لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

چگونه برند ثبت کنیم ؟


برای ارائه محصول به بازار تاجر می بایست یک برند مختص برای آن محصول در نظر بگیرد، لکن باید علامت مورد نظر را مطابق با مقررات در اداره ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات ثبت کرد. بنا به ماده ی 2 قانون ثبت علائم و اختراعات « تنها کسی که علامت خود را ثبت کرده است اجازه ی استفاده از آن را دارد ». تمامی اسناد قانونی مورد نیاز با به جا آوردن قوانین باید تهیه شود و همه ی مراحل قانونی باید پشت سر گذاشته شود تا علامت تجاری را بتوان به ثبت رساند.

خریدار بخاطر موارد ذیل تصمیم به خرید یک برند می گیرد :

  • کیفیت بالا
  • احتمال ریسک کمتر
  • منشا یک محصول
  • عهد با تولید کننده
  • هزینه پرس و جوی کمتر
  • سپردن مسئولیت به تولید کننده
  • وسیله‌ای نمادین برای اظهار شخصیت

چگونه برای ثبت برند اقدام کنیم؟

اَشکال متفاوتی برای علامت تجاری میتوانید در نظر بگیریدو به ثبت برسانید مثلا :لوگو، لوگو  تایپ، طرح ، آرم یا نام تجاری . مجتمع حقوقی  ثبتی ایلیا دارای بخش ویژه ای جهت ثبت شرکت و برند می باشد و دارای مشاوران حقوقی و ثبتی مجرب بوده و بهترین مشاور شما جهت گزینش و طراحی علامتهای تجاری مختلف برای درخواست کنندگان می باشد.شما میتوانید با در اختیار گرفتن یک وکیل مجرب امور ثبتی خود را به راحتی و اطمینان به او بسپارید تا در انجام هرچه بهترو تسریع کارها به شما کمک کند. جهت این امر با مشاوران با تجربه و متعهد ما در تماس باشید.

چرا باید برند به ثبت برسانیم؟

با در نظر گرفتن علامت تجاری برای هر کالا میتوان این اطمینان را بدست آورد که به طور انحصاری در اختیار کالای شما می باشد و چنانچه لازم باشد دیگران می توانند با پرداخت هزینه آن را صاحب شوند و از صاحب علامت پشتیبانی میکند.زمان این پشتیبانی یکسان نمی باشد اما علامت تجاری را میتوان با پرداخت هزینه آن بصورت نامحدود تمدید کرد.پشتیبانی از علامت تجاری بوسیله ی نهادهای قانونی صورت می گیرد که معمولا اجازه ی تخلف را نمیدهند و مورد تایید می باشد.

به بیان دیگر علامت تجاری موجب علنی شدن می گردد و بهره ی اقتصادی برای مالکان آنها  در پی دارد و اینچنین سرمایه گذاری وسیع بین المللی خواهید داشت. پشتیبانی از علامت تجاری اجازه نمیدهد رقیبان و متقلبان از آن علامت برای کالاهای خود استفاده کنند ومانع از فروش کالاهای و خدمات بی کیفیت می شود.این نهاد موجب می شود سرمایه گذاران با دانش بیشتری برای تولید و فروش محصولات خود اقدام کنند و شرایط بهینه ای را فراهم می کند تا تجارت بین المللی به راحتی صورت پذیرد.

علائمی را که میتوان به ثبت رساند :

محدودیتی برای طراحی برند یا علامت تجاری و ثبت آن وجود ندارد. تلفیقی از چند واژه حرف یا شماره میتواند علامت تحاری را تشکیل دهد. علامتها میتوانند شامل طرح ها،نمادها،اشکال سه بعدی مثل علامتهای شنیداری موسیقی بوها یا رنگ هایی که نمایان کننده ی خصیصه ی کالا یا خدمات و یا به شکل مدل یا بسته بندی کالا باشد.

برندها نشان دهنده ی مرجع و منشاء محصولات تولیدی و خدماتی می باشند.گونه های دیگری از علامت تجاری همچنین وجود دارد. اتحادیه هایی وجود دارد مانند نساجان مهندسان و معماران که اعضای خود را با ووجه به معیارهای کیفی ویژه و دیگر خصیصه ها معرفی میکند.

همچنین معیارهای استاندارد و یا تاییدیه ها برای تایید کالاها ، شامل بخشی از علامتهای تجاری می شوند ولی نیازی به این نیست که حتما عضو اتحادیه یا صنفی باشندو چنانچه فردی محصولی تولید کند که معیارهای استاندارد را دارا باشد این علامت را دریافت خواهد کرد.

علامت های تاییدیه ها که با استانداردهای مشخص همراه است،جهت تایید کیفیت کالاها اعطا می شود،ولی لزوما نباید بهمراه عضویت خاصی باشند. افرادی که بتوانند کیفیت کالای خود را به اثبات و تایید برسانند ارائه خواهد شد.مثلا ، گواهي‌نامه استاندارد كيفيت \"ISO 2000\" يك گواهي‌نامة  و  علامت شناخته شده بین المللی می باشد.

مراحل ثبت برند یا علامت تجاری

•              اشخاص حقوقی

برای ثبت کردن لوگو یا برند به اسم شرکت ( فرد حقوقی) باید اسنادی که ذکر خواهد شد تهیه شود:

1.      اسناد  ثبت شرکت کپی شود (آگهی تاسیس و  آگهی تغییرات شرکت  شامل تغییر اسم،نشانی، سرمایه و...)

2.       روزنامه رسمی  تاسیس و تغییرات  شرکت

3.       مجوز های شرکت کپی شود(پروانه بهره برداری ، جواز تاسیس )

4.       چنانچه مجوز به اسم شرکت نباشد و مجوزی که فعالیت رئیس هیات مدیره یا ندیر عامل را تایید کند موجود باشد جهت ثبت کردن برند کافی می بلشد.

5.      یک نسخه از کارت بازرگانی که به اسم شرکت یا مدیر عامل آن باشد

6.      کپی از اسناد هویتی مدیرعامل شرکت

7.      یک نمونه از علامت  تجاری مورد تقاضابه ابعاد 10*10

8.      مهر شرکت

•              اشخاص حقیقی

چنانچه برند به اسم شخص بخواهد ثبت شود و نه به اسم شرکت اسناد ذیل باید تهیه شود:

1.      کپی سجل و کارت ملی شخص متقاضی

2.       یک نسخه از جواز کسب یا مجوزی که فعالیت مرتبط را تایید کند

3.      کپی از  کارت بازرگانی شخص

4.      یک نمونه از برند یا طرح مورد نظر به اندازه 10*10

ثبت نام در پایگاه اینترنتی مالکیت صنعتی بخش ثبت علائم تجاری

نخست به سایت   sherkat.ssaa.ir  سامانه ثبت علامت تجاری مراجعه کنید.

در سمت چپ مرکز مالکیت معنوی را انتخاب کنید.سپس در بخش خدمات الکترونیک اداره ثبت علائم تجاری را انتخاب کنید و سپس کادر اول ثبت اظهارنامه ی علامت را انتخاب کنید. پس از اینکه گزینه ی موافقم را کلیک کردید ، مراحل ثبت اظهارنامه را خواهید دید. به قسمت اول وارد شوید ( ورود اطلاعات اظهارنامه). نوع اظهار نامه را انتخاب کنید، روی افزودن مالک کلیک کنید نوع شخص را در نظر بگیرید ( حقیقی یا حقوقی ) با زبان فارسی مراحل را کامل کنید.

در بخش ثبت :   «درخواست ثبت یک اظهارنامه جدید را دارم» را انتخاب نمائید.

•              مرحله اول

  اطلاعات شخصیت حقوقی(شرکت) ویا حقیقی (شخص ) را به طور کامل وارد میکنیم.

در کادر مربوط به وارد کردن اطلاعات می بایست شناسه های کسی که ابلاغ به او اعلام می شود وارد شود و شماره تماس او ثبت شود . ابلاغیه ها و رمز از این پس به شماره داده شده ارسال می شود.

در صورت داشتن وکیل هنگام ثبت اطلاعت وکیل یا نماینده قانونی : چنانچه جهت ثبت برند خود وکیل گرفته اید در نتیجه درخواست کننده وکیل خواهد بود و عبارت  " وکیل دادگستری " را باید انتخاب کنید و اگر وکیل ندارید گزینه ی" یکی از مدیران " را باید انتخاب کرد. اینچنین درخواست کننده ی ثبت یکی از مدیران یا شرکا خواهد بود.

در قسمت گزینش کالا با توجه به مجوزهایی که در دست دارید: اگر  شماره طبقه کالای درخواستی را در اختیار دارید عبارت " شماره کالای درخواستی را می دانم " را انتخاب کنید و اگر شماره را در اختیار ندارید گزینه دوم را انتخاب کنید واسم کالا را وارد کنید تا تعیین شود محصول به کدام طبقه تعلق دارد.

•              مرحله دوم

 در این بخش اسناد گفته شده جهت ثبت بارگذاری می شود و به سامانه وارد می شود.

نکته : چنانچه اسناد شما از فایل های تعیین شده برای بارگذاری بیشتر باشد گزینه ی " افزودن ضمائم اختیاری " را انتخاب کرده و قادرید اسناد بیشتری را آپلود کنید.

•              مرحله سوم

دوباره خوانی و تصدیق کردن اطلاعات و پیوست های آپلود شده.

•              مرحله آخر

هزینه ی اولیه ی ثبت برند باید توسط اینترنت واریز شود و شماره ی اظهارنامه و رمز مربوطه به شماره تماس شخصی که ابلاغ گیرنده می باشد ارسال خواهد شد.

سایر مراحل ثبتی

•              هزینه ی روزنامه رسمی اولیه ی برند بوسیله ی سایت روزنامه رسمی قوه قضائیه با اینترنت بانک واریز شود.

•              زمان یک ماهه جهت ایراد اعتراض در مورد علامت توسط سایت در نظر گرفته شده که بعد ازچاپ روزنامه رسمی برند ثبت شده در عرض 10 روز کاری فرصت داده شده است.

•              در صورتی که از تایم صادر شدن روزنامه رسمی یک ماه گذشته باشد و اعتراضی نشده باشد  ، باید به سایت اداره مالکیت صنعتی وارد شوید و شماره اظهارنامه و رمز را وارد کرده و هزینه ی آخرین را جهت صادر کردن پروانه ده ساله انحصاری بوسیله ی اینترنت پرداخت نمایید .

•              آگهی دوم برند در طول هفت  تا ده روزکاری چاپ می شود و به سایت روزنامه رسمی وارد می شود و توسط اینترنت هزینه ی روزنامه دوم پرداخت می گردد.

•              بعد از صادر شدن روزنامه دوم برند در طول ده روز کاری وکیل پرونده می بایست یک رونوشت از تمامی اسناد که شامل (آگهی درخواست  ثبت اولیه و روزنامه اول و آگهی ثبت دوم و روزنامه رسمی دوم برند تجاری) می شود را به اداره مالکیت صنعتی ارائه داده و تقاضای پروانه یا گواهی ده ساله برند آماده خواهد شد.

•              در عرض ۱ الی ۲ روز کاری پروانه صادر خواهد شد و تحویل آن به اطلاع موکل خواهد رسید‌.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدت زمان ثبت برند در کرج

مدت زمان ثبت برند در کرج متناسب با نوع تقاضا و مدارک ارائه شده، متغیر می باشد ولی مهمترین بخش در ثبت برند، تهیه و تدوین اظهارنامه درست و عاری از اشکال به اداره مالکیت معنوی است

استعلام آنلاین برند

قبل از اقدام جهت ثبت برند و اجتناب از رد شدن برند انتخابی، توصیه می شود که سابقه برند مورد نظر را بررسی کرد. بهترین روش استفاده ار استعلام آنلاین برند می باشد .

مراحل ثبت برند در کرج

متقاضیان ثبت برند در کرج می توانند با تکمیل مدارک و دارا بودن شرایط ثبت برند اقدام به ثبت برند در اداره ثبت مالکیت صنعتی نمایند .

مدارک ثبت برند در کرج

مدارک مورد نیاز ثبت برند در کرج به دو صورت می باشد هم قابلیت ثبت برای اشخاص حقیقی و هم حقوقی در کرج وجود دارد ولی باید در ارائه متفاوت می باشد و هر شخص بر اساس نوع فعالیت باید مدارک را تهیه و به اداره ثبت شرکتها ارسال نماید

برند چیست ؟

از ویژگی های عمده ای که یک برند دارد متمایز کننده می باشد بدین صورت که دو محصول و یا دو خدمات مشابه را باهم تفکیک و متمایز می کند در نتیجه بر اساس این تمایز مالک آن درصدد ارتقای کیفیتی می باشد

مالکیت معنوی

به حقوقی که به صاحبان آن اجازه بهره برداری از فعالیت های فکری و خلاقانه را می دهد و دارای ارزش اقتصادی و بازرگانی می باشد مالکیت حقوق فکری/معنوی

خرید برند آماده

خریداری نمودن برند تجاری محاسن های بسیار زیادی را به دنبال دارد. در این مقاله می توانید به توضیحات بیشتر در مورد خرید برند آماده بپردازید

مدارک ثبت علامت تجاری در کرج

در کرج برای ثبت علامت تجاری در صورتی می توان انجام داد که دارای شرایط و ضوابط قانون تجارت باشد و ارائه دادن مدارکی الزام بر ثبت می باشد

هزینه ثبت برند در کرج

زمانی که متقاضیان ثبت برند در کرج تصمیم می گیرند بر اساس نوع فعالیتی خود برندی را انتخاب نمایند باید در جهت حفاظت آن اقدام به ثبت نمایند . ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انجام می شود که متقابل آن باید پرداختی هایی به اداره مالکیت صنعتی انجام داد .

ثبت برند پوشاک در کرج

در طول جوامع مدنی یکی از مهمترین و اساسی ترین نیازمندیهای انسانها در هر دین و آیین وفرهنگ و شرایط اقتصادی که باشند پوشاک میباشد و همواره نوع پوشش یک جامعه معرف هویت آن خواهد بود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟