لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

انتخاب برند خوب


 

قسمتی از برند اسم تجاری است که برای آن انتخاب میکنیم. در گزینش این اسم باید خیلی دقیق بود، چرا که می‌تواند باعث ارزش و اعتبارهرچه بیشتر برند شود و یا به ارزش برند آسیب برساند.

انتخاب برند خوب

گزینش یک اسم تجاری به حساسیت و دقت بسیاری احتیاج دارد. یک اسم مناسب در موفقیت یک کالا نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد. اکثر شرکت های بزرگ بازاریابی روش های ویژه و خاصی برای گزینش اسم تجاری یک محصول،  بکار می برند. در نظر گرفتن بهترین اسم تجاری برای محصول کار حساس و سختی است و جهت انتخاب آن باید مواردی همچون محصول و فواید و مزیت های آن، بازار هدف و سیاستهای بازاریابی که به کالا ارتباط دارند را به طور کامل بررسی کرد.

نکته های کلیدی جهت گزینش اسم برای برند 

نام شرکت نباید قبل از آن بوسیله ی فردی دیگر ثبت شده باشد.(برای مثال اگرشرکتی با اسم “برند اکسین” را ثبت کرده باشد نه تنها نمی‌توان شرکت جدیدی با همین نام ثبت کرد، بلکه ثبت شرکتی با نام “برند اکسین” هم مجاز نیست.)

تمایز اسم شرکتها باید در کلمات خاص باشند و افزودن کلماتی مثل نوین ، گستر ، تک و امثال اینها به اسم شرکت نمی‌تواند وجه تمایز اسم یک شرکت از سایر شرکتها باشد. مثلاً اگر شرکتی با نام “برند اکسین” ثبت شده باشد، ثبت شرکتی با نام“برند نوین اکسین” یا “برند گستر اکسین” مجاز نخواهد بود.

برای اینکه از این گونه مشابهت ها جلوگیری شود باید اسم شرکت حداقل شامل سه کلمه خاص ( غیر عام ) باشد که ترکیب مشابه آن در اسم سایر شرکتهای ثبت شده وجود نداشته باشد.

برند های معروف

شرکت های بنام و موفقی مثل ؛نایک  ,ریبوک، گوگل و یاهو را در نظر بگیرید. آنها همگی ابتدای کار شرکت های بزرگی نبودند. نشان دهنده این است که در بعضی از شرایط اسم های توصیفی و لفظی نیز قلابلیت موفقیت را دارا هستند. درباره چنین نام هایی باید بیشتراز همیشه دقت به خرج داده شود. زیرا میتوانند به راحتی آن را کپی کنند  و از آن تقلید شود و مصرف کننده بدلیل شباهت اسمی به اشتباه خواهد افتاد.

البته اگر بودجه زیادی برای برندینگ خود کنار گذاشته اید از تاثیر منفی یک نام برند خسته کننده و عامیانه در کنارتکمیل کننده های دیگر دور باشید. جلب نظرافراد دیگر به برند، به این نیاز دارد که به آن نفوذ داشته باشید. شما اینگونه موقعیت خود را  در مقابل افرادی که تصمیمشان برای خرید را نمیخواهند تغییر دهند، تثبیت خواهید کرد. برند شما باید به اندازه ای قوی باشد تا مشتری را مجبورکنید فکر جدیدی برای خرید داشته باشد و  از مسیر عادی خریدهای همیشگی خود خارج خود شوند.

از بین تمام برندهایی که شروع بکار کردند، استارباکس(starbucks) هنوزحرف برای گفتن دارد. استارباکس از خریدن یک فنجان قهوه توانسته است یک تجربه به یاد ماندنی بسازد و این عملکرد رابه توسط خلق یک برند فراموش نشدنی انجام می‌دهد. یک نام مخصوص به خود و یک لوگوی پایدار در ذهن  قهوه را فقط یک قهوه،معرفی نمیکند بلکه احساسی خوب و جایی راحت برای مراجعه و به نمایش گزاشتن می‌سازد.

  1. از نظر قانونی، باید بتوان آن را پشتیبانی کرد.
  2. بیان کردن اسم برند باید آسان و روان باشد.
  3. نام برند، به راحتی به حافظه خریدار سپرده شود.
  4. شناختن و تمیز آن عمل سختی نباشد.
  5. توجه افراد را به خود جلب کند.
  6. قابلیتها و موارد مثبت استفاده از محصول را در خود گنجانده باشد..
  7. مشتری بتواند از طریق آن پیام محصول و یا شرکت تولید کننده را دریافت کند..
  8. در میان محصولات رقیب موقعیت و جایگاه محصول مشخص شود.

مشخصاً مخارج ایجاد یک برند مناسب، از هزینه‌ ی محصولات عادی دیگر بیشتر خواهد بود. علامت تجاری اقتصادی، غالباً قسمتهای انعطاف پذیر بازار را مقابل قیمت، در نظر خواهد گرفت. علامت تجاری دارای قابلیت رقابت و جنگجویانه برای موجه شدن و مقاومت با هجوم سایر تبلیغات رقابتی ایجاد خواهد شد.

چنانکه یک برند برای تعدادی محصول گوناگون در نظر گرفته میشود، از آن به عنوان یک برند خانوادگی یاد می کنند.

هر تاجری که کالای خود را روانه بازار می کند می تواند علامت تجارتی مخصوصی برای آن کالا در نظر بگیرد، در صورتی  که علامت منتخب را در اداره ی ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات مطابق قانون ثبت کرده باشد .برای انجام این کار ماده ی 2 قانون ثبت علائم و اختراعات در نظر گرفته است که: «حق بکار گرفتن انحصاری علامت تجارتی صرفا برای فردی مجاز خواهد بود که علامت خود را ثبت کرده باشد. ».جهت ثبت کردن علامت تجاری بایست که تمامی مدارک لازم قانونی در اختیار باشد و ،مراحل قانونی ثبت آن با رعایت کامل مقررات گذرانده شده باشد.

درخواست کنندگان باید جهت ثبت اظهارنامه ی علائم تجاری  به سامانه وارد شوند ی http://ip.ssaa.ir/BSigns/New.aspx  ثبت برند را انجام دهند.این پایگاه به منظورثبت علائم تجاری در نظر گرفته شده است وافراد می توانند بدون مراجعه ی حضوری به اداره ی ثبت علائم تجاری ،علامت خود را به ثبت برسانند.

جوابگویی اداره فقط توسط قسمت پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده دیده خواهد شد و همه ی مکاتبات در مورد اظهارنامه توسط همین پایگاه ، قسمت ثبت انواع درخواست(رفع نقص،پرداخت حق الثبت،تمدید،انتقال و ...)قابل انجاگ خواهد بود.

بنابر این همانطور که گقتیم ،به جهت ثبت کردن برند باید به سامانه ی http://ip.ssaa.ir/BSigns/New.aspx وارد شد و باید با کلیک روی لینک ثبت نام تمامی مراحل را قدم به قدم پشت سر بگذارید. قبل از طی مراحل می بایست ،مدارک  مورد نیاز را تهیه کرده و آماده نمایید و آن ها را اسکن کنید.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند

مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری عبارتند از شخص حقیقی :

کارت ملی،شناسنامه،کپی کارت بازرگانی(چنانکه که حروف لاتین به کار گرفته شده باشد) ،کپی مجوز فعالیت(پروانه ی بهره برداری،جواز تاسیس،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه مجوز فعالیت که توسط  نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده باشد)

مدارک مورد نیاز برای ثبت علامت تجاری عبارتند از شخص حقوقی :

کپی کارت ملی،کپی شناسنامه،کپی روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(نباید از آخرین تغییرات شرکت از دو سال بیشتر گذشته باشد) ،کپی مجوز فعالیت(پروانه ی بهره برداری،جواز تاسیس ،پروانه ی ساخت، کارت بازرگانی یا جواز کسب و یا هر گونه مجوز فعالیت که از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده باشد) ،کارت بازرگانی(چنانکه حروف لاتین در آن بکار گرفته شده باشد)

نکته: چنانکه در تصویر علامت یا نامی که در نظر گرفته اید برای ثبت،کلمه یا حروف لاتین بکلر گرفته نشده باشد، ارائه ی کارت بازرگانی مورد لزوم نیست. 

بعد از اتمام مراحل ،کد رهگیری را دریافت خواهید کرد و  مدارک شما توسط کارشناس مربوطه مورد تایید قرار بگیرد ،دو نسخه قرارداد به نشانی شما فرستاده می شود.بعد از امضا ی هر دو نسخه شما باید یکی از نسخه ها را به همراه مدارکی که برابر اصل شده اند و همچنین فیش واریزی به نشانی مرکز ارسال کنید و بعد از گرفتن مدارک مراحل ثبت شروع می شود.

بررسی اظهارنامه فقط با توجه اولویت زمان ثبت آن ها در سامانه خواهد بود.بنابراین حضور داشتن درخواست کنندگان عزیز در اداره  درروال انجام کار تاثیری نخواهد داشت.بعد از کامل کردن فرم  مربوطه بوسیله ی درخواست کننده در سامانه ،اظهارنامه توسط اداره ی مالکیت صنعتی از نظر منطبق بودن با شرایط و مقررات درج شده در این قانون مورد بررسی قرار خواهد گرفت، چنانکه اداره به علت رعایت کردن مسائل قانونی و مشابهت نداشتن و یا عین علامت مورد درخواست، تشخیص بدهند علامت قابل ثبت است، مجوزانتشار آگهی مربوط به آن  صادر می شود و چنانکه در مدارکی که ارسال شده و یا  نقصی در تنظیم محتوای اظهارنامه وجود داشته باشد جهت رفع نقص ابلاغیه ای ارسال می شود.

ابلاغیه ی رد اظهارنامه هنگامی اتفاق می افتد که در عنوان و یا شکل علامت ،مسائل قانونی رعایت نشده باشد یا اینکه پس از بررسی  عین یا مشابه علامت مورد درخواست برای محصولات مورد نظر شما، قبلاً به نام شخص دیگری ثبت شده باشد وهمچنین این امکان وجود دارد که هنگامی این اتفاق بیافتد که قسمتی از کالاها و یا خدمات  را نتوان ثبت کرد که در این صورت در بخشی از موارد خواسته شده ابلاغیه ی رد در اظهارنامه صادر خواهد شد. همچنین ،تاریخ ابلاغیه ای که در خلاصه پرونده وجود دارد همان تاریخ ابلاغ قانونی در نظر گرفته خواهد شد.

مراحل ثبت برند

بر ای کسب اطلاع و آگاهی در مورد ثبت برند و مراحل ثبتی آن می توانید با مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ایلیا ثبت تماس بگیرید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

برند چیست ؟

از ویژگی های عمده ای که یک برند دارد متمایز کننده می باشد بدین صورت که دو محصول و یا دو خدمات مشابه را باهم تفکیک و متمایز می کند در نتیجه بر اساس این تمایز مالک آن درصدد ارتقای کیفیتی می باشد

اصول برندینگ

یکی از مبادی برندینگ موفق داشتن یک اسم خاص می باشد بدین صورت باید برندی انتخاب نمایید که تأثیر بسزایی در برندینگ و قدرتمند سازی داشته باشد در این مقاله به اصول برندینگ پرداخته می شود

نقل و انتقال برند در کرج

در نتیجه مالکین ثبت برند در کرج قادر خواهند بود با توجه به شرایط و ضوابط ثبتی و هم چنین معتبر بودن برند خود در کرج نقلو و انتقا برند را انجام دهند .

موانع رشد برند

مزایای ساختن برند برای هر شرکتی مشخص می باشد و شرکت ها با مزایای که می توانند برند سازی را انجام بدهند آشنایی دارند .

انتخاب برند خوب

گزینش یک اسم تجاری و انتخاب برند خوب به حساسیت و دقت بسیاری احتیاج دارد. یک اسم مناسب در موفقیت یک کالا نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد.

استعلام آنلاین برند

قبل از اقدام جهت ثبت برند و اجتناب از رد شدن برند انتخابی، توصیه می شود که سابقه برند مورد نظر را بررسی کرد. بهترین روش استفاده ار استعلام آنلاین برند می باشد .

برندسازی برای کسب و کار

با آغاز کردن یک کسب و کار میبایست به فکر سود دهی و شهرت و اعتبار نیز باشید در ابتدا باید به فکر برندسازی برای کسب و کار شوید در این مقاله می توانید در این مورد مطالعه نمایید

شرایط ثبت برند در کرج

کرج به دلیل مجاورت با پایتخت و شهری مهاجر پذیر فعالان تجاری زیادی در ان می باشد در نتیجه جهت به ثبت رساندن برند تجاری می توانند در اداره ثبت شرکتها با وجود قابلیت ثبت و رعایت شرایط ثبت برند در کرج اقدام به ثبت نمایند .

استعلام برند قبل از ثبت

در دنیای تجارت به علت گستردگی و تنوع برندها تنها راهی که بتوان خاص تر بودن برند را نشان داد استعلام از برند می باشد .

مدت زمان ثبت برند در کرج

مدت زمان ثبت برند در کرج متناسب با نوع تقاضا و مدارک ارائه شده، متغیر می باشد ولی مهمترین بخش در ثبت برند، تهیه و تدوین اظهارنامه درست و عاری از اشکال به اداره مالکیت معنوی است

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟