لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت برند در کرج
استعلام برند قبل از ثبت مدارک لازم برای ثبت برند در کرج شرایط ثبت برند در کرج مراحل ثبت برند در کرج هزینه ثبت برند در کرج نقل و انتقال برند در کرج ثبت برند های تخصصی
ثبت برند آرایشی در کرج ثبت برند بهداشتی در کرج ثبت برند رستوران در کرج ثبت برند مواد غذایی در کرج ثبت برند پوشاک در کرج ثبت برند آموزشی در کرج خانه
ثبت علامت تجاری در کرج
مدارک ثبت علامت تجاری در کرج شرایط ثبت علامت تجاری در کرج مراحل ثبت علامت تجاری در کرج ثبت علامت تجاری شرکت
تماس با ما

برند و علامت تجاری چگونه در کرج ثبت می شود ؟


به مارک یا نما نام، عبارت، طرح، نماد و یا هرگونه خصیصه ای که معین ‌کننده  ی  محصولی خاص یا خدماتی از یک فعالیت خاص  باشد که توسط آن ابزار میان  محصولات  یا خدماتی از دیگر محصولات و خدمات مشابه  وجه تمایز ایجاد شود برند و علامت تجاری نامیده می شود.

این طرح یا برند می تواند عامل یا متفاوت کننده محصولات و یا خدمات یک فروشنده یا تولید کننده در میان دیگر رقبان باشد. نشان یا علامت تجاری عنوان قانونی می باشد که برای برند در نظر گرفته شده است.

مزایای ثبت برند یا علامت تجاری در کرج

- هنگامی که برندی به ثبت می رسد تولید کنندگان کالا یا خدمات به وسیله ی نام تجاری خاصی که انحصارا متعلق به  خود می باشد معرفی و شناخته می شوند و با کمک و بهره گیری از آن نام خاص این امکان برایشان فراهم می شود که بتوانند نام و آوازه ی خود را آشکار سازند.

-افراد یا شرکت ها یا فروشگاه هایی که علامت تجاری خود را ثبت می کنند قادر خواهند بود تا  حق منحصر به فرد آن علامت را به نام خود نمایند و از هرگونه سوء استفاده موسسه ها و تولید کنندگان دیگر از کالا یا خدمات خود جلوگیری نمایند و مانعی را ایجاد کنند.

 1. با به ثبت رساندن علامت تجاری وجه تمایزی میان محصولات و خدمات رقبا ایجاد  می شود.
 2. اشخاص به منظور این که بتوانند نمایندگی دریافت کنند بایستی با نام تجاری مشخصی معرفی و شناخته شده باشند.
 3. به ثبت رساندن علامت تجاری سبب انگیزش و خلق انگیزه در سرمایه گذاری محصولات و خدمات می گردد.

انواع ثبت برند در کرج

بطور کلی ثبت برند به دو صورت می باشد:

 • ثبت برند داخلی (ثبت برند در ایران)
 • ثبت برند بین المللی( ثبت برند مادرید)

برای آن که برندی را به صورت فارسی به ثبت برسانید بایستی واژه ی انتخابی در یکی از فرهنگ نامه هایی که دارای اعتبار می باشد مانند فرهنگ نامه دهخدا وجود داشته باشد اگر این چنین نباشد وبرند به صورت غیرفارسی(لاتین) ثبت گردد دارای معنای فارسی نمی باشد و آن واژه جزء برند لاتین(غیرفارسی) شمرده می شود.

نکته 1* در صورتی که برای ثبت برند از واژه های غیرفارسی استفاده می شود  بدلیل استفاده نمودن  از “واژگان بیگانه” می بایست  حتما از “کارت بازرگانی” استفاده گردد.

نکته 2* برای به  ثبت رساندن  برند فارسی می بایست  حتما شخص حقیقی یا حقوقی  دارای “جواز تاسیس” باشد.

برند می تواند به دوصورت حقیقی یا حقوقی به ثبت برسد. در ثبت برند حقیقی ، شخص می بایست با دربر داشتن مدارک و جوازهای لازم برند خاص خود را به شکل شخصی به ثبت برساند و شخص حقیقی صاحب  برند خاص باشد.

در ثبت نمودن برند حقوقی، صاحب  اصلی برند شخصیت حقوقی و یا به بیانی دیگر شرکت یا یک سازمان می باشد.

در جهت اطلاع بیشتر در زمینه ثبت آنلاین برند در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید.

برند و علامت تجاری چگونه در کرج ثبت می شود ؟

 1. علامت یا طرح (لوگو) تجاری بایستی به صورت اظهارنامه ی اینترنتی ثبت شود.
 2. اظهارنامه ای که به صورت اینترنتی ثبت شده است جهت اطلاع یافتن از وضعیت چکیده ی پرونده  به صورت پی در پی در سامانه دنبال می شود.
 3. در صورتی که اظهارنامه مورد  تایید نهایی واقع گردید برند به صورت فیزیکی تشکیل می شود.  
 4. پس از آن که آگهی نوبت اول تایید شد روزنامه رسمی نوبت اول تحویل داده می شود.
 5. بعد از آن که آگهی نوبت دوم مورد تایید واقع گردید و ثبت برند به صورت قطعی شد روزنامه رسمی نوبت دوم  تحویل داده می شود.

با توجه و بر اساس مصوبه ی سوم اردیبهشت 1328 هیاًت وزیران،ثبت علائم برای هر یک ازاین موارد اجباری است:

 1. داروهای اختصاصی که در طب و پزشکی مورد استعمال می باشند.
 2. مواد غذایی که در لفاف و ظروف مخصوص تولید می شوند.
 3. نوشیدنی ها و آب های گازدار.
 4. لوازم آرایشی که استفاده از آن ها به صورت مستقیم بر روی پوست انسان می باشد.

مدارک ثبت برند و علامت تجاری در کرج

مدارک لازم جهت ثبت برند (علامت تجاری) شخص حقیقی

 1. نسخه شناسنامه و کارت ملی صاحبان برند ارائه گردد.
 2. دربرداشتن جواز تاسیس به منظور به ثبت رساندن برند فارسی و دربر داشتن کارت بازرگانی به منظوربه ثبت رساندن برند غیرفارسی (لاتین) الزامی و ضروری می باشد.
 3. چنانچه علامت تجاری دربردارنده ی طرح یا لوگو باشد رونوشت عکس علامت تجاری بایستی در ابعاد 6 در 6 سانتی متر ارائه گردد .

مدارک لازم جهت ثبت برند (علامت تجاری) شخص حقوقی

 1. رونوشت روزنامه رسمی و آگهی آخرین تغییرات شرکت ارائه گردد.
 2. رونوشت شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل فعلی شرکت ارائه گردد.
 3. دارا بودن جواز تاسیس به منظور ثبت برند فارسی و دارا بودن کارت بازرگانی برای ثبت برند غیرفارسی (لاتین) الزامی و ضروری می باشد.
 4. چنانچه علامت تجاری شامل طرح یا لوگو باشد نسخه عکس علامت تجاری بایستی در ابعاد 6 در 6 سانتی متر ارائه گردد.

مدت اعتبار قانونی علائم تجاری ثبت شده

این نکته در خاطرتان به یاد داشته باشید که مدت اعتبار علامت تجاری مورد درخواست  شما  به مدت10 سال می باشد  و شما بعد از به ثبت رساندن علامت خود می توانید تصدیق نامه ای که به آن مرتبط می باشد را دریافت کنید. شایان ذکر است که بعد از آن که مدت زمان 10ساله ی گواهینامه ی برند سپری شد بایستی به منظور تمدید آن و پرداخت نمودن هزینه های مرتبط با آن مبادرت کنید.

مشاوران و کارشناسان ایلیا ثبت دارای کادری بسیار باتجربه در زمینه ثبت برند در کرج می توانید با تماس تلفنی راهنمایی لازم را بهره مند شوید .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مزایای ثبت برند در کرج

از طریق ثبت برنددر کرج ، صاحبان مشاغل امتیازاتی به دست می­آورند که زمینه رشد و توسعه فعالیت آنان را بیش از گذشته فراهم می­نماید در این مقاله به مزایای ثبت برند در کرج پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

مدارک لازم جهت ثبت برند رستوران در کرج

تعداد بسیار زیادی از مالکان رستوران در کرج جهت جلوگیری از سواستفاده از برند خود به ثبت برند رستوران خود در کرج مبادرت می نمایند در این مقاله به مدارک لازم جهت ثبت برند رستوران در کرج پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

ثبت برند مواد غذایی در کرج

جهت به ثبت رساندن برند مواد غذایی در کرج ابتدا باید پروانه تاسیس در یافت شود. معاونت غذا و دارو بعد ا اینکه شرکت به ثبت رسید و پروانه بهره برداری شرکت صادر شد پروانه تاسیس را صادر خواهد کرد.

علائم تجاری قابل ثبت در کرج

علامت تجاری نه تنها باید با دیگر علامت های تجاری تمایز و تفاوت داشته باشد و با نوع و جنس کالا نیز ارتباط تنگاتنگ نشان دهد ، در این مقاله از ویژگی های علائم تجاری قابل ثبت در کرج اطلاعاتی را مطالعه نمایید .

ثبت برند آرایشی در کرج

اشخاصی که در کرج در صدد ثبت برند آرم ، نشان و علامت تجاری آرایشی خود هستند و به عنوان تولید کننده می خواهندمحصولات آرایشی خود را به عموم مردم نمایش بگذارند باید برای آن یک اسم انتخاب نموده که بتوانند در تبلیغات مورد استفاده قرار بگیرد

برند و علامت تجاری چگونه در کرج ثبت می شود ؟

ثبت برند و ثبت علامت تجاری در کرج باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی با دارا بودن شرایط ثبت و طی کردن مراحل ثبت اینترنتی در سامانه انجام شود که در این مقاله به توضیحات بیشتری پرداخته می شود.

اظهارنامه ثبت برند در کرج

به منظور ثبت برند در کرج بایستی اظهارنامه ای به زبان فارسی تنظیم گردد و دربردارنده تاریخ و امضا باشد این اظهارنامه در بردارنده نکاتی می شود که در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

ثبت نشان تجاری در کرج

جهت تمایز کالاهای تولیدی و یا خدماتی اشخاص یا بنگاه ها در کرج از کالا و خدمات دیگر اشخاص و بنگاه ها از نشانی استفاده می شود که به آن علامت ، نشان و یا برند تجاری گفته می شود

علامت تجاری چیست و نحوه ثبت علامت تجاری چگونه است ؟

از عناصر اصلی که می توان توسط آن یک کالا و یا محصول را در بازار معرفی کرد لوگو و یا علامت تجاری ان می باشد در این مقاله به نحوه ثبت علامت تجاری پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

مزایای ثبت علامت تجاری در کرج

علامت تجاری به منظور شناساندن جنس یا محصول از نظر کیفیت آن می باشد و به عبارت دیگر علامت تجاری ابزاری می باشد که بازرگان به کمک آن، در برابر رقابت تجاری، نوع جنس و کالای خود را به مشتری عرضه می نمایند.برای اطلاعات بیشتر درباره مزایای ثبت علامت تجاری در کرج مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟