لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

چرا برند خود را ثبت کنیم ؟​


در هنگام به ثبت رسانیدن برند نخستین سوالی که امکان دارد مطرح گردد این می باشد که چرا و به چه دلیلی بایستی برند خود را به ثبت برسانیم؟ ما در این مقاله می خواهیم به مطالبی درباره ثبت برند بپردازیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

چرا برند خود را ثبت کنیم ؟​

اسم تجاری یا برند از اسم، سمبل، نشانه، طرح و یا شعار تشکیل شده است و قادر است علامت و یا ترکیبی از آن ها باشد.هم چنین برند ،سبب شناسایی محصول و تفاوت آن از دیگر محصولات و منتقل شدن یک مفهوم یا احساس به مخاطب می گردد.

یکی از قدیمی ترین تعریف ها از یک اسم تجاری در سال 1960 یه وسیله انجمن بازاریابی آمریکا ارائه شده است.

این تعریف بر مهم بودن نشانه و علامت های تجاری استفاده شده در یک برند تجاری به عنوان بنیادی به منظور تمایز آن علامت تجاری بر علامت های تجاری دیگر تصریح می نماید.

با توجه به تعریف انجمن بازاریابی آمریکا اسم تجاری به شرح ذیل می باشد:

به یک اسم، علامت، نماد، طرح و یا ترکیبی از آن ها برند تجاری گفته می شود و این علامت تجاری به منظور شناسایی کالاها و خدمات ارایه شده توسط یک فروشنده یا گروهی از فروشندگان و تمیز دادن آن ها از محصولات رقبا مورد استفاده قرار می گیرد.

به موجب تبصره 1 قانون ثبت علامت های تجاری و اختراعات مصوب اول تیرماه 1310 ثبت علامت های تجاری در ایران اختیاری می باشد و تنها در مواردی که دولت ثبت آن ها را اجباری و الزامی بداند بایستی به ثبت رسانده شود.

بنابراین مطابق آیین نامه، ثبت علامت تجاری اجباری نمی باشد. یعنی در صورتی که شخصی به منظور کالاها و خدمات خود علامتی را انتخاب نمود اما آن را ثبت ننمود قانون ثبت آن را الزامی و اجباری نمی نماید.

هم چنین مطابق ماده 2 قانون ثبت علامت تجاری : مجوز و حق استفاده منحصر به فرد علامت تنها به شخصی که علامت خود را به ثبت رسانیده باشد تعلق خواهد داشت.

قانون علامت های تجاری را که استفاده انحصاری آن به افرادی مشخصی اعطا شده است را حمایت می نماید و افراد دیگر را از تجاوز و سو استفاده ممنوع باز می دارد و در صورتی که اشخاصی مرتکب این چنین جرم هایی شوند، آن ها را محکوم می نماید تا خسارت هایی را که به مالک علامت وارد شده است جبران نمایند و هم چنین قانون وسعت خسارت های وارد شده را به اندازه ی بزرگی قرارداده است که دربرگیرنده ضررها و زیان های وارد شده و حتی منافعی می باشد که مالک علامت تجاری از آن محروم شده است.

قانون مجازات اسلامی (تعزیرات) مصوب مرداد ماده 1362 به منظور تخلف کنندگان مجازاتی به شرح ذیل را مشخص نموده است:

ماده 122- هر شخصی که علامت هایی را که در ایران به ثبت رسیده است را از روی علم و اطلاع جعل نماید یا با علم و آگاهی  به مجعول بودن استفاده  نماید یا در روی برگه و ابلاغیه ها و یا روی محصولات قرار دهد یا با علم به مجعول بودن به معرض فروش گذاشته یا به فروش به رساند یا به پیوست یا کسر یا تغییر قسمتی از خصوصیات آن تقلید نماید به صورتی که سبب گمراهی مشتری گردد،به مجازات شلاق تا 74 ضربه محکوم خواهد گردید.

ماده 123- هر شخصی که محصولی را که دارای علامت جعل شده یا تقلیدی باشد یا دربردارنده علامتی می باشد که ممنوع شده است را از کشور ایران صادر کند و یا وارد کشور و یا سرزمین دیگر نماید به حبس از سه ماه تا سه سال محکوم می گردد.

ماده 124- اشخاصی که در ذیل ذکر شده اند  به حبس تا شش ماه محکوم خواهند شد:

 1. اشخاصی که علامت تجاری اجباری را در روی محصولی که اجباراَ بایستی دربردارنده  آن علامت باشد استعمال نکنند.
 2. کسانی که از روی علم و اطلاع  محصولی را به معرض فروش گذاشته یا به فروشند که دربردارنده علامتی نباشد که به منظور آن محصول اجباری است.

نکته : در دستورالعمل به منظور تمامی اقلام ، طبقه هایی قائل و آن را به 36 قسمت کرده اند مثلاَ طبقه 1 محصولات شیمیایی که در صنایع و علوم و عکاسی و کشاورزی و کود طبیعی و مصنوعی و مواد آب دادن فلزات و دباغی است و طبقه 23 انواع نخ و طبقه ی 24 انواع پارچه است.به همین دلیل درخواست کننده بایستی باید مشخص نماید که جنس مورد درخواست او با کدام یک از طبقه هایی که در دستورالعمل ذکر شده مطابقت دارد و برای هر طبقه حق الثبت جداگانه ای را بایستی  پرداخت نماید.علاوه بر این موارد ثبت برند به مصرف کننده اجازه انتخاب می دهد به این نحو که ثبت برند ضمانت می نماید که مشتریان و مصرف کنندگان قادر می باشند محصولات را از یکدیگر تمایز دهند.

به هنگام مشاهده علامت مشتری می داند که این علامت به کارخانه یا تجارت خانه  ای اختصاص دارد که او می شناسد و مورد اعتماد واطمینان او می باشد و بدین نحو با به ثبت رساندن برند شرایط مناسبی به منظور مصرف کنندگان به وجود می آید.

از جانب دیگری به ثبت رسیدن برند تجاری سبب جلوگیری از سواستفاده های احتمال برند می شود و هم چنین از عرضه کالاهای متشابه به وسیله افراد ثالث علامت های تجاری که مانند یا به روش گمراه کننده متشابه علامت دیگری می باشند مانعی ایجاد می نماید و جلوگیری می کند.

مزایای ثبت برند 

از دیگر مزیت های ثبت برند می توان به مواردی به شرح ذیل اشاره نمود:

 1. ثبت برند قادر می باشد به منظور سهامداران ارزش افزوده ی سهام به وجود بیاورد و هم چنین سبب افزایش درآمد شرکت شود.
 2. علامت تجاری که به ثبت رسیده است قابلیت نقل و انتقال دارد بنابراین، می توان آن را انتقال داد.
 3. با ثبت علامت تجاری می توان اختیار اجازه ی استعمال  از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که قدر می باشد منبع یا منشا درآمد بیشتری را  به منظور شرکت یا شخص به وجود آورد و یا پایه و اساس منعقد نمودن یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.
 4. ممکن است علامت های تجاری دارایی و سرمایه با اهمیت و ارزشمند کسب و کار باشند.
 5. علامت تجاری به منظور محصولات و شرکت و خدمات شما محبوبیت و معروفیت ایجاد می کند.
 6. علامت تجاری شرکت ها را تشویق می نماید تا  در نگهداری  یا بهتر شدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.
 7. ممکن است علامت های تجاری به منظور دریافت وام مفید باشند.
 8. علامت تجاری جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی می باشد.
 9. اجازه استفاده ازعلامت های تجاری  به اشخاص ثالث داده می شود و هم چنین علامت های تجاری منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.
 10. علامت های تجاری وسیله بازاریابی و پایه و بنیاد ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها می باشند.

خاطر نشان می شویم که ایلیا ثبت آماده ارائه خدمات ثبت برند به متقاضیان می باشد،قابل ذکر است که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می تونید با ایلیا ثبت تماس بگیرید و ضمن مشاوره رایگان از تجربیات مشاوران و کارشناسان این مجموعه هم بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

چرا برند خود را ثبت کنیم ؟​

به یک اسم، علامت، نماد، طرح و یا ترکیبی از آن ها برند تجاری گفته می شود و این علامت تجاری به منظور شناسایی کالاها و خدمات ارایه شده توسط یک فروشنده یا گروهی از فروشندگان و تمیز دادن آن ها از محصولات رقبا مورد استفاده قرار می گیرد.

ثبت برند مواد غذایی در کرج

جهت به ثبت رساندن برند مواد غذایی در کرج ابتدا باید پروانه تاسیس در یافت شود. معاونت غذا و دارو بعد ا اینکه شرکت به ثبت رسید و پروانه بهره برداری شرکت صادر شد پروانه تاسیس را صادر خواهد کرد.

مدارک ثبت برند در کرج

مدارک مورد نیاز ثبت برند در کرج به دو صورت می باشد هم قابلیت ثبت برای اشخاص حقیقی و هم حقوقی در کرج وجود دارد ولی باید در ارائه متفاوت می باشد و هر شخص بر اساس نوع فعالیت باید مدارک را تهیه و به اداره ثبت شرکتها ارسال نماید

مزایای ثبت برند در کرج چیست؟

کلیه صاحبان مشاغل در کرج می توانند برند خود را در کرج به ثبت برسانند به همین منظور ایلیا ثبت در این مقاله برآنست تا در خصوص مزایای ثبت برند در کرج مطالبی را به شما بزرگواران ارائه نماید.براس کسب اطلاعات بیشتر مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

برند مادرید

جهت آسان تر شدن و راحت شدن ثبت برند بین المللی بعضی از کشورهایی که در کنوانسیون پاریس عضو می باشند نظام مادرید را به عنوان آیین نامه بین المللی علامت تجاری تصویب نموده اند.

مراحل ثبت لوگو در کرج

لوگو گونه ای از نماد تصویری است ، زمانی که بر روی محصول و یا کالا درج شده باشد به بیان معرفی آن محصول و یا کالا ، سایت ، شرکت و ... می باشد دراین مقاله به شرح مراحل ثبت لوگو در کرج پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

ثبت لوگو در کرج

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین عوامل بازاریابی و پیروزی در هر نهاد، موسسه و یا مجموعه ای در کرج برند و یا همان لوگوی تجاری آن مجموعه است.

ثبت برند کافی شاپ در کرج

به ثبت رساندن برند کافی شاپ در کرج هم مانند ثبت برند های دیگر دربردارنده ی شرایطی می باشد و برند بایستی ویژگی های خاصی را داشته باشد که برای شما در این مقاله قید می نماییم لطفا مطالعه نمایید

آموزش گام به گام ثبت برند

برند تنها ابزاری است که باعث می شود تمایز بین کالاها و محصولات مشابه را به خوبی نمایان سازد . و از عواملی است که باعث می شود مشتریان و مصرف کنندگان جذب شوند .در این مقاله گام گام ثبت برند را مطالعه نمایید .

چگونگی ثبت برند تجاری در کرج

با گسترده شدن محصولات و گوناگون شدن خدمات در کلیه کشورها متفاوت کردن این محصولات ، خدمات، کالاها و معرفی و شناساندن آن ها به وسیله شرکت عرضه کننده توسط برند تجاری دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در این مقاله به هدف و چگونگی ثبت برند تجاری در کرج می پردازیم

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟