لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

علامت تجاری چیست و نحوه ثبت علامت تجاری چگونه است ؟


از عناصر اصلی که می توان توسط آن یک کالا و یا محصول را در بازار معرفی کرد لوگو و یا علامت تجاری ان می باشد . هرچقدر بتوانید علامت تجاری به صورت مبتکرانه و یا با ابتکاری جدید خلق نمایید بیشتر می توانید مخاطب خودرا به آن جلب نمایید و این روند در موفقیت کسب وکار و فعالیت تأثیر بسزایی دارد که نباید آن را نادیده گرفت.

در نتیجه مطابق با موضوع فعالیتی خود نشان و یا علامت تجاری را انتخاب می نمایید و از آن به عنوان ابزاری جهت تبلغیات گسترده تر استفاده می نمایید . در واقع از طریق علامت تجاری مخاطب می تواند محصول و یاکالا را شناسایی نماید که برای کدام موضوع فعالیتی و یا کارخانه تولیدی و یا خدمات می باشد .

علامت تجاری چیست و نحوه ثبت علامت تجاری چگونه است؟

برند سازی در واقع اصولی دارد که باید در کسب و کار آنرا رعایت نمود تا بتواند بکار رونق داد برای مطالعه بیشتر در این مورد می توانید به مقاله اصول برندینگ مراجعه نمایید.

باتوجه به قوانین تجارت، ثبت علامت تجاری الزامی نمی باشد اما در جهت جلوگیری از افراد سود جو و متقلب کار بهتر است که علامت تجاری با پرداخت هزینه های ثبتی در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت برسد .

گروه ایلیا ثبت با کادری با تجربه و مجرب آماده ارائه خدمات ثبت علامت تجاری و ثبت برند می باشد .

طبقه بندی علامت تجاری

 1. صنایع و محصولات شیمیایی.
 2. فلزات و مصنوعات فلزی.
 3. دستگاه و لوازم آلات فنی و علمی و صنعتی.
 4. مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف.
 5. مصنوعات نساجی.
 6. اسباب بازی و لوازم ورزش.
 7. مواد غذایی و محصولات کشاورزی.
 8. سایر موارد.

علایم غیر قابل ثبت 

در ماده  قانون ثبت علائم تجاری و اختراعات مصوب 1310 ، برخی از علائم قابلیت ثبت در اداره ثبت مالکیت صنعتی را ندارند در ذیل به آن اشاره می شود  :

 1. علائم دولتی ، مملکتی و رسمی ( مانند آرم جمهوری اسلامی ایران ، هلال احمر و ...)
 2. علائم منافی نظم یا عفت عمومی
 3. علائمی که عنوان یا اسم عمومی و مورد استفاده همگانی باشد مثل عنوان پارچه ، ماشین و ...
 4.  علائمی که از قبل ثبت نشده اند  جهت این موضوع باید از علامت تجاری استعلامات لازم اخذ شود.
 5. کلمات یا عباراتی که به نوعی انتساب به سازمان ها یا مقامات رسمی ایران را تداعی یا القا نماید ، از قبیل کلماتی چون انقلابی یا دولتی و نظایر آن ها.

مزایای ثبت علامت تجاری

 1. ثبت علامت تجاری،ضمانت می نماید که مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند.
 2. ثبت علامت تجاری،برای محصولات و شرکت و خدمات شما شهرت و وجه ایجاد می نماید.
 3. ثبت علامت تجاری،شرکت ها را تشویق می کند تا در حفظ و بهترشدن کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.
 4. ثبت علامت تجاری،شرکت ها را قادر می سازد تا محصولاتشان را از یکدیگر متمایز سازند.
 5. ثبت علامت تجاری،ممکن است جهت اخذ وام مفید باشند.
 6. ثبت علامت تجاری می تواند برای سهامداران ایجاد ارزش افزوده ی ایجاد سهام کند و سبب افزایش درآمد شرکت شود.
 7. علامت تجاری که ثبت شده است ،قابل نقل و انتقال است بنابراین می توان آن را انتقال داد.
 8. با ثبت علامت تجاری می توان اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که می تواند منشا درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا پایه و اساس منعقد نمودن یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.
 9. این امکان وجود دارد که ثبت علامت تجاری،سرمایه و دارایی ارزشمند کسب و کار باشند.
 10. ثبت علامت تجاری،جزء ضروری و الزامی موافقت نامه های اعطای نمایندگی است .
 11. با ثبت علامت تجاری اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منشا مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.
 12. ثبت علامت تجاری ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها می باشند.

مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری

برای ثبت علامت تجاری ،در ابتدا مدارک ذیل را آماده کنید.

شخص حقیقی :

 1. نسخه کپی شده شناسنامه شخص متقاضی.
 2.  نسخه کپی شده کارت ملی شخص متقاضی.
 3.  نسخه کپی شده کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.)
 4.  نسخه کپی شده مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی.)
 5. نمونه علامت تجاری در کادر 10 در 10 سانتی متر.

شخص حقوقی :

 1.  نسخه کپی شده شناسنامه مدیر عامل شرکت.
 2.  نسخه کپی شده کارت ملی مدیر عامل شرکت.
 3. نسخه کپی شده روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 4. نسخه کپی شده مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 5. نسخه کپی شده کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 6. یک نمونه از علامت مورد تقاضا(در کادر 10 در 10)

مراحل ثبت علامت تجاری

جهت ثبت علامت تجاری می توانید به پایگاه اداره ثبت مالکتی صنعتی مراجعه نمایید و که ثبت علامت تجاری به صورتی آسان شده و دیگر به اداره مراجعه نمی شود . در این سامانه میتوانید اظهارنامه ثبت علامت تجاری را تکمیل نمایید .

مطمئنأ این سوال برای شما پیش آمده است چرا باید برندمان را ثبت کنیم ؟ با مطالعه مقاله اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

ابتدا نوع اظهارنامه را مشخص نمایید.

مشخصات مالک را تکمیل نمایید. بدین صورت که تعیین نمایید شخصیت حقیقی و یا حقوقی می باشد .

بعد از تکمیل اطلاعات مهم در سامانه ، در قسمتی از آن باید مدارک مورد نیاز را در سامانه بارگذاری نمایید.

سپس می توانید از طریق بازبینی اطلاعات موارد درج شده در سامانه را بررسی نمایید و در صورت صحت اطلاعات می توانید پذیرش را انتخاب نمایید.

باید این نکته توجه نمایید که تا پرداخت هزینه ها انجام شود نمی توانید کد رهگیری را اخذ نمایید . در قسمتی از سامانه می توانید پرداخت آنلاین را انجام دهید و در پایان ثبت اظهارنامه از سیستم کدرهگیری را اخذ نمایید .

کدرهگیری اظهارنامه ثبت شده بر روی تلفن همراه پیام ارسال می شود لطفا در جهت پیگیری های بعدی از آن محافظت نمایید.

بعد از اخذ پرینت از سامانه ثبت و امضا نمودن زیر موارد ثبت شده به  همراه مدارک اصلی ثبت به اداره ثبت مالکیت صنعتی ارسال نمایید تا کارشناسان بر اساس مندرجات ثبت در سامانه و مدارک ارسالی بتوانند استعلامات لازم را اخذ نمایند.

بررسی بر روی پرونده ثبت علامت تجاری توسط کارشناسان انجام می شود ودر صورتیکه در پرونده نواقصی وجود داشته باشد متقاضی جهت رفع نواقص باید اقدامات لازم را انجام دهند . بعد از انجام رسیدگی و تایید ثبت،مراتب ثبت و واریز مبلغ نهایی به متقاضی اطلاع داده می شود.سپس از طریق سایت در روزنامه رسمی قوه قضاییه اعلام می شود و بعد از طی یک ماه وارد پرونده در سایت اداره مالکیت صنعتی می گردد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت لوگو در کرج

یکی از مهم ترین و با اهمیت ترین عوامل بازاریابی و پیروزی در هر نهاد، موسسه و یا مجموعه ای در کرج برند و یا همان لوگوی تجاری آن مجموعه است.

ثبت برند قالیشویی در کرج

زمانیکه فعالیت قالیشویی را در کرج انجام می دهید برای آن باید تبلیغاتی را انجام دهید تا مشتریان بتوانند بهتر شما را شناسایی کنند وخدمات خود را به شما بسپارند بهترین راه برای اینکه بتوانید در بین عموم شناسایی شوید انتخاب نام تجاری و یا برند می باشد

ثبت برند خشکبار در کرج

آنچه موفقیت و شهرت یک شرکت خشکبار تأثیرات بسزایی دارد و باعث فروش بیشتر می باشد ثبت برند آن در کرج می باشد در این مقاله به توضیحات بیشتر می پردازیم لطفا مطالعه نمایید

علامت تجاری چیست و نحوه ثبت علامت تجاری چگونه است ؟

از عناصر اصلی که می توان توسط آن یک کالا و یا محصول را در بازار معرفی کرد لوگو و یا علامت تجاری ان می باشد در این مقاله به نحوه ثبت علامت تجاری پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

شرایط ثبت برند در کرج چیست؟

در برخی مواقع برند آن شرایطی را که باید داشته باشد را ندارد بدین صورت که قوانین تعیین برند ویژگی هایی را در نظر گرفته است که هر فرد متقاضی باید از آن اطلاع داشته باشد جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ثبت برند در کرج مقاله را بخوانید.

ثبت برند فست فود در کرج

از پر اهمیت‌ترین امر برای یک رستوران، ثبت برند تجاری آن است، برند یا علامت تجاری آن باید به گونه‌ای باشد که لوگوی آن معرف پخت سریع (فست فود) باشد

مراحل ثبت لوگو در کرج

لوگو گونه ای از نماد تصویری است ، زمانی که بر روی محصول و یا کالا درج شده باشد به بیان معرفی آن محصول و یا کالا ، سایت ، شرکت و ... می باشد دراین مقاله به شرح مراحل ثبت لوگو در کرج پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

مدارک ثبت علامت تجاری در کرج

در کرج برای ثبت علامت تجاری در صورتی می توان انجام داد که دارای شرایط و ضوابط قانون تجارت باشد و ارائه دادن مدارکی الزام بر ثبت می باشد

چرا برند خود را ثبت کنیم ؟​

به یک اسم، علامت، نماد، طرح و یا ترکیبی از آن ها برند تجاری گفته می شود و این علامت تجاری به منظور شناسایی کالاها و خدمات ارایه شده توسط یک فروشنده یا گروهی از فروشندگان و تمیز دادن آن ها از محصولات رقبا مورد استفاده قرار می گیرد.

شیوه ثبت علائم تجاری در کرج

علائم تجاری از گونه نشانه هایی می باشند که در جهت معرفی نمودن کالا ها و خدمات و محصولات در بازار از لحاظ کیفیت و ضمانت مرغوبیت آنها می باشد که مورد استفاده قرار می گیرد .در این مقاله از شیوه ثبت علائم تجاری در کرج اطلاعاتی را مطالعه نمایید .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟