لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

مراحل ثبت برند در کرج


برند به هرگونه واژه ، شکل،رقم، عکس، طرح و....که بیانگر خصیصه های یک کالا یا خدمات باشد و کالا و خدمات شرکتهای مختلف را از یکدیگر متمایز نماید برند نام دارد. برند را می توان به عنوان یکی از ارکان بازاریابی دانست. چرا که برند می تواند نوع محصولات و خدمات یک شرکت رابه تفکیک معرفی نماید و ساختارذهنی به مصرف کننده بدهد.

با در دست داشتن یک برند مناسب قادر خواهید بود نزد مصرف کننده از اعتبار برخوردار شوید و همچنین اعتماد مخاطبان راجلب نمائید. بدست آوردن اعتماد مشتری وظایف و مسئولیت های زیادی برای شما در بر خواهد داشت و باید برای استمرار و محافظت از موقعیت خود در کیفیت تولیدات یا خدمات خود همواره روند رو به پیشرفت را پیش گرفتنه و بتوانید رضایت و حمایت مصرف کننده را بدست آورید.پس از اینکه یک برند مناسب را طراحی کردید باید پس از استعلام از آن اقدام به ثبت آن نمائید.

این امکان برای شما فراهم شده است تا به سامانه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور مراجعه کرده و مدارک لازم را تهیه کنید و توسط لینک ثبت نام اقدام به گذراندن مراحل ثبت نمائید.به این ترتیب نیازی نیست به صورت حضوری به اداره ثبت مرجعه نمائید.

در نتیجه متقاضیان ثبت برند در کرج می توانند با تکمیل مدارک و دارا بودن شرایط ثبت برند اقدام به ثبت برند در اداره ثبت مالکیت صنعتی نمایند . 

مدارک مورد نیاز ثبت برند در کرج

 جهت اشخاص حقیقی : کپی مدارک هویتی،فتو کپی جواز فعالیت از قبیل جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر نوع فعالیتی که گواهی ان از ارگان های ذی ربط اخذ شده باشد.در صورتی که در نظر دارید د برند خود از حروف لاتین استفاده کنید باید کارت بازرگانی اخذ نمائید و فتوکپی آنرا نیز اسکن کرده و در سایت بگذارید.

جهت اشخاص حقوقی: کپی اسناد هویتی، فتوکپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت که بیشتر از دو سال از تغییرات آن نگذشته باشد. فتوکپی جواز فعالیت مشتمل بر جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا مجوزی که ارگانهای نظارتی و حاکمیتی دولتی جهت یک فعالیت اخذ شده باشد. کارت بازرگانی هنگامی مورد نیاز است که در برند خود از حروف لاتین استفاده کرده باشید.

 مراحل ثبت برند در کرج

متقاضیان ثبت برند در کرج باید مراحل زیر را برای ثبت برند خود انجام دهند:

1-ارائه طرح منحصر به فرد برند

با توجه به نوع کالا یا خدمات باید برندی متناسب با آن طراحی نمود .ثبت برند بر عهده ی اداره مالکیت معنوی می باشد که شما خود طراحی کرده و تقاضای ثبت آن را نمائید و برند اماده به شما پیشنهاد یا ارائه نمی کند.

برای ثبت برند شرایطی وجود دارد که ملزم به رعایت آنها می باشید تا برای ثبت مورد تایید واقع شود.قوانین ثبت برند به وضوح در مورد آن توضیح داده است.برای مثال برند می بایست قدرت تفکیک داشته باشد ، ریشه دار باشد، از حروف لاتین در ان استفاده نشده باشد،توصیفی نباشد، با فرهنگ و ظوابط جامعه مغایرت نداشته باشد.در کنار موارد ذکر شده برند نباید الگو برداری شود و از نمادهای کشوری،لشکری و بین المللی نباید استفاده کرد.

 2-تهیه اظهار نامه ثبت برند

تنظیم اظهارنامه به عنوان مهمترین سند جهت ثبت برند محسوب می شود.در اطلاعات برند و صاحب برند بت ذکر تمامی موارد حقوقی در اظهارنامه باید قید شود.تنظیم این سند با توجه به حساسیت و اهمیت آن بهتر است توسط کارشناس حقوقی انجام شود.

3- ثبت نام در سایت اداره مالکت صنعتی

از جمله تمهیداتی که برای تسریع و تسهیل امور ثبت درخواست کنندگان در نظر گرفته شده این است که با وارد شدن به سامانه اداره مالکیت صنعتی  درخواست کنندگان قادر خواهند بود پیش از اینکه پرونده تشکیل شود شرایط ثبت برند خود را مشاهده و وارسی نمایند. با ورود به این سامانه می بایست اطلاعات درخواست کننده، حقوقی یا حقیقی بودن، اظهار نامه و دیگر اسناد لازم رادر سایت قرار داده و پس از دریافت کد رهگیری درخواست ارائه می شود.

4- بررسی تقاضا

بررسی تقاضا توسط کارشناسان اداره مالکیت معنوی صورت می گیرد و شما در این مرحله نقشی ندارید. پس از کنترل و وارسی طرح ارائه شده ی شما و در نظر گرفتن اینکه موارد قانونی در برند رعایت شده یا خیر نتیجه را اطلاع خواهند داد. چنانچه طرح برند یا مدارک و اطلاعات ارائه شده ایراد داشته باشد به درخواست کننده حدود یک ماه فرصت داده می شود تا به رفع یا تکمیل آنها اقدام نماید.این امکان نیز وجود دارد که طرح مردود اعلام شود  که در این صورت نمیتوان برند را به ثبت رساند و باید از ابتدا مراحل را انجام داد.

 5- تکمیل پرونده

در صورت تایید برند درخواست کننده باید شخصا یا وکیل وی به اداره مالکیت معنوی مراجعه کنند اصل اسناد و چند رونوشت از آن را ارائه دهند.هزینه هایی که جهت ثبت برند مقرر شده را تادیه نمایند و بدین ترتیب برند ثبت می گردد.

6- آگهی کردن برند

جهت ثبت برند در روزنامه رسمی دادگستری و یک روزنامه کثیرالانتشار درخواست کننده باید هزینه چاپ ان را پرداخت نماید تا وجود شاکی یا خواهان آشکار شود.این افراد معمولا مدعی هستند مالک برند هستند یا از برند آنها کپی شده استو یا اینکه برند شما موجب آسیب به برند آنها شده است و تقاضای پیگیری را خواهند داشت که تا روشن نشدن موضوع برند شما به ثبت نمی رسد.

7- صدور پروانه ثبت برند

بعد از اینکه فرصت یک ماهه از ثبت برند گذشت برند به مدت 10 سال برای متقاضی اعتبار خواهد داشت و به اسم او به صدور خواهد رسید که این امر توسط اداراه مالکیت معنوی انجام می شود.

8- اگهی دوم برند

آگهی دوم بعد از صادر شدن گواهینامه برند چاپ خواهد شد.

جهت ثبت برند در کرج باید مراحل ذکر شده را به ترتیب انجام داد. یاد آور می شود که برند را می توان به دیگران واگذار کرد و یا اجاره داد. جهت انجام چنین کاری باید از تمامی قوانین حاکم بر آن آگاه باشید.این نکته را نیز در نظر داشته باشید چنانچه در برند خود حروف لاتین بکار بگیرید نیاز به کارت بازرگانی خواهید داشت.و در صورتیکه از علامتهای ارگان های داخلی یا بین المللی بخواهید استفاده کنید باید مجوزهای قانونی را از آنها کسب نمائید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مالکیت معنوی

به حقوقی که به صاحبان آن اجازه بهره برداری از فعالیت های فکری و خلاقانه را می دهد و دارای ارزش اقتصادی و بازرگانی می باشد مالکیت حقوق فکری/معنوی

مدارک ثبت علامت تجاری در کرج

در کرج برای ثبت علامت تجاری در صورتی می توان انجام داد که دارای شرایط و ضوابط قانون تجارت باشد و ارائه دادن مدارکی الزام بر ثبت می باشد

شرایط ثبت برند در کرج

کرج به دلیل مجاورت با پایتخت و شهری مهاجر پذیر فعالان تجاری زیادی در ان می باشد در نتیجه جهت به ثبت رساندن برند تجاری می توانند در اداره ثبت شرکتها با وجود قابلیت ثبت و رعایت شرایط ثبت برند در کرج اقدام به ثبت نمایند .

خانه

صفحات اصلی..

موانع رشد برند

مزایای ساختن برند برای هر شرکتی مشخص می باشد و شرکت ها با مزایای که می توانند برند سازی را انجام بدهند آشنایی دارند .

ثبت علامت تجاری شرکت در کرج

شرکت های تجاری بر اساس نوع فعالیت خود جهت معرفی و شناساندن بهتر محصولات و خدمات خود علامت تجاری را انتخاب می نمایند

چگونه برند ثبت کنیم ؟

برای ارائه محصول به بازار تاجر می بایست یک برند مختص برای آن محصول در نظر بگیرد، لکن باید علامت مورد نظر را مطابق با مقررات در اداره ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات ثبت کرد.

ثبت آنلاین برند در کرج

در ابتدا اشخاص حقیقی و یا شخصیتهای حقوقی که خواهان ثبت برند در کرج هستند باید مدارک مورد نیاز ثبت برند را بر اساس نوع موضوع فعالیتی و مجوزهای دریافتی و مدارک احراز هویتی آماده کرده و اقدام به ثبت اینترنتی نمایند .

ثبت برند آموزشی در کرج

در نتیجه اشخاصی که در صدد رشد فعالیت آموزشی در کرج هستند باید بدانند که نوع قالب ثبتی خود را موسسه غیرتجاری انتخاب نمایند و اقدام به ثبت در اداره ثبت شرکتها به عنوان شخصیت حقوقی نمایند

برند چیست ؟

از ویژگی های عمده ای که یک برند دارد متمایز کننده می باشد بدین صورت که دو محصول و یا دو خدمات مشابه را باهم تفکیک و متمایز می کند در نتیجه بر اساس این تمایز مالک آن درصدد ارتقای کیفیتی می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟