لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

مالکیت معنوی


به حقوقی که به صاحبان ان اجازه بهره برداری از فعالیت های فکری و خلاقانه را می دهد و دارای ارزش اقتصادی و بازرگانی می باشد مالکیت حقوق فکری/معنوی intellectual property یا intangible property می نامند.

مالکیت های فکری/معنوی انواع گوناگونی دارد که شامل مواردی مانند حقوق پدیدآورندگان آثار ادبی یا هنری یا مالکیت ادبی و هنری معروف به حق مؤلف یا حق تکثیر، حق اختراع، حقوق بر مشتری همانند  سرقفلی حق تاجران وصنعتگران نسبت به نام، علائم تجارتی و صنعتی و اسرار تجاری معروف به مالکیت تجارتی و صنعتی می باشد.

حقوق مالکیت فکری

حقوق مالکیت فکری به دو دسته مالکیت معنوی و مالکیت مادی تقسیم می شود.. مالکیت معنوی دارای بعد اعتباری و معنوی می باشد و به مالک آن امکاناتی به منظور حفاظت از مالکیت خود فراهم می سازد.

 به عنوان مثال نویسندهٔ یک کتاب، به غیر از این که نامش به عنوان افریننده  اثر برده می‌شود، می‌تواند اجازه منتشر شدن  آن را بدهد (یا مانع از نشر شود) و هم چنین جلوی دگرگون سازی آن را بگیرد.

گونه دیگر مالکیت فکری مالکیت مادی می باشد که دربرگیرنده اعطای بهره‌برداری مالی و منافع تجاری به دست امده  از مالکیت فکری و در نتیجه اعطای درآمدهای حاصل به مالک مادی، که شخص حقیقی یا حقوقی است، می‌شود.

مالکیت معنوی را نمی توان  واگذار نمود . ولی  مالکیت مادی قابلیت  خرید و فروش  را دارد. به عنوان مثال، کارمند قسمت  تحقیق و توسعهٔ یک شرکت تجاری که در هنگام انجام وظیفهٔ خود به اختراعی دست می یابد. مالک معنوی آن اختراع می باشد .چنانچه مالکِ مادیِ آن اختراع شرکت تجاریِ محل دستیابی به اختراع خواهد بود.

در کشور ایران قوانین مختلفی در رابطه با  مالکیت فکری وجود دارد. «قانون ثبت علائم و اختراعات» مصوب ۱۳۱۰ و آئین‌نامهٔ اصلاحی آن مصوب ۱۳۳۸ به حق مخترع و مالکیت فکری دراداره صنعت و تجارت می‌پردازند. یک عهدنامه بین‌المللی معروف به «اتحادیهٔ پاریس برای حمایت از مالکیت صنعتی و تجارتی و کشاورزی» مصوب ۱۸۸۳، که ایران در سال ۱۳۳۷ به آن پیوسته است ، از دیگر اسناد قانونی ایران در این راستا می باشد . در زمینهٔ حق مؤلف و هنرمند نیز قانون حمایت از حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان مصوب ۱۳۴۸ و آئین‌نامهٔ اجرائی آن مصوب ۱۳۵۰ در کنار «قانون ترجمه و افزایش کتاب  و نشریه ها و آثار صوتی» مصوب ۱۳۵۲ از منبع های قانونی در حقوق ایران در این زمینه‌است.

جایگاه ایران از نظر جهانی دررابطه با رعایت  نمودن حقوق مالکیت فکری خوب نیست. نتایج بدست امده ازگزارش شاخص بین‌المللی حقوق مالکیت (IPRI) که با بررسی وضعیت ۱۲۹ کشور جهان تهیه و تدوین شده است بیانگر این است که رتبه ایران در فراهم نمودن  حقوق مالکیت فکری از جایگاه ۱۰۷ در سال ۲۰۱۲ به ۱۰۸ در سال ۲۰۱۵ افزایش یافته‌است.

شرایط برخورداری آثار از حمایت قانونِ حقوق مؤلف

الف. اصالت (Griginality): اصیل بودن و ابداع غیر از نو و جدید بودن است، حتی اگر اثری جدید تر از دیگری باشد، اما به صورت انفرادی و مستقل تدوین شده باشد، با این که شباهت های زیادی میان آن ها برقرار می باشد هر دو مورد حمایت واقع می شوند . شایان ذکر است که نو بودن و اینکه سابقه قبلی نداشته باشد از شرایط حمایت از آثار اختراعی می باشد.

ب. مشروعیت: اصول قانونگذار این است که از منافع و مصالح اجتماع حمایت نماید و چنانچه اثری مخالف با نظم عمومی و شرف و اخلاق عمومی باشد، از لحاظ قانونی و حقوقی اعتبار ندارد.

ج. شرایط دیگری هم در بعضی موارد به منظور برخورداری از حمایت قانونی بیان شده است که بیش تر به مرحله اجرای این حقوق مربوط می شود تا این که ناشی از ماهیت و ذات این حقوق باشد. مانند اگهی مشخصات بر روی هر نسخه همراه با علامت ثبت و..

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدارک ثبت علامت تجاری در کرج

در کرج برای ثبت علامت تجاری در صورتی می توان انجام داد که دارای شرایط و ضوابط قانون تجارت باشد و ارائه دادن مدارکی الزام بر ثبت می باشد

مالکیت معنوی

به حقوقی که به صاحبان آن اجازه بهره برداری از فعالیت های فکری و خلاقانه را می دهد و دارای ارزش اقتصادی و بازرگانی می باشد مالکیت حقوق فکری/معنوی

مدارک ثبت برند در کرج

مدارک مورد نیاز ثبت برند در کرج به دو صورت می باشد هم قابلیت ثبت برای اشخاص حقیقی و هم حقوقی در کرج وجود دارد ولی باید در ارائه متفاوت می باشد و هر شخص بر اساس نوع فعالیت باید مدارک را تهیه و به اداره ثبت شرکتها ارسال نماید

مراحل ثبت علامت تجاری در کرج

در ثبت علامت تجاری در کرج می بایست به سامانه الکترونیکی اداره مالکیت صنعتی مراجعه فرمائید.

خانه

صفحات اصلی..

خرید برند آماده

خریداری نمودن برند تجاری محاسن های بسیار زیادی را به دنبال دارد. در این مقاله می توانید به توضیحات بیشتر در مورد خرید برند آماده بپردازید

موانع رشد برند

مزایای ساختن برند برای هر شرکتی مشخص می باشد و شرکت ها با مزایای که می توانند برند سازی را انجام بدهند آشنایی دارند .

هزینه ثبت برند در کرج

زمانی که متقاضیان ثبت برند در کرج تصمیم می گیرند بر اساس نوع فعالیتی خود برندی را انتخاب نمایند باید در جهت حفاظت آن اقدام به ثبت نمایند . ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انجام می شود که متقابل آن باید پرداختی هایی به اداره مالکیت صنعتی انجام داد .

استعلام آنلاین برند

قبل از اقدام جهت ثبت برند و اجتناب از رد شدن برند انتخابی، توصیه می شود که سابقه برند مورد نظر را بررسی کرد. بهترین روش استفاده ار استعلام آنلاین برند می باشد .

شرایط ثبت برند در کرج

کرج به دلیل مجاورت با پایتخت و شهری مهاجر پذیر فعالان تجاری زیادی در ان می باشد در نتیجه جهت به ثبت رساندن برند تجاری می توانند در اداره ثبت شرکتها با وجود قابلیت ثبت و رعایت شرایط ثبت برند در کرج اقدام به ثبت نمایند .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟