لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

علامت تجاری چیست و نحوه ثبت علامت تجاری چگونه است ؟


از عناصر اصلی که می توان توسط آن یک کالا و یا محصول را در بازار معرفی کرد لوگو و یا علامت تجاری ان می باشد . هرچقدر بتوانید علامت تجاری به صورت مبتکرانه و یا با ابتکاری جدید خلق نمایید بیشتر می توانید مخاطب خودرا به آن جلب نمایید و این روند در موفقیت کسب وکار و فعالیت تأثیر بسزایی دارد که نباید آن را نادیده گرفت.

در نتیجه مطابق با موضوع فعالیتی خود نشان و یا علامت تجاری را انتخاب می نمایید و از آن به عنوان ابزاری جهت تبلغیات گسترده تر استفاده می نمایید . در واقع از طریق علامت تجاری مخاطب می تواند محصول و یاکالا را شناسایی نماید که برای کدام موضوع فعالیتی و یا کارخانه تولیدی و یا خدمات می باشد .

برند سازی در واقع اصولی دارد که باید در کسب و کار آنرا رعایت نمود تا بتواند بکار رونق داد برای مطالعه بیشتر در این مورد می توانید به مقاله اصول برندینگ مراجعه نمایید.

باتوجه به قوانین تجارت، ثبت علامت تجاری الزامی نمی باشد اما در جهت جلوگیری از افراد سود جو و متقلب کار بهتر است که علامت تجاری با پرداخت هزینه های ثبتی در اداره ثبت مالکیت صنعتی به ثبت برسد .

گروه ایلیا ثبت با کادری با تجربه و مجرب آماده ارائه خدمات ثبت علامت تجاری و ثبت برند می باشد .

طبقه بندی علامت تجاری

 1. صنایع و محصولات شیمیایی
 2. فلزات و مصنوعات فلزی
 3. دستگاه و لوازم آلات فنی و علمی و صنعتی
 4. مصنوعات و اشیاء ساخته شده از مواد مختلف
 5. مصنوعات نساجی
 6. اسباب بازی و لوازم ورزش
 7. مواد غذایی و محصولات کشاورزی
 8. سایر موارد

علایم غیر قابل ثبت 

در ماده  قانون ثبت علائم تجاری و اختراعات مصوب 1310 ، برخی از علائم قابلیت ثبت در اداره ثبت مالکیت صنعتی را ندارند در ذیل به آن اشاره می شود  :

 1. علائم دولتی ، مملکتی و رسمی ( مانند آرم جمهوری اسلامی ایران ، هلال احمر و ...)
 2. علائم منافی نظم یا عفت عمومی
 3. علائمی که عنوان یا اسم عمومی و مورد استفاده همگانی باشد مثل عنوان پارچه ، ماشین و ...
 4.  علائمی که از قبل ثبت نشده اند  جهت این موضوع باید از علامت تجاری استعلامات لازم اخذ شود.
 5. کلمات یا عباراتی که به نوعی انتساب به سازمان ها یا مقامات رسمی ایران را تداعی یا القا نماید ، از قبیل کلماتی چون انقلابی یا دولتی و نظایر آن ها

مدارک لازم جهت ثبت علامت تجاری

برای ثبت علامت تجاری ،در ابتدا مدارک ذیل را آماده کنید.

شخص حقیقی :

 1. نسخه کپی شده شناسنامه شخص متقاضی
 2.  نسخه کپی شده کارت ملی شخص متقاضی
 3.  نسخه کپی شده کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 4.  نسخه کپی شده مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 5. نمونه علامت تجاری در کادر 10 در 10

شخص حقوقی :

 1.  نسخه کپی شده شناسنامه مدیر عامل شرکت
 2.  نسخه کپی شده کارت ملی مدیر عامل شرکت
 3. نسخه کپی شده روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 4. نسخه کپی شده مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 5. نسخه کپی شده کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
 6. یک نمونه از علامت مورد تقاضا(در کادر 10 در 10)

مراحل ثبت علامت تجاری

جهت ثبت علامت تجاری می توانید به پایگاه اداره ثبت مالکتی صنعتی مراجعه نمایید و که ثبت علامت تجاری به صورتی آسان شده و دیگر به اداره مراجعه نمی شود . در این سامانه میتوانید اظهارنامه ثبت علامت تجاری را تکمیل نمایید .

مطمئنأ این سوال برای شما پیش آمده است چرا باید برندمان را ثبت کنیم ؟ با مطالعه مقاله اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

ابتدا نوع اظهارنامه را مشخص نمایید

مشخصات مالک را تکمیل نمایید. بدین صورت که تعیین نمایید شخصیت حقیقی و یا حقوقی می باشد .

بعد از تکمیل اطلاعات مهم در سامانه ، در قسمتی از آن باید مدارک مورد نیاز را در سامانه بارگذاری نمایید .

سپس می توانید از طریق بازبینی اطلاعات موارد درج شده در سامانه را بررسی نمایید و در صورت صحت اطلاعات می توانید پذیرش را انتخاب نمایید .

باید این نکته توجه نمایید که تا پرداخت هزینه ها انجام شود نمی توانید کد رهگیری را اخذ نمایید . در قسمتی از سامانه می توانید پرداخت آنلاین را انجام دهید و در پایان ثبت اظهارنامه از سیستم کدرهگیری را اخذ نمایید .+

کدرهگیری اظهارنامه ثبت شده بر روی تلفن همراه پیام ارسال می شود لطفا در جهت پیگیری های بعدی از آن محافظت نمایید .

بعد از اخذ پرینت از سامانه ثبت و امضا نمودن زیر موارد ثبت شده به  همراه مدارک اصلی ثبت به اداره ثبت مالکیت صنعتی ارسال نمایید تا کارشناسان بر اساس مندرجات ثبت در سامانه و مدارک ارسالی بتوانند استعلامات لازم را اخذ نمایند.

بررسی بر روی پرونده ثبت علامت تجاری توسط کارشناسان انجام می شود ودر صورتیکه در پرونده نواقصی وجود داشته باشد متقاضی جهت رفع نواقص باید اقدامات لازم را انجام دهند . بعد از انجام رسیدگی و تایید ثبت،مراتب ثبت و واریز مبلغ نهایی به متقاضی اطلاع داده می شود.سپس از طریق سایت در روزنامه رسمی قوه قضاییه اعلام می شود و بعد از طی یک ماه وارد پرونده در سایت اداره مالکیت صنعتی می گردد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

علامت تجاری چیست و نحوه ثبت علامت تجاری چگونه است ؟

از عناصر اصلی که می توان توسط آن یک کالا و یا محصول را در بازار معرفی کرد لوگو و یا علامت تجاری ان می باشد در این مقاله به نحوه ثبت علامت تجاری پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

تفاوت آرم و لوگوی تجاری در کرج

بعضی از اشخاص میان آرم و لوگوتجاری در کرج تمایزی قائل نمی شوند و بسیاری از اشخاص گمان می کنند که لوگوتجاری معادل واژه آرم می باشد. در این مقاله به تفاوت آرم و لوگوی تجاری پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید.

برند و علامت تجاری چگونه در کرج ثبت می شود ؟

ثبت برند و ثبت علامت تجاری در کرج باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی با دارا بودن شرایط ثبت و طی کردن مراحل ثبت اینترنتی در سامانه انجام شود که در این مقاله به توضیحات بیشتری پرداخته می شود.

آموزش گام به گام ثبت برند

برند تنها ابزاری است که باعث می شود تمایز بین کالاها و محصولات مشابه را به خوبی نمایان سازد . و از عواملی است که باعث می شود مشتریان و مصرف کنندگان جذب شوند .در این مقاله گام گام ثبت برند را مطالعه نمایید .

ثبت برند رستوران در کرج

جهت ثبت برند رستوران باید مالک رستوران بتواند بعد از اخذ مجوزهای لازمه فعالیت نوع برند خود را که تشابهی با برندهای دیگر نداشته باشد انتخاب نموده و استعلام لازم را از نوع برندهای دیگر اخذ نموده و اقدام به ثبت برند رستوران در اداره ثبت مالکیت صنعتی نماید

علائم تجاری غیر قابل ثبت در کرج

زمانی که در صدد ثبت علائم تجاری در اداره ثبت مالکیت صنعتی هستیدباید بدانید که چه علائم تجاری قابلیت ثبت دارند و چه علائمی قابلیت ثبت را ندارند در این مقاله مطالعه نمایید .

ثبت برند بهداشتی در کرج

لوازم بهداشتی در شهر کرج نیزبا کیفیت بالایی تولید وعرضه می شود بنابراین مشتریان خود را جلب کرده و موجب شده است سرمایه گذاران زیادی اقدام به ثبت برند بهداشتی در کرج نمایند.

مدارک لازم جهت ثبت برند

نام تجاری عبارت اند از اسم و یا عنوانی که تعریفگر و تعیین کننده شخص حقیقی و یا حقوقی باشد. دراین مقاله به مدارک ثبت برند پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

فرایند ثبت برند در کرج

درخواست کنندگان ثبت برند در کرج نخست بایستی مرحله های ثبت برند خود را در ادراه ثبت مالکیت صنعتی انجام دهند.روند و فرآیند ثبت برند را در مقاله توضیح داده شده است لطفا مطالعه نمایید

اظهارنامه ثبت برند در کرج

به منظور ثبت برند در کرج بایستی اظهارنامه ای به زبان فارسی تنظیم گردد و دربردارنده تاریخ و امضا باشد این اظهارنامه در بردارنده نکاتی می شود که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟