لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

چرا برند خود را ثبت کنیم ؟​


در هنگام به ثبت رسانیدن برند نخستین سوالی که امکان دارد مطرح گردد این می باشد که چرا و به چه دلیلی بایستی برند خود را به ثبت برسانیم؟ ما در این مقاله می خواهیم به مطالبی درباره ثبت برند بپردازیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چرا برند خود را ثبت کنیم ؟​

اسم تجاری یا برند از اسم، سمبل، نشانه، طرح و یا شعار تشکیل شده است و قادر است علامت و یا ترکیبی از آن ها باشد.هم چنین برند ،سبب شناسایی محصول و تفاوت آن از دیگر محصولات و منتقل شدن یک مفهوم یا احساس به مخاطب می گردد.

یکی از قدیمی ترین تعریف ها از یک اسم تجاری در سال 1960 یه وسیله انجمن بازاریابی آمریکا ارائه شده است.

این تعریف بر مهم بودن نشانه و علامت های تجاری استفاده شده در یک برند تجاری به عنوان بنیادی به منظور تمایز آن علامت تجاری بر علامت های تجاری دیگر تصریح می نماید.

با توجه به تعریف انجمن بازاریابی آمریکا اسم تجاری به شرح ذیل می باشد:

به یک اسم، علامت، نماد، طرح و یا ترکیبی از آن ها برند تجاری گفته می شود و این علامت تجاری به منظور شناسایی کالاها و خدمات ارایه شده توسط یک فروشنده یا گروهی از فروشندگان و تمیز دادن آن ها از محصولات رقبا مورد استفاده قرار می گیرد.

به موجب تبصره 1 قانون ثبت علامت های تجاری و اختراعات مصوب اول تیرماه 1310 ثبت علامت های تجاری در ایران اختیاری می باشد و تنها در مواردی که دولت ثبت آن ها را اجباری و الزامی بداند بایستی به ثبت رسانده شود.

بنابراین مطابق آیین نامه، ثبت علامت تجاری اجباری نمی باشد. یعنی در صورتی که شخصی به منظور کالاها و خدمات خود علامتی را انتخاب نمود اما آن را ثبت ننمود قانون ثبت آن را الزامی و اجباری نمی نماید.

هم چنین مطابق ماده 2 قانون ثبت علامت تجاری : مجوز و حق استفاده منحصر به فرد علامت تنها به شخصی که علامت خود را به ثبت رسانیده باشد تعلق خواهد داشت.

قانون علامت های تجاری را که استفاده انحصاری آن به افرادی مشخصی اعطا شده است را حمایت می نماید و افراد دیگر را از تجاوز و سو استفاده ممنوع باز می دارد و در صورتی که اشخاصی مرتکب این چنین جرم هایی شوند، آن ها را محکوم می نماید تا خسارت هایی را که به مالک علامت وارد شده است جبران نمایند و هم چنین قانون وسعت خسارت های وارد شده را به اندازه ی بزرگی قرارداده است که دربرگیرنده ضررها و زیان های وارد شده و حتی منافعی می باشد که مالک علامت تجاری از آن محروم شده است.

قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب مرداد ماده 1362 به منظور تخلف کنندگان مجازاتی به شرح ذیل را مشخص نموده است:

ماده 122- هر شخصی که علامت هایی را که در ایران به ثبت رسیده است را از روی علم و اطلاع جعل نماید یا با علم و آگاهی  به مجعول بودن استفاده  نماید یا در روی برگه و ابلاغیه ها و یا روی محصولات قرار دهد یا با علم به مجعول بودن به معرض فروش گذاشته یا به فروش به رساند یا به پیوست یا کسر یا تغییر قسمتی از خصوصیات آن تقلید نماید به صورتی که سبب گمراهی مشتری گردد،به مجازات شلاق تا 74 ضربه محکوم خواهد گردید.

ماده 123- هر شخصی که محصولی را که دارای علامت جعل شده یا تقلیدی باشد یا دربردارنده علامتی می باشد که ممنوع شده است را از کشور ایران صادر کند و یا وارد کشور و یا سرزمین دیگر نماید به حبس از سه ماه تا سه سال محکوم می گردد.

ماده 124- اشخاصی که در ذیل ذکر شده اند  به حبس تا شش ماه محکوم خواهند شد:

 1. اشخاصی که علامت تجاری اجباری را در روی محصولی که اجباراَ بایستی دربردارنده  آن علامت باشد استعمال نکنند.
 2. کسانی که از روی علم و اطلاع  محصولی را به معرض فروش گذاشته یا به فروشند که دربردارنده علامتی نباشد که به منظور آن محصول اجباری است.

نکته : در دستورالعمل به منظور تمامی اقلام ، طبقه هایی قائل و آن را به 36 قسمت کرده اند مثلاَ طبقه 1 محصولات شیمیایی که در صنایع و علوم و عکاسی و کشاورزی و کود طبیعی و مصنوعی و مواد آب دادن فلزات و دباغی است و طبقه 23 انواع نخ و طبقه ی 24 انواع پارچه است.به همین دلیل درخواست کننده بایستی باید مشخص نماید که جنس مورد درخواست او با کدام یک از طبقه هایی که در دستورالعمل ذکر شده مطابقت دارد و برای هر طبقه حق الثبت جداگانه ای را بایستی  پرداخت نماید.علاوه بر این موارد ثبت برند به مصرف کننده اجازه انتخاب می دهد به این نحو که ثبت برند ضمانت می نماید که مشتریان و مصرف کنندگان قادر می باشند محصولات را از یکدیگر تمایز دهند.

به هنگام مشاهده علامت مشتری می داند که این علامت به کارخانه یا تجارت خانه  ای اختصاص دارد که او می شناسد و مورد اعتماد واطمینان او می باشد و بدین نحو با به ثبت رساندن برند شرایط مناسبی به منظور مصرف کنندگان به وجود می آید.

از جانب دیگری به ثبت رسیدن برند تجاری سبب جلوگیری از سواستفاده های احتمال برند می شود و هم چنین از عرضه کالاهای متشابه به وسیله افراد ثالث علامت های تجاری که مانند یا به روش گمراه کننده متشابه علامت دیگری می باشند مانعی ایجاد می نماید و جلوگیری می کند.

مزایای ثبت برند 

از دیگر مزیت های ثبت برند می توان به مواردی به شرح ذیل اشاره نمود:

 1. ثبت برند قادر می باشد به منظور سهامداران ارزش افزوده ی سهام به وجود بیاورد و هم چنین سبب افزایش درآمد شرکت شود.
 2. علامت تجاری که به ثبت رسیده است قابلیت نقل و انتقال دارد بنابراین، می توان آن را انتقال داد.
 3. با ثبت علامت تجاری می توان اختیار اجازه ی استعمال  از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که قدر می باشد منبع یا منشا درآمد بیشتری را  به منظور شرکت یا شخص به وجود آورد و یا پایه و اساس منعقد نمودن یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.
 4. ممکن است علامت های تجاری دارایی و سرمایه با اهمیت و ارزشمند کسب و کار باشند.
 5. علامت تجاری به منظور محصولات و شرکت و خدمات شما محبوبیت و معروفیت ایجاد می کند.
 6. علامت تجاری شرکت ها را تشویق می نماید تا  در نگهداری  یا بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.
 7. ممکن است علامت های تجاری به منظور دریافت وام مفید باشند.
 8. علامت تجاری جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی می باشد.
 9. اجازه استفاده ازعلامت های تجاری  به اشخاص ثالث داده می شود و هم چنین علامت های تجاری منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.
 10. علامت های تجاری وسیله بازاریابی و پایه و بنیاد ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها می باشند.

خاطر نشان می شویم که ایلیا ثبت آماده ارائه خدمات ثبت برند به متقاضیان می باشد،قابل ذکر است که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می تونید با ایلیا ثبت تماس بگیرید و ضمن مشاوره رایگان از تجربیات مشاوران و کارشناسان این مجموعه هم بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت نشان تجاری در کرج

جهت تمایز کالاهای تولیدی و یا خدماتی اشخاص یا بنگاه ها در کرج از کالا و خدمات دیگر اشخاص و بنگاه ها از نشانی استفاده می شود که به آن علامت ، نشان و یا برند تجاری گفته می شود

ثبت برند در کرج چه مراحلی دارد؟

برای آن که برندی در کرج ثبت شود نخستین اقدام انتخاب نام برای آن می باشد و عوامل انتخاب نام برند یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در عرصه بین الملل می باشد.در این مقاله به مراحل ثبت برند در کرج پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

تفاوت آرم و لوگوی تجاری در کرج

بعضی از اشخاص میان آرم و لوگوتجاری در کرج تمایزی قائل نمی شوند و بسیاری از اشخاص گمان می کنند که لوگوتجاری معادل واژه آرم می باشد. در این مقاله به تفاوت آرم و لوگوی تجاری پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.

فروش برند در کرج

برند فروشی یا برند آماده به علامت تجاری در کرج گفته می شود که مراحل ثبتی را انجام داده و تایید و ثبت آن برای کالاهای خاصی صورت گرفته و آماده است که به منظور بهره برداری به سایر اشخاص حقیقی و حقوقی انتقال داده شود.

چرا برند خود را ثبت کنیم ؟​

به یک اسم، علامت، نماد، طرح و یا ترکیبی از آن ها برند تجاری گفته می شود و این علامت تجاری به منظور شناسایی کالاها و خدمات ارایه شده توسط یک فروشنده یا گروهی از فروشندگان و تمیز دادن آن ها از محصولات رقبا مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای ثبت علامت تجاری در کرج

علامت تجاری به منظور شناساندن جنس یا محصول از نظر کیفیت آن می باشد و به عبارت دیگر علامت تجاری ابزاری می باشد که بازرگان به کمک آن، در برابر رقابت تجاری، نوع جنس و کالای خود را به مشتری عرضه می نمایند.برای اطلاعات بیشتر درباره مزایای ثبت علامت تجاری در کرج مقاله را بخوانید.

آموزش گام به گام ثبت برند

برند تنها ابزاری است که باعث می شود تمایز بین کالاها و محصولات مشابه را به خوبی نمایان سازد . و از عواملی است که باعث می شود مشتریان و مصرف کنندگان جذب شوند .در این مقاله گام گام ثبت برند را مطالعه نمایید .

ثبت برند خشکبار در کرج

آنچه موفقیت و شهرت یک شرکت خشکبار تأثیرات بسزایی دارد و باعث فروش بیشتر می باشد ثبت برند آن در کرج می باشد در این مقاله به توضیحات بیشتر می پردازیم لطفا مطالعه نمایید

ثبت برند لبنیات در کرج

در این مقاله درباره ثبت برند لبنیات در کرج مطالبی ارائه شده است لطفا مطالعه نمایید.

ثبت لوگو در کرج

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین عوامل بازاریابی و پیروزی در هر نهاد، موسسه و یا مجموعه ای در کرج برند و یا همان لوگوی تجاری آن مجموعه است.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟