، با سپری  نمودن مرحله های  لازم و واریز نمودن مبلغ های قانونی که مربوط می باشد  ثبت برند به شکل  پایانی انجام می شود و چنانچه یکی از مشکلاتی که بالا ذکر شده است را شامل باشد اخطاریه ای به منظور برطرف نمودن اشکال یا رد علامت تجاری مورد نظر صادر می شود.

برندی که ثبت می شود تا چه مدتی اعتبار دارد؟

برندها به مدت زمان   « ۱۰ سال از تاریخ تقدیم اظهارنامه »  دارای اعتبار می باشند و در هنگام به پایان رسیدن  هر دوره ۱۰ ساله، یک فرصتی  قانونی حداکثر «۶ ماهه» هم به منظور  تمدید نمودن  علامت  وجود دارد و در صورتی که این مهلت به پایان برسد ، برای اشخاص دیگری این امکان فراهم می شود تا بتوانند برند مزبور را به نام خود به ثبت برسانند.  

آیا امکان استفاده از برند ثبت شده توسط شخص دیگر وجود دارد؟

صاحب علامت تجاری ثبت شده می تواند اجازه استفاده از علامت تجاری خود را به هر شخص ثالثی که بخواهد بدهد. این اجازه در صورتی معتبر است که اجازه نامه مربوطه در ایران به ثبت رسیده باشد.

شایان ذکر است که این مجوز در صورتی دارای اعتبار می باشد که  پروانه مربوطه در ایران ثبت شده باشد.

چند نکته در مورد ثبت برند

 1. به منظور ثبت برند، تصدیق صادر می گردد.
 2. مدت اعتبار سند علامت تجاری « ۱۰ سال » است.
 3. به منظور ثبت چند برند تجاری بایستی به تعداد آن ها اظهارنامه تک تک  تسلیم گردد.
 4. مجوز  استعمال از برند ثبت شده به دیگران، بایستی در کشور ایران به ثبت برسد.
 5. تغییرات مربوط به نشانی در صورتی  رسمیت  خواهد داشت که به ثبت رسیده باشد.
 6. به ثبت رساندن  علامت تجاری اختیاری می باشد  مگر در مواردی که دولت آن را الزامی و ضروری اعلام نماید.
 7. علامت تجاری قابلیت  نقل و انتقال را دارد  و بایستی بر اساس قوانین و  مقررات قانون ثبت علامت و اختراعات ایران به ثبت رسانده شود.
 8. حق استعمال انحصاری علامت تجاری تنها مختص کسانی می باشد که علامت خود را ثبت نموده باشند.
 9. آدرس وب سایت مرکز مالکیت معنوی به منظور ثبت اظهارنامه علامت های تجاری، اختراعات و طرح های صنعتی  http://iripo.ssaa.ir  می باشد.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت نشان تجاری در کرج

جهت تمایز کالاهای تولیدی و یا خدماتی اشخاص یا بنگاه ها در کرج از کالا و خدمات دیگر اشخاص و بنگاه ها از نشانی استفاده می شود که به آن علامت ، نشان و یا برند تجاری گفته می شود

آموزش گام به گام ثبت برند

برند تنها ابزاری است که باعث می شود تمایز بین کالاها و محصولات مشابه را به خوبی نمایان سازد . و از عواملی است که باعث می شود مشتریان و مصرف کنندگان جذب شوند .در این مقاله گام گام ثبت برند را مطالعه نمایید .

ثبت برند در کرج چه مراحلی دارد؟

برای آن که برندی در کرج ثبت شود نخستین اقدام انتخاب نام برای آن می باشد و عوامل انتخاب نام برند یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در عرصه بین الملل می باشد.در این مقاله به مراحل ثبت برند در کرج پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

مزایای ثبت برند در کرج

از طریق ثبت برنددر کرج ، صاحبان مشاغل امتیازاتی به دست می­آورند که زمینه رشد و توسعه فعالیت آنان را بیش از گذشته فراهم می­نماید در این مقاله به مزایای ثبت برند در کرج پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

چگونگی ثبت برند تجاری در کرج

با گسترده شدن محصولات و گوناگون شدن خدمات در کلیه کشورها متفاوت کردن این محصولات ، خدمات، کالاها و معرفی و شناساندن آن ها به وسیله شرکت عرضه کننده توسط برند تجاری دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در این مقاله به هدف و چگونگی ثبت برند تجاری در کرج می پردازیم

برندسازی در کرج

برندسازی در کرج فقط برای شرکتها استفاده نمی شود در واقع یک شخصی نیز می تواند برای حرفه خود برندسازی را نیز استفاده نماید در این مقاله به توضیحات بیشتری پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

مراحل ثبت برند در کرج

مدارک، مراحل، شرایط و مزایای ثبت برند در کرج

شرایط ثبت برند در کرج چیست؟

در برخی مواقع برند آن شرایطی را که باید داشته باشد را ندارد بدین صورت که قوانین تعیین برند ویژگی هایی را در نظر گرفته است که هر فرد متقاضی باید از آن اطلاع داشته باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت برند در کرج مقاله را بخوانید.

ثبت برند قالیشویی در کرج

زمانیکه فعالیت قالیشویی را در کرج انجام می دهید برای آن باید تبلیغاتی را انجام دهید تا مشتریان بتوانند بهتر شما را شناسایی کنند وخدمات خود را به شما بسپارند بهترین راه برای اینکه بتوانید در بین عموم شناسایی شوید انتخاب نام تجاری و یا برند می باشد

ثبت برند بهداشتی در کرج

لوازم بهداشتی در شهر کرج نیزبا کیفیت بالایی تولید وعرضه می شود بنابراین مشتریان خود را جلب کرده و موجب شده است سرمایه گذاران زیادی اقدام به ثبت برند بهداشتی در کرج نمایند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟